Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matiz - jak podłączyć radio pod stacyjkę

09 Lis 2008 17:52 6423 6
  • Poziom 10  
    Mam podłączone radio Pionera mp3 i ładnie gra. Ale jak wyjmę kluczyk radio nie pamięta ustawień konfiguracyjnych oraz pamięć stacji. Za każdym razem jak włożę kluczyk do stacyjki to muszę ustawiać radio. Trochę to już zaczęło mnie wkurzać i chce podpiąć pod stacyjkę. Jaki to zrobić? Jakie kable połączyć? zasilający 12V z czym??, a może masa z jakimś kabelkiem? Dodam że jak kupiłem matiza nie miałem złączki tylko same kable.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 42  
    Sprawdź czy na którymś kablu masz stały plus, albo czy na zapalniczce masz stały plus
  • HelukabelHelukabel
  • spec od auto-elektro
    Wystarczy zamienić zasilania przy radiu żółty z czerwonym.P
  • Poziom 10  
    Mam radio - w radiu siedzi kostka i z kostki wychodzą kable o długości 10cm. które zakończone są kolejną kostką i z tej kostki wychodzą kable ucięte i te kable żółty i czerwony mam połączony razem ze sobą i podpięty do jednego kabla od deski. a drugi kabel z tej kostki to czarny i jest podłączony z kablem czarnym wychodzącym z pod deski rozdzielczej. Natomiast w radiu w kostce mam masę oznaczonych kabli takie jak system remote control, mute, batery, i wiele innych. I mam radiu w tej kostce zmienić kolory kabli?? A z pod deski wychodzą jeszcze 4 kable jakieś. Jeden czarny, drugi brązowy z kreską na obwodzie, pomarańczowy, i żółty. Do tego mam nic nie podłańczać?
  • spec od auto-elektro
    Kolego dla ciebie są najważniejsze kable zasilające więc nie możesz mieć z radia zmostkowany żółty z czerwonym i jeszcze na zasilaniu po zapłonie. W samochodzie masz jedno zasilanie stałe i jedno po zapłonie wystarczy poszukać i podpiąć pod jedno żółty pod drugie czerwony a w razie gubienia stacji po prostu zamienić.P
  • Poziom 12  
    viper555 napisał:
    Kolego dla ciebie są najważniejsze kable zasilające więc nie możesz mieć z radia zmostkowany żółty z czerwonym i jeszcze na zasilaniu po zapłonie. W samochodzie masz jedno zasilanie stałe i jedno po zapłonie wystarczy poszukać i podpiąć pod jedno żółty pod drugie czerwony a w razie gubienia stacji po prostu zamienić.P

Wyjmij radio i szukaj kabli które odchodzą od kostki podłączonej bezpośrednio do radia. Na 100 % masz żółty i czerwony zamień je miejscami i powinno hulać .
  • Poziom 10  
    Oki dzięki sprawdzę jutro to i dam znać czy pomogło. Dzięki