Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Międzynarodowe zawody Robotic Arena 2008 Wrocław 13.12.2008

McRancor 09 Lis 2008 20:59 6485 59
 • #1 09 Lis 2008 20:59
  McRancor
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Świat robotów, który widzimy w filmach science-fiction, urzeczywistnia się. Roboty można spotkać w technice kosmicznej, wojsku, przemyśle oraz gospodarstwach domowych. Starają się nam pomóc wszędzie, a ich potencjalne zastosowania są praktycznie nieograniczone.

  Od kilkunastu lat obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania robotyką. Przygodę z robotami najlepiej zacząć od ich budowania. W wielu państwach organizowane są zawody robotów, startujących w przeróżnych konkurencjach. Cztery z nich to minisumo, sumo, line follower oraz freestyle.

  Dotychczas Koło Naukowe Robotyków „KoNaR” zorganizowało pięć edycji Otwartych Zawodów Robotów Minisumo. Tegoroczne zawody pragniemy rozszerzyć o trzy kolejne konkurencje: sumo, line follower oraz freestyle. Aby wystartować w zawodach, należy zbudować robota spełniającego regulamin oraz zgłosić go do rejestracji.

  Zapraszam wszystkich miłośników robotyki w dniu 13 grudnia, godz. 10:00 na kampus Politechniki Wrocławskiej, budynek D-20, ul. Janiszewskiego 8. Emocji nie zabraknie!

  Więcej informacji: http://www.roboticarena.pl
  (strona będzie uaktualniana)

  0 29
 • Napad.pl
 • #2 16 Lis 2008 09:16
  Minner
  Poziom 19  

  Mam pytanie co do Rozdziału 6 Artykuł 8:

  Cytat:
  Po ustawieniu robota na kartce papieru o gramaturze co najmniej 80g/m2, a następnie jego podniesieniu, kartka nie może wznieść się w powietrze.

  O co chodzi?

  0
 • #3 16 Lis 2008 09:30
  jamtex
  Poziom 23  

  To jest prosty test, czy robot nie posiada jakiś przyssawek, kleju i innych niedozwolonych praktyk, mocujących go do podłoża.

  0
 • #4 16 Lis 2008 09:32
  Minner
  Poziom 19  

  W takim razie każdy test robota (wymiary, waga itp.) jest przed każdą walką? Bo jak raz na zawody to łatwo coś domontować później. Chyba, że wszyscy grają fear ;)

  0
 • #5 16 Lis 2008 11:01
  OldSkull
  Poziom 27  

  Tak, tak, wszyscy grają w FEAR ;)
  Jeśli ktoś ma wątpliwości może zawsze sędziów porposić o ponowne zważenie/zmierzenie/sprawdzenie czyjegoś robota.
  Odnośnie tego testu: coś takiego uniemożliwia użycie różnych naprawdę świetnych materiałów, które mają "lepkie" właściwości, a które nie zawieraja żadnych klejów (można by je nawet prać i nie stracą właściości). Ale zarazem obowiązuje to wszystkich, więc nikt nie jest pokrzywdzony.

  0
 • #6 16 Lis 2008 12:08
  McRancor
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Trzeba gdzieś ustalić granicę, bo doszlibyśmy do poziomu gdzie z ringu leciałyby wióry :) Takie wymagania spotkaliśmy na zawodach robochallenge 2008 w Wiedniu.

  0
 • #7 17 Lis 2008 00:29
  OldSkull
  Poziom 27  

  2 pytania:
  -czy będą opłaty za rejestrację, jeśli tak, to jak wysokie
  -czy zawody sumo i minisumo będą rozgrywane równocześnie? Bo robię z kolegą mini, ale gdyby to nic nie kosztowało to bym przetestował (nawet nieskończonego) robota zwykłego sumo.
  -do której godziny będą trwać zawody? jest to istotne ze względu na planowanie powrotu

  I mała uwaga: mnóstwo osób będzie chciało przyjechać koleją, moglibyście dać opis jak dotrzeć z Dworca a nie skazywać wszystkich na szukanie na mapie i w rozkładzie mpk.

  0
 • #8 17 Lis 2008 00:43
  McRancor
  VIP Zasłużony dla elektroda

  -Nie ma żadnych opłat za rejestrację, ani za uczestnictwo.
  -Tak, zawody odbywają się we wszystkich 4 kategoriach jednego dnia
  -Dokładny harmonogram pojawi się do końca tygodnia, nic nie stoi na przeszkodzie żeby poimprezować, w najlepszym mieście do imprezowania, po zawodach ;) Na stronie znajdą się informacje o bazie noclegowej.

