Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Plazma samsungPPM42M5SS niewyraźny obraz,śnieży,pasy,itp

romanopl 08 Nov 2008 11:15 3316 3
    romanopl
    Level 2  
    Witam szanownych elektroników.

Kupiłem używany ekran plazmowy po roku się uszkodził samsung 42 cale MODEL PPM42M5SS i chciałbym go sobie naprawić .

PLAZMA MA EKRAN SAMSUNGA 2006R . Pojawiły się smugi ,plamy,śnieżenie i nieregularnie pojawiające się pasy w różnych miejscach a póżniej znikają. obraz jest ostry i wyrażny po podkręceniu nap na zasilaczu wytrzeszczają się kolory na niewłaściwe ,czasem na czarnym tle wyskakują piksele białe połączone ze sobą w całość jakby rozlana woda,przypominająca rozlane mleko.

W nieodpowiednich miejscach są różnokolorowe piksele pojawiają się i znikają zależy od podkręcenia ostrości czy nap na płycie.
    Można wyregulować tak aby dało się oglądać ale raczej po pijaku

Nie wiem czy to ekran czy elektronika mierzyłem nap na zasilaczu głównym i są ok według opisu na płycie .

Pod spodem jest jeszcze jedna płytka z pamięcią i resetem oraz zworkami
    resetowałem i nic. Ta płytka jest bezpośrednio połączona z listwami wokół ekranu.

plazma składa się z zasilacza głównego i pomocniczego modułu lewego i prawego ,modułu z pamięcią i dwóch modułów od grafiki wejściowej.

Załączniki skasowałem: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1001052.html - p.6. [Mirek Z.]
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    DIGITAL-PRO
    Level 23  
    Witam

Wyglada na uszkodzenie modułu logiki.
    DIGITAL-PRO
    Level 23  
    Jest to moduł po płytą główną,tą dużą na ostatnim foto.

Dodano po 1 [minuty]:

ASSY PDP P-LOGIC BOARD;M1,PS42S5S,D,V4,1