Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przerobić radio samochodowe na wzmacniacz audio??

xlolo 09 Lis 2008 19:03 4896 3
  • #1 09 Lis 2008 19:03
    xlolo
    Poziom 9  

Witam jest to mój pierwszy post. od kilku lat interesuje się elektroniką. Ale wracam do tematu. Mam zamiar z radia samochodowego marki Philips jakiś stary model przerobić na wzmak audio.
    Mam juz koncepcje aby zamiast głowicy podłączyć w to samo miejscem wejście.
    Jest to tak mam 3 kable jeden gruby i dwa cienkie. i jak je podłączyć aby sygnał audio z urządzeń był odbierany??

Oto kilka zdjęć radia
    Jak przerobić radio samochodowe na wzmacniacz audio??Jak przerobić radio samochodowe na wzmacniacz audio??Jak przerobić radio samochodowe na wzmacniacz audio??Jak przerobić radio samochodowe na wzmacniacz audio??

0 3
  • Pomocny post
    #2 09 Lis 2008 19:51
    kamilcendrowski
    Poziom 15  

jaka końcówka mocy znajduje się w tym radyjku?? sprawdź co to za model tej końcówki, odszukaj wyprowadzenia nóżek, i sprawdź która to nóżka jest sygnałowa(INPUT SIGNAL). do tej nóżki doprowadź sygnał audio. jak już to zrobisz to podłącz radio do jakiegoś zasilacza 12VDC, do wyjścia głośniki i powinno zagadać.

0
  • Pomocny post
    #3 09 Lis 2008 19:57
    rybeh
    Poziom 26  

Jeżeli radio jest sprawne, a sygnał ma pochodzić z "zewnątrz", mikroprzełącznik zamocowany na mechanizmie magnetofonu musi być załączony.
    Sygnały z "zewnątrz" podać na kolorowe przewody kabelka. Masa wspólna dla obu kanałów.

0
  • #4 09 Lis 2008 20:13
    xlolo
    Poziom 9  

Końcówka mocy to TDA2004

Dodano po 12 [minuty]:

Wszystko smiga jak należy dla kazdego pomógł.

0