  Celna uwaga ;)

  0
 • #9 21 Lis 2008 15:28
  Nes86
  Poziom 12  

  A ja mam pytanie czy odbędzie się pokaz walk robotów nano sumo? Zbudowałem takiego robocika i chętnie zmierzyłbym się z twoim "Bardziej"

  0
 • Napad.pl
 • #10 21 Lis 2008 15:35
  McRancor
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Na razie nie planujemy nic takiego w ramach "regularnych" zawodów, ale jak najbardziej zapraszam do kategorii freestyle - która będzie miała na celu pokazanie właśnie tak niesamowitych robotów, jak nano-sumo.

  Nie widzę problemu żeby zmierzyć się z moim robotem, ale jest już w bardzo kiepskim stanie i raczej nie ma za bardzo szans ;) Poza tym w tym roku zamierzam skupić się na minisumo, nie mam więc za bardzo czasu na szykowanie nano...

  0
 • #11 26 Lis 2008 17:23
  sebastian-lipce
  Poziom 10  

  Witam!!
  Mam pytanie co do harmonogramu imprezy, czy gdzieś jest dostępny?? Ponieważ mam do Wrocławia 250km, a czytałem że finały mają być dopiero o 19.00, to prawda?
  Pozdrawiam

  0
 • #12 03 Gru 2008 02:12
  _StinG_
  Poziom 13  

  Tak, finały o 19...

  W pierwszym poście jest podana strona zawodów. Na stronie startowej jest cały harmonogram w formacie pdf

  0
 • #13 14 Gru 2008 11:39
  lord_blaha
  Poziom 33  

  Czy strona będzie uaktualniona o zwycięzców? Kolego McRancor- mógłbyś jakoś krótko streścić/opisać zawody?

  0
 • #14 14 Gru 2008 11:57
  McRancor
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Generalnie zawody uważamy za udane. Wystartowało 61 robotów minisumo, 17 sumo, 10 we freestyle i 19 line followerów. Po zaciętych eliminacjach, 4 roboty z każdej kategorii wzięły udział w wieczornym "show" podczas którego odbyły się finały. Dodatkowo na koniec finałów odbył się mały pokaz walk robotów nanosumo - walczyły ze sobą trzy roboty. Przebieg finałów śledziło ponad 600 osób które znajdowały się na sali, a dodatkowo obraz był transmitowany na żywo przez internet.

  To chyba tyle, więcej informacji o tym kto wygrał itp. znajdzie się na stronie zawodów w najbliższym czasie.

  0
 • #15 14 Gru 2008 12:17
  OldSkull
  Poziom 27  

  Jakbym ja to miał oceniać: zawody wyglądały jak przygotowane całkowiecie na kolanie, przede wszystkim:

  - mieliście wolna dużą salę wykładową, a walki były rozgrywane na korytarzu, gdzie ani widzowie nie mogli być zadowoleni ( więcej niż 20 osób już praktycznie nic nie widziało, poza tym stać na nowach tyle godzin to nie było na zdrowie wielu starszych ludzi, którzy przyszli obejrzeć), ani zawodnicy, gdyż
  *po pierwsze światło:lampy świecące z ulicy trochę przeszkadzały, poza tym przez te kilka godzin się zmieniło;
  *po drugie: widzowie stali stanowczo za blisko - do zwykłego sumo limit powinien wynosić 1.5m od ringu, a stali poniżej 1m od)
  -kto wpadł na ten idiotyczny pomysł ustawienia ringów do minisumo na stołach? W ciągu całego dnia przynajmniej 4 roboty zaliczyły upadek z metra na twarde płytki.
  -kto wymyślił z tym oświetleniem na scenie w finale? większość robotów tam po prostu zgłupiała, i tak potem zostało wyłączone
  -z tą muzyką to przegięliście - wywołujecie zawodników, a muzyka jest na tyle głośna, że nie można rozmawiać z osoba, która stoi pół kroku od nas
  -organizatorzy nie byli przygotowani na 63 roboty minisumo - bo co to za pomysł, żeby od razu rozgrywać w systemie pucharowym. Ludzie przyjechali powalczyć, a tutaj bach! jedna, dwie walki i koniec. No i wyszło tak, że oprócz finału, to najciekawsza walka była bodajże w 1/8 finału (ten szybki, niski na 2 kołach kotra wicemistrz)
  -problemy z regulaminem - była właściwie wolna amerykanka, zresztą nawet zwycięzca sumo mówił sędziemu, że jego robot chyba dotknął obszaru poza ringiem w finale, a sędzia nie zarządził nawet powtórki walki.

