Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

internet z vectry podział i telewizja

09 Lis 2008 12:26 7687 8
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam do zrobienia instalacje kablową i internetową podczas remontu mieszkania w bloku.
    Telewizja i internet będzie z vectry , do mieszkania wchodzi tylko kabel koncentryczny i moje pytania to
    - czy jak podłącze gniazda Tv szeregowo (jedno od drugiego) i np do któregoś gniazda modem kablowy i do niego router czy to będzie chodzić
    - czy najpierw stosuje się jakieś trójniki do podziału sygnału coś tam czytałem na temat jakiś kanałów zwrotnych ale nigdzie nie było dokładnie opisane
    z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam wgali
  • Sklep HeluKabel
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Może działać na oba sposoby wszystko zależy od konkretnych warunków.

Zwykle lepiej jest użyć rozgałęźników niż gniazd przelotowych.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 10  
    witam
    a można by było zrobić w jednym miejscu centralkę i tam na każde gniazdo dać odzielny kabel
    pozdrawiam wgali
  • Poziom 14  
    Vectra zamontowała mi rozdzielacz Tris 210E (TV +modem kablowy). Musisz użyć rozgałęźnika z separacją kanału zwrotnego. Poszukaj na Allegro lub w sklepie RTV rozgłęźników Telmor z serii GMF, bo Tris jest nie do dostania w sklepach. Nie stosuj zwykłych rozgałęźników, bo mogą z tego wyniknąć problemy. Do rozdzielania sygnału w tym przypadku należy użyć podzielników z blokadą zakłóceń od strony wyjść w kierunku kanału zwrotnego.

Na pierwszym zdjęciu jest rozdzielacz Tris stosowany przez Vectrę; drugie zdjęcie to rozdzielacz Telmora GMF 351, jaki powinieneś zastosować. Dodatkowo do Telmora mozna podłączyć też radio, a gniazdo zainstalować na ścianie.

internet z vectry podział i telewizja internet z vectry podział i telewizja
  • Poziom 10  
    a można rozprowadzić kabel od gniazda do gniazda i tam gdzie ma być komputer dać taki trójnik do modemu i tak samo do telewizora ??
    pozdr wgali
  • Poziom 14  
    wgali napisał:
    a można rozprowadzić kabel od gniazda do gniazda i tam gdzie ma być komputer dać taki trójnik do modemu i tak samo do telewizora ??
    pozdr wgali
    W takim układzie może być sygnał za słaby - może zrywać połączenie modem. Możesz spróbować, ale lepiej od razu wszystko zrobić dobrze...
  • Specjalista elektryk
    Witam

Jeżeli chcesz zrobić to poprawnie - zaproś techników z Vectry - niech powiedzą Tobie jak masz to wykonać - później nie będziesz miał problemów z kuciem ścian na wykończonym mieszkaniu ;)

W instalacji tv kablowej nie stosuje się gniazd przelotowych - min. sygnał na gniazdku to 57db - jeżeli taki otrzymasz na 1 gniazdko końcowe (bo za pewne taką podpiszesz umowę) to przy pierwszym gniazdku przelotowym na jego odgałęzieniu już będziesz miał za niski sygnał dla zwykłej telewizji analogowej - internet i DTV może nadal działać.

Tak więc przewody sprowadź do jednego punktu, jeżeli masz możliwość, przygotuj tam miejsce na modem kablowy, router, ewentualny wzmacniacz i inne urządzenia tv ( odpowiedź kol. athenor777) wtedy będziesz pewny, że instalacja będzie elastyczna - otwarta na różne możliwości.

Pzdr
  • Poziom 9  
    Witam

Mam problem z tym ruterem Smile Tzn, niby się połączyłem z netem, ponieważ działa mi gg Razz ale strony i inne programy juz nie działają.

Skonfigurowalem ruter następująco:

LAN
    MAC Address 00-80-C8-36-0E-61
    IP Address 10.0.0.1
    Subnet Mask 255.255.255.0
    DHCP Server Enable

WAN
    MAC Address 00-80-C8-36-0E-60
    Connection DHCP Client Connected.

Remaining Lease Time 23:23:59
    IP Address 88.156.39.52
    Subnet Mask 255.255.240.0
    Gateway 88.156.32.1
    Domain Name Server 194.204.152.34, 194.204.159.1

Zastanawiam się nad klonowaniem MAC, tutaj mam podany mac rutera, a wyczytalem na innym forum:

===
    Jeżeli zmieni Ci się karta/mac (np zmienisz sobie sieciówkę w pc), to dostaniesz nowy ip pod nowego maca, ale to dopiero po resecie modemu. Bez resetu na nowej karcie nie będziesz mógł połączyć się z Internetem. Tu problemem nie jest ilość komputerów, tylko to, że zamiast sieciówki pod modem wpakowałeś router - co zmienia Twój MAC, który jest widziany przez modem. Modem nie powienien widzieć (i raczej nie widzi) ile masz tam kompów podpiętych. On widzi maca routera i wg niego jest tam jeden pecet i tyle. Jeżeli router pozostanie ten sam, to możesz sobie podpiąć i 100 kompów.
    ===

W/g tego co czytam na forach, to internet powinien mi już działać. Nie wiem, moze jeszcze spróbuje wyłaczyć/włączyć modem od kablówki nie wyłączając rutera, ale teraz nie moge tego zrobić, dopiero jutro.

I pytanie, czy ktoś znalazł złoty środek na to ???
  • Poziom 14  
    rocker82 <--- sorry ale nie powinieneś założyć nowego wątku?
    wgali <--- tak jak mówi athenor777 musisz dać rozdzielacz .
    Także mam Vectre od paru ładnych lat i jeśli chodzi o ten rozdzielacz to dostałem od nich :

internet z vectry podział i telewizja

pod wejście IN wiadomo sygnał z Vectry ,
    Data - oddzielne wejście dla modemu kablowego
    wyjście TV wiadomo pod telewizor (dalej możesz je rozdzielić już zwykłymi trójnikami (lub jak wolisz gniazdem z trójnikiem))
    Jeśli chodzi o sam modem nie ciągnąłem go po całym mieszkaniu (został w przedpokoju w szafce) a dokupiłem najzwyklejszy router DSL . dziś to koszt ok 60 - 70zl (myślę ze tańsze niż kucie ścian i upychanie przewodu lub później walka z kablami jak zrobi sie przemeblowanie) a ogromnym plusem jest internet po Wifi w domu. (każdy laptop kartę posiada a dla komputera stacjonarnego to kwestia max 30 - 35zł). a jaka wygoda. Po mieszkaniu przy listwach wala się tylko przewód od TV( z lenistwa nie wrzucilem go jeszcze w ścianę).

pozdrawiam