Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm challenger wyje po trzech godzinach od uzbrojenia

Yabadabadoo 09 Lis 2008 08:56 1737 3
  • #1 09 Lis 2008 08:56
    Yabadabadoo
    Poziom 9  

Mam alarm clifford challenger st800. Wszystko było z nim OK - do wczoraj, kiedy to na kilkanaście minut odpiąłem akumulator. Teraz alarm sygnalizuje włamanie po trzech godzinach od uzbrojenia. :/ (w nocy włączał się o 12, 3, 6 i 9 - to już rano ale jeszcze spałem :)
    Co jest. Zepsułem go, czy to jest normalne i trzeba to jakoś wyłączyć.
    Pomóżcie proszę, bo mi sąsiedzi auto spalą. ;)

0 3
  • #2 09 Lis 2008 10:11
    pkhenr
    Poziom 32  

dobrze jest napisać w czym on wyje (bo jak w stodole to trzba zamknąć wrota).....typ model rocznik---autka,a jeszcze lepiej zapytać na >zabezpieczenia i alarmy <

1
  • #3 09 Lis 2008 22:33
    Yabadabadoo
    Poziom 9  

Toyota Carina E z 1997 roku.
    Kupiłem to auto niedawno i alarm działał bez zarzutu. Ale ostatnio zachciało mi się grzebać :) i odpiąłem akumulator na jakiś czas i teraz takie jaja :/
    Wszystko rozumiem... może się alarm zepsuć, może się coś pop...yć w programie, ale żeby równo co trzy godziny, to mi wygląda na jakąś bliżej niezidentyfikowaną funkcję (?) O co chodzi? Ktoś wie?
    Normalnie jaja. Włączam alarm z pilota (tzn. uzbrajam), drzwi się zamykają, dioda alarmu zaczyna migać i po 180 minutach syrena wyje, światła migają... więc biorę pilota podchodzę do okna, wyłączam, właczam i za 180 minut replay.
    Dodam jeszcze, że po wyłączeniu alarm sygnalizuje (mignięciami diody) próbę włamania wykrytą czujnikami (wstrząsaowym, lub ruchowym).

0
  • #4 10 Lis 2008 16:13
    pkhenr
    Poziom 32  

załacz z pominięciem czujników(opcjonalnie ) lub je odepnij fizycznie (to róznica )-może jakies drobne trzęsienia ziemi co trzy godziny ?

0