Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 1,4 z 2003r, migajace kontrolki oleju, poduszek

08 Lis 2009 10:42 6355 6
  • Poziom 10  
    Witam, około 10 dni temu w trakcie jazdy zawył brzęczek zapaliły się kontrolki od ABS, wspomagania, ciśnienia oleju wspomagania kierownicy, wskazówki obrotomierza i prędkościomierza spadły do zera, a licznik kilometrów dziennych został skasowany. Samochód dalej jechał jak gdyby nigdy nic. Dodam, że w samochodzie od dłuższego czasu nic nie było naprawiane i nigdy nic takiego się nie działo. Samochód to Skoda Fabia 1,4 5o KW z 2003 roku. Jeden elektryk posprawdzał wiązkę która jest w jak najlepszym porządku i stwierdził, że może to sterownik ABS, lub świece, wobec powyższego wymieniłem świece na polecane do tego silnika sterownik też został sprawdzony i jest podobno dobry podobno może być jakieś uszkodzenie na sieci CAN, ale to jest zabawa na 102
  • Poziom 9  
    mam podobny problem sprawdziłeś ładowanie bo może być reg. napięcia i masy jakieś błędy?????
    przeczytaj mój opis może jest podobnie????
  • Poziom 13  
    kolego sprawdź przekaźniki pod kierownica, musza sztywno siedzieć
  • Poziom 32  
    Czy diagnostyka licznika i innych modułów coś pokazał, jakieś nieprawidlowe napięcia zasilania.
    Zapalanie kontrolek od świec, to dobre, bzdura totalna.
    Na moje masz problemy w budziku, albo na canie. Ale skoro nie było zakłuceń w pracy silnika to raczjej stawiam na budzik.
    Diagnostyka licznika może coś powiedzieć
  • Poziom 13  
    ja bym sprawdził czy gdzieś masy nie gubi.... zazwyczaj tak się dzieje....
  • Poziom 13  
    miganie kontrolki od świec również oznacza usterke. tylko pod kompa...
  • Poziom 10  
    Witam problem został rozwiązany, przyczyną była źle działająca cewka wysokiego napięcia- po jej wymianie i wykasowaniu błędów wszystko gra jak należy.