  I mimo iż Poznań wygrał wszystkie sumo, to został mi pewien niedosyt związany z bałaganem.

  PS: a zwycięzca freestyle'a wygrał chyba tylko dlatego, że wrocławiak i ludzie głosowali na swojego :P Z pierwszej trójki był imo najsłabszy, nawet ładnie nie chodził.

  0
 • #16 14 Gru 2008 13:30
  Sabre
  Poziom 18  

  Nie pamiętam dokładnie o której godzinie (około 21), ale już podczas finałów wyścigów linefollowerów połączenie z tą "transmisją na żywo" zostało zerwane i nie można się już było podłączyć. Inna sprawa, że prawie przez cały dzień miałem podgląd na tą transmisję i w większości przez kilka godzin kamera skierowana była na jakiś plakat z napisem ROBOTICARENA, później na podłogę i "reklamę" Konara, dopiero około godziny 19 gdy zaczęły się finały widziałem czyjeś plecy i pół toru po którym przejechał jeden linefollower, później jak już wyżej napisałem połączenie zostało zerwane i nie można się było połączyć ponownie. Skoro już robicie takie transmisje to zadbajcie o treść takiego przekazu i nie zawadzi sprawdzić co jakiś czas czy wszystko jest ok.

  Żałuję, że sam nie wziąłem udziału w wyścigach linefollowerów, ale niestety po Bionikaliach i przeróbkach (zakładałem większe koła, ale z wielkim trudem zdjąłem te, które były założone i prawdopodobnie pod wpływem naprężeń na laminacie, które jest podwoziem, popękały jakieś ścieżki) mój Psotek2 nie nadawał się już na zawody.

  0
 • #17 14 Gru 2008 14:35
  treker
  Poziom 25  

  Sabre napisał:
  Nie pamiętam dokładnie o której godzinie (około 21), ale już podczas finałów wyścigów linefollowerów połączenie z tą "transmisją na żywo" zostało zerwane i nie można się już było podłączyć.


  Potwierdzam miałem to samo, o 19 było ok, potem zaczęły się followery i ktoś plecami zasłaniał ponad połowę toru, a gdzieś tak koło 19:30 lub nawet szybciej "transmisja" się urwała i już do samego końca nie było nic.

  Mam nadzieję, że pojawi się jakaś dobra fotorelacja z zawodów :)

  Pozdrawiam

  0
 • #18 14 Gru 2008 14:50
  Nes86
  Poziom 12  

  Organizacyjnie zawody to było totalne dno.

  Ale poznań zrobił pogrom w minisumo dwa pierwsze miejsca dla nas (drugie moje) więc jestem zadowolony. Pokazaliśmy wrocławiakom jak się buduje roboty :P

  0
 • #19 14 Gru 2008 15:37
  McRancor
  VIP Zasłużony dla elektroda

  OldSkull napisał:
  Jakbym ja to miał oceniać: zawody wyglądały jak przygotowane całkowiecie na kolanie, przede wszystkim:

  - mieliście wolna dużą salę wykładową, a walki były rozgrywane na korytarzu, gdzie ani widzowie nie mogli być zadowoleni ( więcej niż 20 osób już praktycznie nic nie widziało, poza tym stać na nowach tyle godzin to nie było na zdrowie wielu starszych ludzi, którzy przyszli obejrzeć), ani zawodnicy, gdyż
  *po pierwsze światło:lampy świecące z ulicy trochę przeszkadzały, poza tym przez te kilka godzin się zmieniło;
  *po drugie: widzowie stali stanowczo za blisko - do zwykłego sumo limit powinien wynosić 1.5m od ringu, a stali poniżej 1m od)
  -kto wpadł na ten idiotyczny pomysł ustawienia ringów do minisumo na stołach? W ciągu całego dnia przynajmniej 4 roboty zaliczyły upadek z metra na twarde płytki.
  -kto wymyślił z tym oświetleniem na scenie w finale? większość robotów tam po prostu zgłupiała, i tak potem zostało wyłączone
  -z tą muzyką to przegięliście - wywołujecie zawodników, a muzyka jest na tyle głośna, że nie można rozmawiać z osoba, która stoi pół kroku od nas
  -organizatorzy nie byli przygotowani na 63 roboty minisumo - bo co to za pomysł, żeby od razu rozgrywać w systemie pucharowym. Ludzie przyjechali powalczyć, a tutaj bach! jedna, dwie walki i koniec. No i wyszło tak, że oprócz finału, to najciekawsza walka była bodajże w 1/8 finału (ten szybki, niski na 2 kołach kotra wicemistrz)
  -problemy z regulaminem - była właściwie wolna amerykanka, zresztą nawet zwycięzca sumo mówił sędziemu, że jego robot chyba dotknął obszaru poza ringiem w finale, a sędzia nie zarządził nawet powtórki walki.

