Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy to jest jakis filtr? passat b5 99r TDI

09 Lis 2008 15:17 9325 2
  • Poziom 9  
    Mam pytanie. Ostatnio wymienilem olej, filtr oleju, filtr powietrza i filtr paliwa, ale jedna rzecz nie daje mi spokoju. Wydaje mi sie, ze jest to jakis filtr, ale z tego co widze to nie byl wyminiany od nowego. Czy ktos moglby mi powiedziec co to jest i czy powinienem to wymienic. Dodaje zdjecia. Dzieki wielkie
    PS. Jeszcze jedno pytanko. Podczas wymieniania swiec zarowych, ostatnia czwarta swieca nie wkrecila mi sie do konca - tak mi sie wydaje. Nie jest luzna, samochod chodzi elegancko. Problem w tym, ze podczas wkrecania gorny gwint sie zjechal. Czy bedzie problem z odkreceniem tego pozniej?? Pozdrawiam i dziekuje.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    jest to dodatkowy odstojnik opar oleju zamontowany na wężu odpowietrzania skrzyni korbowej czyli tzw. odmy,
    chodzi o to aby opary oleju wraz z drobinami oleju uchodzące ze skrzyni korbowej do zaworu odpowietrzania (tego czarnego dysku) umieszczonego na pokrywie zaworów osadzały się w tym odstojniku i nie przedostawały dalej do dolotu powietrza do turbiny, szczerze powiem, że nie spotkałem się z takim odstojnikiem montowanym fabrycznie ale jest to dobre rozwiązanie, nie wykluczam też, iż w jego wnętrzu może być (ale nie musi) filtr siatkowy,
    oczywiście można go (zwłaszcza teraz przed zimą gdyż zgromadzony w nim syf z oleju może na filtrze siatkowym zamarzać i skutecznie blokować ujście oparom ze skrzyni korbowej co może mieć fatalne dla silnika skutki) zdemontować z węża i wyczyścić (jeśli się go nie da rozebrać to dobrze jest go wypłukać naftą bądź benzyną ekstrakcyjną) - bardzo rozsądny zabieg a zwłaszcza jeśli z odmy olej dostaje się do węża dolotu powietrza idącego od puszki z filtrem powietrza do turbiny efektem czego jest potem zaolejona część zimna turbiny oraz wąż idący do intercoolera i dalej do kolektora ssącego co często przez użytkowników samochodów z silnikami TDI jak również przez domorosłych mechaników jest mylnie kojarzone z rozszczelnieniem się turbiny i koniecznością jej wymiany bądź regeneracji.
  • Poziom 9  
    Kolego dziekuje Ci serdecznie za szybka odpowiedz. Zrobie dokladnie tak jak poradziles. Wyczyszcze go lub przeplucze. Caly czas zastanawialem sie co to jest - teraz juz wiem. Kto pyta nie bladzi. Jeszcze raz dziekuje serdecznie za pomoc i pozdrawiam

Dodano po 5 [godziny] 8 [minuty]:

A i jeszcze prosilbym o napisanie czegos na temat mojego problemu z moja niedokrecona swieca. Jesli to mozliwe.Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam.