Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z kopiowaniem tekstu z niezabezpieczonego PDFa

asterix27 09 Lis 2008 17:35 1494 17
  • #1 09 Lis 2008 17:35
    asterix27
    Poziom 19  

Witam

Mam problem z kopiowaniem tekstu z niezabezpieczonego przed kopiowaniem PDFa. Rezultat jest taki że po skopiowaniu tekstu do jakiegokolwiek edytora tekstu zamiast tekstu są prostokąty.

Jak temu zaradzić ?

0 17
  • #2 09 Lis 2008 18:20
    Robert B
    Poziom 43  

Możliwe, że nie ma odpowiedniej czcionki. Spróbuj najpierw do Notatnika. Jeżeli nie pomoże, to wrzuć tu tego pdf-a (o ile to nie tajemnica państwowa). Spróbuję u siebie.

1
  • #3 09 Lis 2008 18:28
    asterix27
    Poziom 19  

To raczej nie będzie problem czcionki. Czcionka to cyrylica, dokument jest w języku rosyjskim. Do notatnika czy worda można kopiować teksty po rosyjsku, gdyż miałem już wiele takich .pdfów z którymi nie było problemu. Problem jest z tym jednym.

0
  • #4 09 Lis 2008 18:30
    Robert B
    Poziom 43  

Miałem na myśli czcionkę użytą w tym konkretnym dokumencie.

0
  • #5 09 Lis 2008 18:31
    lukaszDD
    Poziom 12  

Ściągnij sobie program o nazwie PDF995 następnie wejdź do tego pdfa następnie File-Print i wybierz rodzaj drukarki będziesz miał pdf995 zaznacz ja i kliknij drukuj i będzie Cie prosiło o podanie ścieżki podasz mu i już gitara :)

0
  • #6 09 Lis 2008 18:49
    gsm_virus
    VIP Zasłużony dla elektroda

asterix27 napisał:
    po skopiowaniu tekstu do jakiegokolwiek edytora tekstu zamiast tekstu są prostokąty.
    asterix27 napisał:
    Czcionka to cyrylica, dokument jest w języku rosyjskim.
    Problem jest z tym jednym.
    Możliwy problem to renderowana czcionka. I jedyną możliwością jaką można to rozwiązać to ponowne przetworzenie dokumentu za pomocą programu do rozpoznawania tekstu OCR.
    Jeżeli nie jest to związane z renderowaniem, to może spróbuj utworzyć zwykły dokument tekstowy z kodowaniem Unicode i do niego wklejaj.

0
  • #7 09 Lis 2008 19:12
    asterix27
    Poziom 19  

lukaszDD napisał:
    Ściągnij sobie program o nazwie PDF995 następnie wejdź do tego pdfa następnie File-Print i wybierz rodzaj drukarki będziesz miał pdf995 zaznacz ja i kliknij drukuj i będzie Cie prosiło o podanie ścieżki podasz mu i już gitara :)

To rozwiązanie nie działa

Dodano po 2 [minuty]:

gsm_virus napisał:
    asterix27 napisał:
    po skopiowaniu tekstu do jakiegokolwiek edytora tekstu zamiast tekstu są prostokąty.
    asterix27 napisał:
    Czcionka to cyrylica, dokument jest w języku rosyjskim.
    Problem jest z tym jednym.
    Możliwy problem to renderowana czcionka. I jedyną możliwością jaką można to rozwiązać to ponowne przetworzenie dokumentu za pomocą programu do rozpoznawania tekstu OCR.
    Jeżeli nie jest to związane z renderowaniem, to może spróbuj utworzyć zwykły dokument tekstowy z kodowaniem Unicode i do niego wklejaj.

Rozwiązanie z wklejaniem do notatnika z kodowaniem Unicode też nie działa.

Jeżeli jest to związane z renderowaniem to jakiego programu użyć aby otrzymać identycznego .pdfa (nie chce dokumentu tekstowego typu .doc które robi FineReader)

0
  • #8 09 Lis 2008 20:24
    Robert B
    Poziom 43  

No a jaki dokument chcesz?

0
  • #9 09 Lis 2008 20:25
    asterix27
    Poziom 19  

Robert B napisał:
    No a jaki dokument chcesz?

Chcę identycznego .pdfa z którego można kopiować tekst

0
  • #10 09 Lis 2008 20:26
    Robert B
    Poziom 43  

Ale do czego ten tekst kopiujesz? W kosmos?

0
  • #11 09 Lis 2008 20:30
    asterix27
    Poziom 19  

Robert B napisał:
    Ale do czego ten tekst kopiujesz? W kosmos?

Word, notatnik, obojętnie gdzie go kopiuje, musi być możliwość kopiowania z .pdfa, gdyż zależy mi na dokładnym układzie stron, obrazków, tekstów. To co robi FineReader nie przypomina w niczym źródłowego .pdfa.

0
  • #12 09 Lis 2008 20:34
    Robert B
    Poziom 43  

Zależy od wersji FR. Jeżeli zaznaczysz żeby zachował formatowanie oraz grafikę to się da.
    Nie bardzo rozumiem. Chcesz z pdfa zrobić dokument Worda czy wkleić tekst do Notatnika? Od kiedy obrazki wkleja się do Notatnika?

0
  • #13 09 Lis 2008 20:40
    asterix27
    Poziom 19  

Robert B napisał:
    Zależy od wersji FR. Jeżeli zaznaczysz żeby zachował formatowanie oraz grafikę to się da.
    Od kiedy obrazki wkleja się do Notatnika?

Naprawdę zadałem konkretne pytanie a moim celem nie było wyjaśnianie po co chcę akurat z .pdfa. ale widzę że muszę napisać.

Pewna osoba która nie zna rosyjskiego ma do wykonania pewną pracę. Jeżeli podpis nie będzie dokładnie pod obrazkiem, nie będzie wiedziała że dotyczy on tego obrazka.

Nie mów mi że FineReader robi dokładne odwzorowanie .pdfa bo korzystałem z niego wiele razy i do niczego się taki dokument nie nadaje poza możliwością skopiowania tekstu jak wiesz o co chodzi i sobie go znajdziesz.

0
  • #14 09 Lis 2008 20:56
    jankolo

Oczywiście, że robi dokładne odwzorowanie. Trzeba się tylko umieć nim posłużyć.

0
  • #15 09 Lis 2008 21:04
    asterix27
    Poziom 19  

Być może że nowsze wersje rzeczywiście lepiej sobie z tym radzą. Właśnie sobie chciałem ściągnąć triala wersji 9 i czytam:

1. Wersja "trial" przez 15 dni działa jak wersja pełna z wyjątkiem zapisu / wydruku tekstu napisanego cyrylicą. Po w/w czasie funkcje zapisu / eksportu / wydruku są zablokowane.

Pech :)

0
  • #16 15 Lis 2008 11:34
    asterix27
    Poziom 19  

Dużo lepiej jeżeli chodzi o cyrylice spisuje się PDF Transformer. Niestety FineReader'owi 9 jeszcze dużo brakuje.

0
  • #17 15 Lis 2008 15:47
    jankolo

asterix27 napisał:
    Dużo lepiej jeżeli chodzi o cyrylice spisuje się PDF Transformer.

Proszę podać więcej konkretów.
    asterix27 napisał:
    Niestety FineReader'owi 9 jeszcze dużo brakuje.

A czego mianowicie?
    Obydwa programy robi ta sama firma, więc ciekaw jestem tych różnic.

0
  • #18 17 Lis 2008 21:52
    asterix27
    Poziom 19  

PDF Transformer robi idealnie odwzorowanego .pdfa jak źródłowy, .pdf zrobiony FineReader'em 9 nie przypomina źródłowego. Są błędy w znakach (znam rosyjski), szczególnie jak są w takim .pdfie 2 języki (oczywiście oba zaznaczone przy przetwarzaniu - EN i RU). FineReader 9 potrafi połączyć wyrazy ze sobą (jak są obok siebie EN i RU) lub np. tekst angielski potraktować jak rosyjski. Ponadto FR 9 jest dużo większym kombajnem, który zawiera wiele nieprzydatnych w rozwiązaniu mojego problemu funkcji. Jestem bardzo zadowolony z tego co zrobił PT 2.0, gdyż rozwiązał on mój problem w 100%. Oczywiście to tylko moje zdanie oraz opinia wyrażona tylko i wyłącznie w kontekście opisanego przeze mnie problemu.

0