  I mimo iż Poznań wygrał wszystkie sumo, to został mi pewien niedosyt związany z bałaganem.

  PS: a zwycięzca freestyle'a wygrał chyba tylko dlatego, że wrocławiak i ludzie głosowali na swojego :P Z pierwszej trójki był imo najsłabszy, nawet ładnie nie chodził.


  Na dużej sali w trakcie eliminacji cały czas trwały przygotowania do zawodów, napełniany był sterowiec, i szykowane dekoracje. Faktem jest że nie spodziewaliśmy się takiej widowni podczas eliminacji. Na przyszły rok eliminacje będą robione na wydzielonej części dużej sali.

  Co do oświetlenia - zostanie to w pewien sposób sformalizowane. Podczas zawodów będą panować zawsze inne warunki oświetleniowe, bo nie mamy na nie większego wpływu (zawsze znajdzie się ktoś z fleszem, czy lampa gdzieś w tle). Na mistrzostwach w Wiedniu, gdzie startowało znacznie więcej LF było regulaminie jasno napisane że roboty mają być odporne na wszelkie oświetlenie zewnętrzne i to rozwiązywało wszelkie problemy.

  Widzowie rzeczywiście stali blisko, ale w regulaminie jest zapis że przestrzeń wolna dookoła krawędzi ma wynosić 1m, a nie 1.5.

  Rozgrywki w systemie grupowym oznaczały w najmniejszej wersji (gdzie robot odpada po 2 przegranej) to ponad 100 walk. Eliminacje w trakcie których odbyło się 53 walki trwały 2 godziny. Problem w tym że rejestracja zawodników była zakończona zbyt późno i w harmonogramie był już na to przewidziany czas. Za rok zostanie to zrobione zupełnie inaczej, wszyscy są tak samo niezadowoleni z tego systemu, ale nie było niestety innej możliwości. Dziękuję za uznanie walki :) (ten mały szybki to mój)

  Transmisja na żywo była zorganizowana na szybko w dzień przed zawodami, niestety nie wyszło tak jakbyśmy chcieli.

  Co do finału - w tej walce przeciwnikowi i tak wcześniej odpadł element, a wątpliwości w walce wcześniejszej zostały rozwiane przez ponowną walkę.

  To były pierwsze zawody sumo, mamy bagaż doświadczeń na przyszły rok, dziękujemy za liczne przybycie, bo u nas jak na razie jest bardzo mało robotów sumo.

  We freestyle'u głosowała publiczność - na to nie miał nikt pływu.

  Niestety zawody przygotowywane są przez studentów - zawsze będą pewne niedociągnięcia, mamy nadzieję że za rok wypadnie lepiej.

  0
 • #20 14 Gru 2008 15:40
  prezesjasko
  Poziom 10  

  Ale pyrusy zazdroszczą:))))))))))

  0
 • #21 14 Gru 2008 16:36
  paw789
  Poziom 18  

  Mimo bardzo słąbej organizacji podobało mi się. W porównaniu do zawodów sumo organizowanych w Poznaniu to PWr wypadło słabo. Eliminacje do zawodów to porażka, nic nie wiadomo, masa ludzi w holu, prowadzący bez mikrofonu, brak informacji o kolejności wystąpień... Prawdopodobnie przez aparaty fotograficzne Sharpy (GP2D120) oszalały w moim robocie podczas finałów - straciły na zasięgu.
  Ale nie piszę to po to aby tylko narzekac :) Rozumiem że studenci robili to bezinteresownie i w przyszłym roku będzie lepiej :) Przyjechałem do Wrocławia się dobrze bawic i udało się. Zazdroszczę wam Rynku, zagęszczenia klubów i ludzi w jednym miejscu. Politechnika Szczecińska też się pokazała - 2 roboty sumo w finale.
  Zająłem 4 miejsce w klasie Sumo.

