Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor 32" jako monitor. Jaki wybrać?

parish 08 Nov 2008 10:50 4418 6
    parish
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam. Pytanie już się wiele razy powtarzało, lecz chodzi mi o 32" oczywiście Full HD. Pytanie, jaki wybrać? Ma służyć jako monitor oraz telewizor. Zależy mi także na czasie reakcji. Chciałbym otrzymać jak najlepszy efekt. Dziękuję za wszelkie odpowiedzi! Pozdrawiam!
    Macosmail
    Level 34  
    Witam. Polecam Sharp LC-32X20E , LC-32B20E lub nowy model LC-32D65E. Wszystkie Full HD oczywiście. Wogule chyba Sharp ma największy wybór TV Full HD w tym wymiarze ekranu. Pozdrawiam.
    parish
    Tylko czy to najlepszy wybór? Czas reakcji 6ms i nie widziałem nigdzie informacji na temat złącza PC...

Ps. wpadł mi w oko telewizor TOSHIBA 32XV500PG. Czy byłby to dobry wybór?
    parish
    Widzę, że szerokie grono specjalistów potrafi odpowiedzieć na moje ostatnie pytanie w tym dziale forum... Pozostaje mi tylko doradztwo u specjalisty w sklepie. Dziękuję.
    Macosmail
    Level 34  
    To jest bardzo dobry wybór, a czy najlepszy nie wiem bo to rzecz względna. Nie patrz na wartości liczbowe takich parametrów, jak czas reakcji przecież to czysty marketing. Zresztą teraz większość firmowych TV nie ma z tym większego problemu. Nie ma sensu porównywać modeli różnych producentów i decydować tylko na podstawie wartości liczbowych jakichś tam parametrów czy sloganów reklamowych. Najlepiej postarać się o możliwość sprawdzenia w praktyce jak spisuje się konkretny model pod komputerem. A co do złącz komputerowych to 99% TV je posiada. Pozdrawiam.
    parish
    No więc tak: Od 2 miesięcy jestem posiadaczem Sharpa model LC-32B20E, muszę powiedzieć że spisuje się świetnie. Na początku dostałem model, który niestety musiałem wymienić, po 2 - 3 dniach pojawiła się pionowa krecha na matrycy która była widoczna tak samo w trybie TV jak i pod komputerem. Został wymieniony na miejscu o co w EURO RTV AGD musiałem się sporo wykłócać! Sprzęt nie miał nawet 7 dni od daty kupna, więc miałem prawo. Po porównaniu nawet opakowania i zafoliowania Nowego ze starym, stwierdziłem że dostałem jakiś model po serwisie chyba. pierwszy nie miał tak dokładnie oklejonej folii, nie miał żadnej nalepki na obudowie a drugi (ten który dostałem w zamian) miał tego pełno i do tego był zaizolowany taśmą z logo sharp - pierwszy miał zwykłą szarą! Piszę to wszystko głównie dlatego, żeby przestrzec wszystkich czytających przed takim sprzętem - WSZYSTKO DOBRZE SPRAWDZAĆ NA MIEJSCU!

Macosmail - dziękuję za doradzenie. Nie ukrywam że3 sugerowałem się modelami, które podałeś. Jestem zadowolony, bardzo zadowolony. Serdeczne dzięki!
    kikut104
    Level 1  
    Ja polecam Samsunga LE32A551, mam go i sprawuje się znakomicie.
    Tutaj masz obszerną recenzję: Link