Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Znacie program do konwersji napisów z formatu TMP do mDVD?

08 Lis 2008 21:36 3189 1
  • Poziom 16  
    Witam.
    Czy znacie jakiś dobry i sprawdzony program do konwersji napisów z formatu TMP do mDVD? Niestety mój odtwarzacz DVD (Philips DVP3010) nie czyta mi formatu TMP, natomiast świetnie sobie radzi z mDVD.
    P.s. Czy da się to w ogóle zrobić dobrze? Pytam, bo format TMT ma kiepską dokładność - co do sekundy, co nie pozwala dokonać równej synchronizacji wyświetlanego tekstu z odtwarzaną ścieżką dźwiękową. Natomiast format mDVD jest formatem klatkowym, który uzależniony jest od fps odtwarzanego filmu. Pojawia się więc pytanie, czy po konwersji napisy będą miały większe przesunięcie czasowe, niż 1 sekunda? Pytam, bo taki program do konwersji nie dopasuje mi chyba napisów do fps filmu, co może sprawić, że wraz ze wzrostem czasu odtwarzania przesunięcie czasowe napisów może być coraz większe? Przynajmniej tak mi się wydaje.
    Ale jeżeli jest ktoś, kto się na tym zna lepiej , to będę wdzięczny za info.
  • Poziom 16  
    Gdyby ktoś czytał ten post, to mogę dodać, że na stronie http://napisy.info/ po wpisaniu tytułu filmu można skorzystać z automatycznej konwersji napisów. W tym celu klikamy na zakładkę WIĘCEJ INFORMACJI. Tam wybieramy format konwersji, np. z TMP na micro DVD. Format micro DVD jest czytany przez większość stacjonarnych odtwarzaczy DivX-ów, więc napisy powinny hulać. :-) Bogatszy o powyższą wiedzę darowałem sobie poszukiwania programu do konwersji napisów. :-)
    Z racji na brak odzewu temat zamykam.