Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Brandt MAP28NP nie wiruje

09 Lis 2008 09:01 2561 19
  • Poziom 18  
    Witam Mam problem z pralką Brandt. Po przejściu cyklu prania pralka nie wiruje a dokładniej nie wylewa wody. Pompa sprawdzona wyciągałem podłączałem na sucho i chodzi za każdym razem. Funkcję wirowania można włączyć, ale trzeba najpierw przekręcić programator o 360 na funkcje wirowania i wtedy wiruje. Dzieje się to czasami ale denerwuje bo trzeba stać nad pralką przed wirowanie czy się namyśli wirować czy stanie. Czytałem kilka wątków i tak myślałem o hydrostacie lecz nie wiem gdzie w tym typie pralki się znajduje. Pralka ma kilka lat i może się zapchał. Pozdrawiam i proszę o pomoc
  • Poziom 27  
    Witam jeżeli nie włącza się pompka to prędzej programator hydrostat zezwala na wirowanie dopiero jak wypompuje pompka wodę.A hydrostat to jest taki okrągły z paroma kabelkami i wężykiem który podłączony jest do bębna na dole.Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Witam Dziś sprawdzałem hydrostat i chyba jest ok bo dmuchałem w niego i słychać jak coś tam się przełącza. Dokonałem pomiarów miernikiem i gdy tak cyka to zwiera lub rozwiera styki. Dodam, że cały cykl leci na programatorze lecz nie chce wypompować tej wody tak jakby jej nie widziało, że tam jest. Pompka dobra.
  • Poziom 27  
    Witam hydrostat zatrzymuje napełnienia zbiornika z wodą do pewnego poziomu i pozwala pużniej gdy wypompuje pompka wodę włączyć wirówkę a dmuchałeś w drugą stronę to znaczy w strone bębna czy coś nie zapchane ale ja stawiam na programator nie włącza pompki wiec nie może też wirować. Pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    tomekw19_1985 napisał:
    Witam Dziś sprawdzałem hydrostat i chyba jest ok bo dmuchałem w niego i słychać jak coś tam się przełącza. Dokonałem pomiarów miernikiem i gdy tak cyka to zwiera lub rozwiera styki. Dodam, że cały cykl leci na programatorze lecz nie chce wypompować tej wody tak jakby jej nie widziało, że tam jest. Pompka dobra.
    Do sprawdzenia i wyczyszczenia wężyk i komora hydrostatu, komora jest na końcu wężyka po przeciwnej stronie niż hydrostat, sprawdź też drożność całego układu spustowego, jeżeli to wszystko będzie OK a nadal nie będzie wirowania, do wymiany silnik pompy spustowej.
  • Poziom 18  
    Tak dmuchałem w obie strony. Może to i programator ponieważ po ponownym przekręceniu na tryb w którym nie chciało wylać wody rozwiązuje sprawę. Czy da się jakoś fizycznie rozebrać programator? Może ktoś ma jakiś rysunek jak tego dokonać lub które ząbki odpowiedzialne są za ten cykl wypompowania wody przed wirowaniem?
  • Specjalista AGD
    Sprawdź czy w momencie kiedy ma wylewać a nie wylewa, dochodzi do silnika pompy napięcie.
  • Poziom 18  
    Dziś ściągłem obudowę z pralki. Niestety przegapiłem moment wirowania ale pralka była już po wirowaniu lecz w bębnie znajdowała się woda. Odłączyłem rurkę hydrostatu i zeszło ciśnienie włączyła się pompka i woda zeszła. Czy p pralce powinno być ciśnienie? Poza tym sprawdzę przy następnym praniu czy pompka chodzi cały czas na tym wirowaniu bo może być tak, że pompka chodzi a zawór od wypuszczania wody nie puszcza. Dodam, że pompka możliwe, że chodzi cały czas bo jest bardzo gorąca. Może jakieś wnioski?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Wymień silniczek pompki, dostaniesz w sklepie z częściami AGD, koszt około 40zł.
  • Poziom 18  
    No i sprawdziłem w czasie prania. Silnik pompki jest gorący dlatego, że chodzi prawidłowo. Nie otwiera się jakiś zawór spustu wody a pompka chodzi prawidłowo na cyklu wirowania prawie cały czas. Pralka normalnie wiruje tylko, że jak ma cały bęben wody wiadomo, że chodzi wolniej. Nie wiem z czym jest problem jeśli pompka chodzi prawidłowo a zawór do wylewu wody się nie otwiera. Co jest za to odpowiedzialne hydrostat czy co mam taki http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=459820683.
