Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowniki od dźwięku. Jak zrobić żeby były 3 kanały?

grzonek50 09 Nov 2008 13:49 1686 7
    grzonek50
    Level 9  
    Witam, mam zintergrowaną katrę dźwiękową i głośniki 2.1 firmy Creative, model T3100. W każdym programie mam tylko 2 kanały (lewy i prawy) dźwięku. Jak zrobić żeby były 3 kanały (lewy i prawy +subwoofer)?

Edit.
    Chciałbym dodać że moge wybrać 5.1 aczkolwiek chciałbym 2.1.
    Platon
    Level 42  
    Ile masz kabelkow pomiedzy glosnikami a karta dzwiekowa?
    Pewnie 1 jack stereo. Przekierowanie dzwieku na subwoofer dokonuje sie we wzmacniaczu glosnikow. Nie masz oddzielnego wejsciana subwoofer, wiec ustawienie 2.1 nic ci nie da.
    Pytong
    Level 32  
    Ten zestaw ma jedynie wejście analogowe stereo ... wiec tak czy tak subwoofer powninen działać.
    grzonek50
    Level 9  
    Subwoofer działa, ale chodziło mi o to że w programie Foobar2000 mam tylko 2 kanały, chciałbym zrobić jakoś tak żeby był jeszcze trzeci kanał, taki żeby pokazywał jak subwoofer gra. Połączenie mam 1 kablem -od prawego głośnika do kompa- wzmacniacz jest w subwooferze. Lewy głośnik połączony jest do subwoofera, prawy do kompa i suba, i zasilacz (oczywiście) do suba.
    iron64
    Level 41  
    A jesteś w 100% pewnien, że dobrze podłączyłeś te głośniki? Sprawdź wg. instrukcji
    A Foobar zawsze będzie pokazywał dwa kanały niezależnie od ilości podłączonych głośników.
    User removed account
    User removed account  
    Pytong
    Level 32  
    grzonek50 wrote:
    Subwoofer działa, ale chodziło mi o to że w programie Foobar2000 mam tylko 2 kanały, chciałbym zrobić jakoś tak żeby był jeszcze trzeci kanał, taki żeby pokazywał jak subwoofer gra. Połączenie mam 1 kablem -od prawego głośnika do kompa- wzmacniacz jest w subwooferze. Lewy głośnik połączony jest do subwoofera, prawy do kompa i suba, i zasilacz (oczywiście) do suba.

No tak, ale zrozum ze o ile są zestawy 2.1 czyli trzy głośnikowe, to nie ma jako tako systemu dźwięku 2.1 ... sygał do nich jest dostarczany dwukanałowo (zwykłe stereo), a wzmacniacz wraz z filtrem powoduje, że niskie częstotliwości sa przekazywane tylko na głośnik niskotonowy a reszta na kanał lewy i prawy. Jednym słowem nie da sie sterować kanałem niskotonowym. To co sie dostaje na subwoofer jest suma dwóch kanałów z zakresu powiedzmy do 200HZ.
    Poniżej charakterystyka T3100
    Sterowniki od dźwięku. Jak zrobić żeby były 3 kanały?
    grzonek50
    Level 9  
    No to trudno, ale w foobarze mogę przestawić na 5.1 tylko, że wtedy kanał dla subwoofera gra tak jak pozostałe głośniki.