Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Świecąca się lampka kontrolna akumulatora Polonez

hutnik 09 Lis 2008 10:55 8219 15
  • #1 09 Lis 2008 10:55
    hutnik
    Poziom 19  

W Polonezie Caro 96 cały czas świeci się lampka kontrolna braku ładowania akumulatora, napięcia na alternatorze pomierzone wynoszą ok 14,5 V .
    Alternator miał wczesniej wymieniane szczotki i było wszystko w porządku.
    Moja prośba jest taka proszę o podpowiedź gdzie szukać usterki albo proszę o pomoc w odszukaniu schematu elektrycznego tej części .

0 15
  • #2 09 Lis 2008 11:19
    fructon
    Poziom 33  

sprawdz czy swieci sie nadal po odłaczeniu przewodu z alternatora , jesli tak to gdzies jest zwarcie do masy na przewodzie , jesli nie to alternator ma uszkodzenie

0
  • #3 09 Lis 2008 11:24
    Fsoliebhaber
    Poziom 17  

Miałem to samo, sprawdź diody. Wymieniłem i zaczęło działać.

0
  • #4 09 Lis 2008 12:11
    WITEK1952
    Poziom 28  

Witam serdecznie.Któraś z diód prostowniczych nie ma przejścia.Akurat w piatek miałem taki przypadek.Pozdrawiam.

0
  • #5 09 Lis 2008 19:05
    Siekier81
    Poziom 17  

sprawdz w alternatorze mostek diodowy wzbudzenia

0
  • #6 26 Lis 2008 21:39
    wlodielo
    Poziom 10  

mam podobny problem jak hutnik. Chodzi mi o URSUSA mam w nim założony alternator od poloneza Caro z 96 roku regulator taki jak w maluchu. Kontrolka od ładowania przygasa ale nie gaśnie całkowicie niezależnie od prędkości obrotowej silnika. Instalacja na pewno dobra bo po wpięciu innego kontrolka gaśnie i jest ładowanie. Więc wina leży po stronie alternatora regulator też dobry na 96% postanowiłem więc sprawdzić diody i niestety wszystkie są dobre co robić gdzie szukać??

0
  • #7 26 Lis 2008 21:45
    Romulus7874
    Poziom 27  

Sprawdzcie czy alternator ma dobre połączenie z masą pojazdu.
    Alu lubi śniedzieć.

0
  • #8 27 Lis 2008 19:53
    wlodielo
    Poziom 10  

gdyby to był taki banał to bym nie pisał przecież każdy najpierw idzie na łatwiznę bo najczęściej psują się proste rzeczy więc najpierw sprawdziłem wszystkie połączenia łącznie z masą potem szczotko trzymacz (miałem kiedyś taką przygodę z lampką od ładowania też świeciła i powodem były zardzewiałe styki) potem pierścienie ślizgowe, regulator i diody i wszystko jest ok a nie ładuje

0
  • #9 27 Lis 2008 20:03
    viper555
    spec od auto-elektro

Alternator bardzo prosty więc jeżeli jesteś pewny że diody masz dobre to pozostał tylko stojan który w tym przypadku ma zwarcie do masy.P

0
  • #10 27 Lis 2008 20:42
    erdaniel
    Poziom 14  

albo po prostu kółko pasowe już nie klinuje i taki efekt że niby się kręci ale..

0
  • #11 28 Lis 2008 16:40
    wlodielo
    Poziom 10  

wymieniłem diody wzbudzania lecz nie zamontowałem go jeszcze w pojeździe docelowym ponieważ znajduje się on 40 km od Kielc więc nie wiem czy pomogło jak mogę go sprawdzić w warunkach domowych czy można to zrobić przy użyciu prostownika czy musi być akumulator??

mam silnik który rozpędzi go do odpowiedniej prędkości chodzi mi tylko o to jak podłączyć myślałem podpiąć mu masę a plus rozdzielić na dwa kabelki jeden dać do 30 a drugi przez żarówkę na szczotko trzymacz na wzbudzanie takie coś Świecąca się lampka kontrolna akumulatora Polonez

Dodano po 59 [minuty]:

na zdjęciu widać jaki mam regulator więc pytam czy istnieje jakaś możliwość jego sprawdzenia?? Bo ja go specjalnie jakoś nie sprawdzałem po prostu włożyłem drugi inne ale kontrolka dalej nie gasła więc podpoiłem trzeci i to samo więc uznałem że jest dobry ale teraz myśląc nad tym jeszcze raz może wszystkie 3 były złe??

0
  • #12 06 Gru 2008 14:40
    hutnik
    Poziom 19  

Dziękuje za pomoc pomimo tego że alternator był niedawno remontowany okazało się że podwiesiły się szczotki w szczotkotrzymaczu.

0
  • #13 06 Gru 2008 15:29
    Romulus7874
    Poziom 27  

No i jasne.
    Aśmy się nagłówkowali.

Dodano po 1 [minuty]:

No jasne.

0
  • #14 24 Gru 2008 12:58
    wlodielo
    Poziom 10  

Mój altek też działa sprawdziłem jeszcze raz diody lecz okazało się ze wszystko jest ok więc kupiłem nowe diody wzbudzania i wymieniłem i działa. Może ktoś wie czemu na przyrządzie wyszło że są dobre??

0
  • #15 24 Gru 2008 21:57
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Bo sprawdza sie je prądowo, ja na zasilaczu 1,5V i dużo amper.
    Lub na żarówkę.

0
  • #16 24 Gru 2008 23:14
    mariolee
    Poziom 17  

ewentualnie na akumulatorze prądem miernik nie zawsze prawdę powie:D

0