  • Specjalista AGD
    Hydrostat nie ma nic do tego, nie ma też żadnego zaworu spustu wody chyba że masz w ścianie zawór zwrotny na końcu węża, sprawdź drożność układu wylewania, jeżeli drożny wymień silnik pompki.
  • Poziom 18  
    No ok to jak się cała woda trzyma w pralce ?? Przecież pompka znajduje się na dole to jakby nie było jakiegoś zaworu to by to wszystko wyleciało zwłaszcza, że woda wlewa się pod ciśnieniem do pralki to i też to powietrze które jest w pralce musi mieć jakieś ujście. A mam pytanie dlaczego schnauzerman mam wymienić silnik pompki skoro on działa prawidłowo ??
  • Specjalista AGD
    tomekw19_1985 napisał:
    No ok to jak się cała woda trzyma w pralce ?? Przecież pompka znajduje się na dole to jakby nie było jakiegoś zaworu to by to wszystko wyleciało zwłaszcza, że woda wlewa się pod ciśnieniem do pralki to i też to powietrze które jest w pralce musi mieć jakieś ujście. A mam pytanie dlaczego schnauzerman mam wymienić silnik pompki skoro on działa prawidłowo ??
    Woda trzyma się w pralce bo w Polsce również obowiązują prawa fizyki (zasada naczyń połączonych) w tym przypadku zbiornik pralki-wąż wylewowy. A silnik pompki masz wymienić jeżeli sprawdzisz drożność układu wylewowego i okaże się że jest drożny.
  • Poziom 18  
    No w sumie nie pomyślałem o tych naczyniach. Poza tym wąż pralki jest na poziomie pompki i zawsze tak było. Trochę nie rozumie tego, że raz wylewa tą wodę a raz nie i co się dzieje z powietrzem w pralce jak woda się wlewa ale mniejsza o to. Układ drożny. Tak się składa, że mam pompkę od jakiegoś polara. Czy może być inna pompka tzn starszy typ? A masz może jakiś przekrój bębna jak to to jest zrobione bo dodam, że pralka jest ładowana od góry.
  • Specjalista AGD
    tomekw19_1985 napisał:
    Poza tym wąż pralki jest na poziomie pompki i zawsze tak było. Trochę nie rozumie tego, że raz wylewa tą wodę a raz nie i co się dzieje z powietrzem w pralce jak woda się wlewa ale mniejsza o to. Układ drożny.
    Istotna jest wysokość na jakiej jest umieszczony koniec węża, musi być zawsze wyżej niż poziom wody w pralce czyli na wysokości około 70cm, powietrze w trakcie nabierania wody opuszcza zbiornik specjalną do tego celu zamontowaną rurką odpowietrzającą.
  • Poziom 18  
    No to może mam problem właśnie z wysokością bo wąż pralki znajduję się na wysokości około 50cm. Gdzie mogę znaleźć ten wąż odpowietrzający w mojej pralce Brandt MAP28NP253112 tak dokładnie jest napisane z tyłu na nalepce pod pozycją TYP.
  • Poziom 23  
    Może słyszysz , że pompka działa a ona zamiast się obrazac tylko drży(w lewo i w prawo).To chyba jedyna możliwośc , że raz wylewa , raz nie.Uważam , że powinieneś posłuchac dwukrotnej sugesti , żeby wymienic pompę , albo wezwij fachowca , bo się zamęczysz.Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Wymienię wymienię ale nie dziś w końcu święto :-). Zobaczę jutro właśnie też myślałem o tym drżeniu bo kilka wątków się o tym przewinęło.Ale chciałem zapytać gdzie jest to odpowietrzenie?
  • Poziom 23  
    Na ogół jest to wąż z tyłu zbiornika połączony z tyłem obudowy lub z miską zlewową pod działkiem wody.
  • Poziom 18  
    Wymieniłem pompkę i działa do tej pory bez odbić. Starą rozebrałem i miała już wałek wyrobiony, że kiwała się na wszystkie strony. Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie