Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Teoretyczne pytanie dotyczace przyznawania adresu

krzychoo89 09 Lis 2008 18:12 882 4
  • #1 09 Lis 2008 18:12
    krzychoo89
    Poziom 13  

Witam!

Mam takie oto pytanie. Konfigurowalem wlasnie internet (operator vectra). Jak narazie dziala, albo boje sie czy taka konfiguracja nie powoduje zadnego bledu albo zamieszania w sieci.

Do modemu przez wejscie LAN podlaczylem AP, ktory rozglasza sygnal na mieszkanie. Zeby to dzialalo musialem ustawic na swojej karcie wifi (w notebooku) ten sam MAC co karta LAN komputerze dla ktorego bylo konfigurowane polaczenie. Modem podlaczylem do komputera stacjonarnego przez USB (na tym samym MACu) i o dziwo dziala! Do sieci chcialbym podlaczyc jeszcze 2 komputery bezprzewodowo( jeszcze ich nie mam wiec nie moge sprawdzic czy dziala). Ale aby polaczenie dzialalo musze na nich zmienic MAC karty WIFI. Adres jest przydzielany przez operatora dynamicznie, ale jest tu mowa o 4 komputerach dzialajacych na tym samym MACu (2 odziwo dzialaja). Dlatego pytam czy to nie powoduje zadnych bledow ktore oerator moze wykryc? Jesli tak to moze poradzicie jak to skonfigurowac?

pozdrawiam

0 4
  • #2 09 Lis 2008 18:49
    x98pl
    Poziom 15  

Lepiej zrob tak: Modem podlacz skretka do routera (z AP). Mam nadzieje, ze taki masz. Czyli podlaczas modem do wejscia WAN (nie wiem jak jest w vectrze, ale w multimedii wystarczy wylaczenie wlaczenie do pradu modemu, zeby net pracowal z nowym adresem MAC (tym od routera). Komputery popodlaczaj do wejsc LAN badz bezprzewodowo. Jezeli po restarcie modemu nie bedzie chodzic. Musisz zmienic w routerze MAC na taki jaki masz w komputerze na ktorym dziala internet.

0
  • #3 09 Lis 2008 18:57
    krzychoo89
    Poziom 13  

Modem jest podlaczony skretka z AP. Na AP jest ustawiony zarejestrowany MAC sieciowki z komputera.

Co do podlaczenia komputera przewodowo to taki mialem zamaiar...

A co z tymi adresami? Nic nie przeszkadza ze na 4 komputerach i AP bedzie ustawiony ten sam MAC ?

0
  • #5 22 Lis 2008 17:11
    krzychoo89
    Poziom 13  

Jak zmienic wiem, nie w tym problem(zreszta, po co sie tyle bawic skoro wystarczy ifconfig :) ) Poczytalem troche wgralem oprogramowanie umozliwiajace ustawienie trybu gateway na moim sprzecie i juz chodzi bez zmiany adresow. Drugi problem byl w oznaczeniu portow w urzadzeniu, jak sie okazalo lan2 to bylo wejscie wan a lan1 to lan.

Poradzilem sobie. Temat do zamkniecia.

Dzieki za pomoc,
    pozdrawiam

0