Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Chwytaki Metalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria a zasilacz. Jak podłączyć telefon do prądu?

07 Lis 2008 20:27 3616 20
  • Poziom 24  
    mam problem... mam kilka telefonów które nie mają baterii... a więc chciałbym się dowiedzieć czy jest może jakiś zasilacz albo sposób aby podłączyć telefon do prądu...zamiast baterii ? PROSZĘ PISAĆ PROPOZYCJE...
  • Chwytaki Metalwork
  • Poziom 15  
    W kazdym sklepie GSM znajdziesz zasilacz uniwersalny , mozesz tez na alledrogo....do 100zl spokojnie kupisz.
  • Chwytaki Metalwork
  • Poziom 24  
    ale ja chciałbym taki z regulacją napięcia ak i najlepiej z wyswietlaczem tego napiecia...

Dodano po 11 [minuty]:

mam... zasilacz od anteny od telewizora... równe 3.7 v na razie bedzie tylko to... pózniej zainwestuje:P

Dodano po 1 [godziny] 27 [minuty]:

wynik negatywny.. próbowałem się podłączyć do siemensa c65 działającego którego mam i podłączyć sie pod niego tym zasilaczem i się nie włączał... tak samo sagem myx 1 twin... jakies pomysły rady dla mnie..? potrzebuje jak na razie jak najtańszego sposobu... <HELP> :?::?::?:»»»
  • Poziom 15  
    nie włączy sie bo ma za małą wydajność prądową, weź impulsową! ładowarke 5V ale orginał!!! od starego Eryka R320 albo orginał!!! od Samsunga, one mają 5V i ok.0,7A, spoko działają
  • Poziom 24  
    a może być ładowarka od philips 4.2v 770mA.???
  • Poziom 33  
    Zasilacz impulsowy oryginalny dla danego telefonu (czyli ten niepoprawnie nazywany ładowarką) raczej nie zda egzaminu, gdyż trochę śmieci na wyjściu oraz zazwyczaj napięcie jest nieco za duże w porównaniu z napięciem znamionowym akumulatorka (baterii). Byle jaki zasilacz stabilizowany do 1A z regulacją napięcia w granicach 0-6V wystarczy do sprawdzenia każdego telefonu - tylko trzeba znać napięcie zasilania (czyli akumulatorka, który był w urządzeniu) i lepiej ustawić na zasilaczu minimalnie mniejsze niż zalecane (maks o 0,1V).
    Jeszcze jest jeden kłopot - zidentyfikowanie biegunów na złączu aku tj. jeden typoszereg baterii może rożnić się rozkładem wyprowadzeń od innego. No i nie wiem, co z wyprowadzeniem kontroli stanu baterii - bynajmniej w aku Sony Ericsson BST-30 wyprowadzenie to nie było niezbędne do działania telefonu k700i.
  • Poziom 24  
    kurcze na allegro są tylko po 200 zł nie ma tanszych.>? może jakis link.>?
  • Poziom 15  
    Spokojnie możesz podłączyć tę ładowarkę od philipsa jeśli jest to impulsowa a nie transformatorowa ! (jest to bardzo istotne ze względu na stabilizację napięcia wyjściowego i chwilową wydajność prądową), a porządny zasilacz kup jeśli wiążesz przyszłość z serwisem.
    PS> miliardy serwisantów zasila fony kablem z usb i nie powoduje to żadnych problemów ;)
  • Poziom 24  
    kurcze... próbowałem na sagemie myx 1 twin i sie popsuł :( działał na 100% chciałem zobaczyc czy sie włączy a tu dupa:(
  • Poziom 15  
    na pewno jest to ładowarka impulsowa? umiesz rozróżnić ?
  • Poziom 33  
    Kolego! Napięcie +5V na USB komputera jest stabilizowane przez odpowiednie elementy na płycie głównej! Dlatego tak serwisanci robią.
    Być może jak będę miał nowy przewód do oscyloskopu, to sfotografuję przebiegi zmienne z ładowarki od telefonu i wrzucę tutaj.
  • Poziom 24  
    no zbytnio nie umiem rozróżnić :( a kablem usb wole nie próbowac bo jeszcze i kompa popsuje...:)
  • Poziom 15  
