Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Siemens EH77S501E Czy to prawid這wa praca p造ty indukcyjnej?

07 Lis 2008 23:02 1973 1
  • Poziom 20  
    Witam
    mam okazje kupic uzywana plyte indukcyjna marki SIEMENS o modelu eh77s501e, z tego co zauwazylem to starszy model juz nie produkowany.

Problem w tym ze pierwszy raz sie z czyms takim spotkalem i nie wiem czy pewne zachowania sa wlasciwe czy nie.

1 Mam maly garnek emaliowany, innego ferromagnetycznego nie posiadam, wiec proby odbyly sie na tym jednym malym.. i tak na polu najmniejszym maly garnek zagotowal litr wody w 3 minuty, na kolejnych wiekszych stosunkowo dluzej i tam na najwiekszej nie mialem cierpliwosci po 10 minutach wylaczylem. oczywiscie nastawy na max w kazdym przypadku. czy to normalne? jesli tak to lekko bez sensu.. robiac do obiadu kilka rzeczy w np 3 malych garnkach lezymy.

2 stopniowanie mocy w zakresie od 0-6 odbywa sie poprzez chwilowe wlaczneie sie indukcji.. strasznie chalasujace to jest no i malo stabilnie sie gotuje bo co chwilka jest podgrzane czyli na patelni podpalone i sekunda OFF i znow sekunda ON, wsyztsko zaczyna gotowac i OFF. im wiekszy stopien tym proporcje postoju do pracy mniejsze. Dopiero w zakresie 6-9 pracuje ciagle lecz z mniejsza moca.

Czy tak to ma dzialac?
    dziwna sprawa, a moze nowsze "dzisiejsze" kuchnie dzialaja inaczej?
    pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemy郵e dzi i jutro. Zarejestruj siza darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    p造ta pod陰czona na jedn faz tak si zachowuje pod陰cz na dwie