  0
 • #22 14 Gru 2008 18:09
  maciek11
  Poziom 17  

  Mam nadzieję, że w przyszłym roku lepiej się zorganizujecie i nie będzie takich problemów jak wczoraj. Nie muszę pisać jakich, bo wszyscy doskonale wiedzą o za małej odległości widzów od ringu jak i o samej jakości ringu :cry:

  0
 • #23 14 Gru 2008 19:32
  OldSkull
  Poziom 27  

  @prezesjasko: a tam, że od razu zazdrościmy :P Mamy własne zawody, popełniamy własne błędy i problemy (jak choćby u nas centrum wykładowe nie jest przystosowane, aby gdzieś zrobić taką aleję serwisową). Po prostu było widać, że impreza wrocławiaków przerosła trochę.

  Ja sie trochę zdziwiłem z Sharpem, widział coś patrząc na powierzchnię oświetloną lampą uliczną (jak ktoś stał, to było ok, jak patrzył w kierunku schodów i nikt nie stał, to głupiał) - mój błąd, że tego nie przewidziałem, na pocieszenie przewróciłem kilkanaście robotów w sparingach ;)

  @maciek11: ja bym aż tak bardzo na ring nie narzekał - każdy ma jakąś specyfikę (ring dla wszystkich jest równy), aczkolwiek sądzę, że w przypadku dużej ilości robotów z metalowymi płozami, ring pokryty farbą się błyskawicznie zniszczy. Widziałem w jakim stanie był ring u nas po kilkudziesięciu testach.

  0
 • #24 14 Gru 2008 22:05
  guziec_miszczu
  Poziom 1  

  Witam!

  Co do nieprzygotownia do liczby minisumo to jak mogliśmy nie wiedzieć ile będzie robotów, skoro była rejestracja... Było to tak przemyślane by eliminacje nie trwały 1xx walk, średnio po 3 minuty każda, bo inaczej do finału byśmy walczyli.

  Z tego co wiem, po zakończeniu eliminacji ringi były wystawione przez jakieś półtora godziny, więc chyba jak ktoś czuł niedosyt walk, mógł sobie zrobić sparingi - po to właśnie one tam zostały.

  Jakość dohyów - przed finałem były tak styrane, że szkoda gadać (przesadą były ślady butów na nich).

  Pomysł postawienia na stołach - żeby inni ludzie też mogli widzieć, a nie tylko 2 pierwsze rzędy. Stojąc w 5 rzędzie widziałem co się dzieje na obu dohyach.

  W każdym razie bardzo dziękujemy za konstruktywną krytykę - na pewno wyciągniemy z niej wnioski. NIe próbowałem się tłumaczyć, ale naświetlić sprawę bo tak naprawde nie wszystko jest biało-czarne...

  pozdrawiam

  -1
 • Pomocny post
  #25 14 Gru 2008 23:52
  fiflak666
  Poziom 11  

  OldSkull napisał:
  Po prostu było widać, że impreza wrocławiaków przerosła trochę.


  no może i masz trochę racji, ale i tak były to największe i najlepsze zawody jak dotąd

  OldSkull napisał:
  Ja sie trochę zdziwiłem z Sharpem, widział coś patrząc na powierzchnię oświetloną lampą uliczną (jak ktoś stał, to było ok, jak patrzył w kierunku schodów i nikt nie stał, to głupiał)


  nie rozumiem twojego problemu - warunki dla poszczególnych kategorii były mniej-więcej jednakowe, moje Sharpy działały bez problemów, a to już twój problem że nie zabezpieczyłeś się odpowiednio

  poza tym to akurat na Sharpa oświetlenie zewnętrzne ma mały wpływ więc to raczej nie to było twoim problemem

  system kto-przegrywa-ten-odpada faktycznie był na maksa niesprawiedliwy, ale cóż zrobić jeśli jest tyle robotów a w finale zmieszczą się tylko 4? to było najlepsze wyjście w tej sytuacji

  (ja też odpadłem w pierwszej walce bo trafiłem na robota który zajął potem drugie miejsce :P .... może to dlatego że tak mi się ręce trzęsły że raz nie trafiłem w przycisk włączający i robot nawet się nie włączył :D)

  i dodam tutaj uwagę którą wszyscy krytykanci powinni wziąc sobie do serca:

  Zawody są organizowane po to żeby była zabawa i można było wymieniać uwagi i pomysły z dziedziny robotyki a nie po to żeby walczyć o złote kalesony dziadka Adolfa. Ma być dobra atmosfera a nie robienie problemów (jak np. zwalanie winy na oświetlenie). Był Mega-Show i było grubo.