    Kolego doskonale wiem, co wychodzi z usb a tu pisałem o fajnej ładowarce od starego R320 (taka prostokątna pod którą podłączysz zamiast wtyku 220V, kabel sieciowy od radia) lub fabryczna impulsowa 5V Samsunga, naprawdę fajnie trzymają napięcie zarówno bez obciążenia jak i przy podłączonym obciążeniu. Cóż, widocznie ów Philips bez obciążenia daje dużo więcej jak opisane 4,7V, tak jest przy ładowarkach transformatorowych :( Sprawdź miernikiem napięcie wyjściowe
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przesledzac twoje dotychcasowe posty stwierdzam ze jestes poczatkujacym nie kombinuj z zadnymi ladowarkami usb czy czyms takim podobnym.
    Kup sobie zasilacz serwisowy wydatego 100-200zl i bedziesz miec po sprawie.
    Nikt nie mowil ze sprzet do telefonow malo kosztuje jak by kazdy chcial oszczedzac i robic wszystko darmowkami to wiecej bylo by uszkodzonych telefonow wychodzacych z serwisu niz naprawionych.
    Zainwestujesz 1 i napewno sie zwroci takie jest moje zdanie
    Skoro prowadzisz sobie maly serwis w domu i dopiero sie uczysz ti niestety trzeba zainwestowac.
    Bez pozadnego sprzetu nic nie zrobisz
    Zasilacz serwisowy tez mozesz sobie sam zrobic wystarczy schemat czesci plytka drukowa i ladnie to poskladac jezeli niewiesz jak to kup odrazu gotowy.
    Jezeli nie umiesz czytac schematow to dloooooooga droga do serwisowania telefonow bo nie wszystko jest ladnie opisane nieraz musisz sam sie wysilic zeby cos znalesc.
    Nie wszystko ci podadza na tacy.
    Ze naprawiles 1 plytke z 3310 z 10 to nie jest jakies tam osiagniecie.
    Jezeli tak bardzo chcesz sie juz zajac telefonami to najpierw jakies podstay z elektroniki a pozniej wchodz w telefony w tym zawodzie nie wazne czy masz 10 czy 40 lat bez minimalnej wiedzy elektronika nic nie zrobisz, nie mowie tutaj o jakis wyswietlaczach czy tez glosniczkach bo do tego nie jest potrzebna zadna wiedza, opisy jak rozebrac telefon sa wszedzie a obsluge srobokreta nie jest taka trudna.
    Wiec albo inwestujemy albo nie spamujemy
  • Poziom 24  
    ok:) a jakiś schemat >? takiego zasilacza.>? gdzie te częsci kupic i czy wogle to wyjdzie taniej.>? bo po co mam sie męczyć jak to może na to samo wyjdzie :) no sam juz nie wiem.. . na allegro nie mogę znalec odpowiedniego:(
  • Poziom 33  
    Lekki i dobry zasilacz za darmo (lub minimalne pieniądze) znajdziesz na złomowcu lub u siebie w domu. Stary, dobry AT lub ATX z dobudowanym stabilizatorem z regulacją napięcia w pełni wystarczy. W razie czego mogę sporo doradzić w tej kwestii.
  • Poziom 24  
    no to ok.... napisz z czego mogę to wziąc i wezmę jak będę miał :) pomóc pożesz na gg 10466638 każdą pomoc przyjme... estem początkuący i szukam pomocy juz długo... znajdue ją najczęściej tutaj na forum :)
  • Spec od GSM
    Najlepiej kup sobie koszyczek na baterie 3x AA (R6). I do tego 3 akumulatorki NiHM, wyprowadź 2 przewody (czerwony '+' i czarny '-') z koszyczka, zakończ krokodylkami lub specjalnymi chwytakami pomiarowymi. I tak powstanie pełny substytut baterii.
  • Poziom 24  
    he? ale mi chodzi o zasilacz... ten pomysł z bateriami nie jest zły..:)

Dodano po 1 [minuty]:

a czy te baterie to mogę do wszystkich telefonów..? i bedzie działało..?
  • Poziom 24  
    problem rozwiązany:)... stara nokia 3310 w które działa układ ładowania kabelki wyprowadzone od styków... i przy podłączonej ładowarce jest ok..:) nawet czasami bez ładowarki niektóre ruszają(ale rzadko) teraz mam pytanie czy jeśli jest trzeci styk w telefonie np. benq siemens el 71 (chyba) czy nie działała by np. kamerka i dźwięki.>?