Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

net w MULTIMEDIA a Router D-Link 524, jak skonfigurować ?

dziku007 08 Nov 2008 21:51 8197 4
    dziku007
    Level 10  
    czesc

Kupilem internet w Multimedia. Chce do dostarczonego przez operatora modemu (Motorola SurfBoard SB5101E), podłączyć router D-Link 524 a do niego dwa komputery przez WIFI. Zatrzymalem się przy problemie uzyskania internetu na jednym kompie podlaczonym do routera przez kabel.
    Na kompie (Windows XP) podlaczonym bezposrednio do modemu - internet jest.

Szczegoly podlaczenia:
    Kabel UTP jest podlaczony od modemu do portu WAN routera. Nastepnie na porcie 1, kablem do kompa.

Komunikacja kompa z routerem dziala (pingi dochodza). Natomiast pingi z routera (np. ping wp.pl) juz mam "failed". Sadze ze problem w tym ze router nie otrzymuje adresu IP z serwera DHCP. Ustawienia WAN na routerze mam by dynamicznie pobieral adres IP (tak jak na kompie), jednak na kompie podlaczonym do modemu mam dynamicznie przypisana taka konfiguracje:

Adres IP autokonfiguracji . . . . : 89.231.183.171
    Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.248.0
    Brama domyślna. . . . . . . . . . : 89.231.176.1

natomiast Router po wybraniu na zakładce "Status" przycisku "DHCP Renew" otrzymuje:

IP Address 192.168.100.11
    Subnet Mask 255.255.255.0
    Gateway 192.168.100.1.

Klonowanie adresu IP nie pomaga (zreszta to chyba nie jest problem, bo u moich rodzicow mozna podlaczyc dowolny komp - wymagany jest tylko restart modemu).

Pytanie: jak sprawic by router otrzymywal wlasciwy adres IP ?

Router do tej pory w innych konfiguracjach sluzyl bez problemu.

Watek sie pojawial na innych forach, ale nie znalazlem rozwiazania ktore by u mnie zadzialalo - stad moj post.

z gory dzieki
    pozdr
    Darek
    leszek1550
    Level 15  
    Zrób ping np. 74.125.79.147 . To adres www.google.pl . Jeśli odpowie po ip, a nie odpowie po nazwie ustaw w ruterze adresy DNS na stałe i sprawdź wtedy.

Adres na kompie z modemu to WAN, natomiast DHCP na ruterze to LAN z rutera. On narzuca adresy sieci wewnętrznej.
    dziku007
    Level 10  
    niestety po samym ip też mam PING FAILED

pozdr
    darek
    Staszek z Chełma
    Level 19  
    A czy próbowałeś w ten sposób Link
    dziku007
    Level 10  
    czesc, no cóż bawilem sie dlugo w rozne kombinacje podlaczenia, restartu i w koncu udalo mi sie to wyklikac, dziwne bo zadzialalo jak zrestartowalem kompa ktorym konfigurowalem siec na routerze, widac samo wylaczenie i wlaczenie polaczenia sieciowego lub odnawianie IP przez klikanie "Napraw" to bylo za malo, nie potrafie jednak powiedziec dlaczego router nie otrzymywal adresu IP a teraz ma przypisany wlasciwy - fakt ze tym razem lecial wedlug "wizarda" i instrukcji

w kazdym razie dzieki za pomoc

darek