Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nadproże drzwiowe w kształcie łuku

wamp 08 Lis 2008 09:42 6310 4
 • #1 08 Lis 2008 09:42
  wamp
  Poziom 16  

  Witam,
  Szykuje mi się remont u znajomej i chciała żeby jej zrobić w otworze drzwiowym nadproże w kształcie łuku. Znam się na budowlance, trochę remontów wykonałem ale nie mam pojęcia jak jej zrobić ten łuk. Słyszałem tylko tyle że robi się podobno jakiś szablon, w internecie szukam i narazie nic nie mogę znaleźć. Może ktoś z kolegów wykonywał taki łuk lub wie jak go zrobić?

 • #2 08 Lis 2008 13:29
  repensator
  Poziom 10  

  Widzisz temat jest prosty tylko z pozoru.Musisz odpowiedzieć na kilka pytań. Czy istnieje już ten otwór drzwiowy i będziesz rozbierał górę? Jeśli tak to w jakiej ścianie np. nośnej czy działowej oraz z czego ta ściana z cegły czy beton lub coś innego. Ni i jak chcesz zrobić nowe przesklepienie.
  Jak jest już otwór to wydaje mi się że najlepiej byłoby zrobić szablon ze sklejki gr. 10 mm. Narysuj na sklejce kształt budowanego nadproża, wytnij środek. Pomiędzy dwa kawałki sklejki włóż dystanse z kawałków deski. Górę zrób z wyciętego pasa sklejki gr np. 5 mm. Powinna się dobrze ułożyć. Zamontuj szablon w otworze, podeprzyj od spodu, przykręć do ściany. Pamiętaj, że to co zbudujesz nad nim może być ciężkie. Nadproże wymuruj z cegieł, lub bloczków gazobetonowych. Potem rozbierz szablon i otynkuj. Jak zrobisz z cegieł i zrobisz to starannie to możesz nie tynkować. A jak ściana jest działowa i cieńka to zabuduj górę płytą karton-gips i wykończ ładnie. Pozdrawiam

 • #3 09 Lis 2008 09:46
  wamp
  Poziom 16  

  Otworu jeszcze nie ma, ścianka działowa z cegły i góra właśnie ma zostać.
  Wysokość otworu ok.2m, po tych dodatkowych informacjach chyba się coś zmieniło?

 • #4 09 Lis 2008 23:41
  repensator
  Poziom 10  

  No tak. Trochę się zmieniło. Jeśliścianka działowa, to po prostu zrób w niej otwór w kształcie takim jak chcesz. Jeśli jest z cegły na caprawie cementowej to raczej góra będzie się trzymać. Staraj się nie kuć otworo młotem bo ci wszystko popęka. Resztę otynkój i z głowy. Pozdrawiam.

 • #5 10 Lis 2008 07:18
  wamp
  Poziom 16  

  No dzięki, dzisiaj działam i napiszę jakie są efekty.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME