Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kuchenka indesit K6G56S(X)/U wyłącza się

neo_dc 08 Nov 2008 08:52 10149 6
 • #1
  neo_dc
  Level 32  
  Witam wszystkich. Nieczęsto mam problem z agd więc proszę nie wyrzucać od razu tematu jeśli czegoś będzie brakować.

  Typ kuchenki jak w temacie. Po włączeniu piekarnika można piec około 20 - 30 minut, potem wyłącza się wszystko oprócz iskrowników. Zegarek ciemny.

  Jako, że rzecz dzieje się u mojej dziewczyny w domu, to wczoraj doraźnie do niej zajrzałem. Zaśniedziałe było kilka zacisków oraz jeden przewód od grzałki. Wyczyściłem wszystko.

  Wyjąłem zegarek, przelutowałem dostępne punkity lutownicze ( niestety miałem pod ręką tylko starą transformatorówkę więc o przelutowaniu procka mowy być nie mogło ), żaden element nie wyglądał na uszkodzony. Przewody idące do przełączników poruszałem, żaden nie był luźny ani ułamany.

  Niestety objawy nie ustąpiły.
  Kuchenka nie ma podłączonego zera ochronnego ( nie ja podłączałem ) i pomyślałem, może to przez to ? Ale dziwi fakt, że działała tak prawie 5 lat.
 • Helpful post
  #2
  eeban
  Home appliances specialist
  a przekaznik ma przejscie >>>może mieć wypalony styk
 • #3
  neo_dc
  Level 32  
  Nie wiem, nie sprawdzałem bo nie miałem czym, schematu też nie mam ( przy okazji jeśli jest możłiwość to poproszę jakiegoś linka ).

  Doświadczenia w kuchenkach nie mam, dlatego wolałem zapytać. Jeśli będzie możliwość to zabiorę zegar do domu i przelutuję wszystko.
 • Helpful post
  #4
  balbing
  Level 2  
  kuchenka może się wyłączać na wskutek uszkodzonej grzałki (przegrzewa) uszkodzony magnetron (przegrzewa)można sprawdzić to w taki sposób. zaraz po wystąpieniu problemu skontroluj czy nie zadziałały termostaty zabezpieczające przed przegrzaniem
 • #5
  neo_dc
  Level 32  
  magnetron ? to jest kuchenka domowa, taka na której się garnki stawia, a magnetron to chyba w mikrofalach ?

  Jak te zabezpieczenia wyglądają ? Gdzie ich szukać ? Na dniach będę mógł wziąć zegar na warsztat, przelutuję procek i podmienię na wszelki wypadek elektrolit ( jeden tam widziałem )
 • Helpful post
  #6
  11_jurek
  Level 12  
  Zegar zostaw w spokoju. Z tyłu piekarnika w prawym górnym rogu masz termostat stały(10x10mm). Wymian go lub zmostkuj na próbę.
 • #7
  neo_dc
  Level 32  
  Niestety nie udało mi się rozwiązać sprawy gdyż kupili nową kuchenkę. Trudno się mówi :) Dzięki za pomoc :)