Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szkolny radiowęzeł i jego konserwacja

07 Lis 2008 21:56 1216 2
  • Poziom 10  
    Witam.

W mojej szkole istnieje radiowęzeł składający się z:
    - Magnetofon Unitra M536SD Finezja 1
    - Zestaw Radiowęzłowy ZDZ 100/7
    - Radio Unitra Amator 3
    - Wzmacniacz BIS 101
    - Gramofon Unitra Emanuel GS 203

Całość wepchnięta jest w, zdaję się, wykonane na miarę biurko (bardzo możliwe że jest to jakiś standardowy zestaw sprzedawany w komplecie). Sprzęt jest historyczny, ale w pełni (wydaje się) działający. Mimo to, zaoferowałem dyrekcji żeby dokonać jakiejś konserwacji sprzętu, czyli wymontowanie i otworzenie, odkurzenie i ogólne sprawdzenie. Ja, mając 17 lat, nie zdziałam wiele, ale na szczęście mam ojca elektronika, aczkolwiek już w tej dziedzinie nieaktywnego (choć w garażu skrzynki przeróżnych cudów).

O co mi chodzi: Poszukuję wszelkich rad, podpowiedzi, przestróg związanych z konserwacją powyższych urządzeń audio. W internecie ciężko się czegokolwiek doszukać o tych modelach. Jeszcze przede mną jest przekopanie szkoły w celu wyszukania instrukcji i schematów sprzętu, choć nie mam dużych nadziei.

Na co powinienem uważać? Co warto sprawdzić po wymontowaniu (typu czy nie zbytnio grzeją się lampy wzmacniacza itp)?

Będę bardzo wdzięczny, w razie pytań dodatkowych, postaram się odpowiedzieć :)

PS. W środę (mamy długi weekend) postaram się wrzucić jakieś fotki, szczególnie że to dość dziwna konstrukcja jak na moje oko, strasznie dużo cieniutkich kabelków i jakiś płytek z wtyczkami poza tymi urządzeniami, przykręconych z tyłu do biurka.
  • Poziom 14  
    Witam Sprzęt o ktorym piszesz wyprodukowano we wrocławiu ZDZ przy ulicy Wisniowej. Więc na forum jest sporo wrocławian co tą szkołe konczyli. Dodam ze sprzęt o którym piszesz 20lat temu własnie tam był produkowany. Wzmacniacz bis 101 to był dobrej klasy sprzętem.Radyjko trzeba będzie przestroic. Powodzenia