  0
 • #26 15 Gru 2008 07:40
  jamtex
  Poziom 23  

  fiflak666 napisał:
  Zawody są organizowane po to żeby była zabawa i można było wymieniać uwagi i pomysły z dziedziny robotyki a nie po to żeby walczyć o złote kalesony dziadka Adolfa. Ma być dobra atmosfera a nie robienie problemów (jak np. zwalanie winy na oświetlenie). Był Mega-Show i było grubo.


  Brawo ! Gratuluję właściwego podejścia do zawodów !

  Mam nadzieję, że wkrótce pojawią się na elektrodzie, opisy bardziej czy mniej zwycięskich konstrukcji.
  Koledzy - pochwalcie się swoimi zawodnikami.

  1
 • #27 15 Gru 2008 10:06
  fiflak666
  Poziom 11  

  jamtex napisał:

  Mam nadzieję, że wkrótce pojawią się na elektrodzie, opisy bardziej czy mniej zwycięskich konstrukcji.
  Koledzy - pochwalcie się swoimi zawodnikami.


  no własnie fajnie by było żeby powstał taki mały spis robotów które wzięły udział w zawodach. Nie mówię żeby były to szzcególowe opisy jak robot działa i zdradzanie tajemnic, ale chociaż zdjęcie, jaki procesor, jakie silniki, jakie czujniki

  OldSkull napisał:
  Mamy własne zawody, popełniamy własne błędy i problemy.
  myślę że największym błędem na poznańskich zawodach jest opłata rejestracyjna której we wrocławiu nie ma i dobrze

  0
 • #28 15 Gru 2008 14:35
  Georgee
  Poziom 10  

  Zgadzam się w Poznaniu jest opłata rejestracyjna, ale też są porządne nagrody do wygrania. Oprócz nagród dla każdego zawodnika przewidziany jest posiłek (drożdżówki, kawa, herbata), później bankiet oraz pamiątkowe koszulki.

  Dla osoby, która wyda z 500-1000 zł na robota to kwota około 50zł za rejestracje chyba nie robi różnicy.

  0
 • #29 15 Gru 2008 15:32
  fiflak666
  Poziom 11  

  Georgee napisał:
  Zgadzam się w Poznaniu jest opłata rejestracyjna, ale też są porządne nagrody do wygrania. Oprócz nagród dla każdego zawodnika przewidziany jest posiłek (drożdżówki, kawa, herbata), później bankiet oraz pamiątkowe koszulki.


  no widzisz, zależy co dla kogo się liczy, koszulka i porządne nagrody czy dobra zabawa i dużo robotów, przypominam raz reszcze że zawody we wrocławu mają totalnie niekomercyjny charatker i ma być zabawa a nie walka o nagrody i konkurencja

  wyraźnie widać było że ekipa z Poznania tego nie kuma

  -1
 • #30 15 Gru 2008 17:34
  sepher
  Poziom 19  

  Kłócicie się jak szalikowcy. Skoro zawody były takie 'zabawowe', to dajcie sobie spokój z udowadnianiem kto komu zazdrości i gdzie było lepiej. Tak się składa, że organizowałem pierwsze i drugie zawody w tym 'sporcie' w Polsce i wiem, że i organizatorzy i uczestnicy mają swoje racje. Konstruktywna krytyka i sugestie zawsze pomagają. a z drugiej strony niestety często ma się do czynienia z brutalnymi realiami i ograniczeniami i nie wszystko wychodzi tak jak powinno to wyglądać - i nic się na to nie poradzi. Z tego co wiem były to pierwze takie duże zawody we Wrocławiu i na następnych zapewne wszystko będzie lepiej przygotowane (nie będę tu zanudzał opowieściami o tym jakie dziwactwa działy się przy okazji pierwszych w ogóle zawodów w Poznaniu :P). Imprez tego typu jest już w naszym kraju kilka i bardzo dobrze. Może zamiast angażować się w bezproduktywne spory zaproponować jakiś pomysł na ogólnopolski kalendarz rozgrywek, albo ligę? :)

  0