Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon ip4200 nie drukuje na czarno a tusz jest

fala24 09 Lis 2008 21:16 6291 20
  • #1 09 Lis 2008 21:16
    fala24
    Poziom 2  

Witam mam drukarkę canan ip 4200 nie drukuje na czarno tylko kolory a tusz jest pełny Kartki przelatują czyste

0 20
  • #2 12 Lis 2008 09:17
    maniek1987y
    Poziom 17  

najprawdopodobniej masz zaschniętą głowice spróbuj wyczyścić ja przez sterowniki. W preferencjach drukowania masz coś takiego jak "usługi" lub podobnie i tam bedzie funkcja "wyczyść głowice" lub podobnie :) spróbuj pare razy i zobacz czy to wogóle coś daje, nie rób tego za dużą ilość razy bo to trochę tuszu "zjada" :)

0
  • #3 12 Lis 2008 10:44
    Dialta
    Poziom 19  

Witam

Prawdopodobnie kupiłeś jakąś tanią podróbę. Jeśli tak to wywal ją i kup oryginał lub odpowiednik pod ActiveJet - moim zdaniem najlepszy odpowiednik.

Pozdrawiam

0
  • #4 09 Sie 2012 21:49
    stadim
    Poziom 13  

Udało Ci się rozwiązać problem? Mam taki sam objaw i nie wiem co mogę zrobić.
    Nagle przestał drukować z dużego czarnego. Przy teście nawet jednej kropki z tego kartridża.

0
  • #5 09 Sie 2012 23:02
    matisx
    Poziom 8  

Jak już ktoś wcześniej napisał należy spróbować czyszczenia głowicy/dysz albo dokładnego czyszczenia.
    Jeśli to nie pomoże najpierw sprawdź czy gąbka w kartridżu przez którą pobierany jest tusz nie jest zbyt głęboko (u mnie się tak zdarzyło przy zamiennikach ActiveJet). Jeśli nie, trzeba wyjąć głowicę i wyczyścić - płynem do udrażniania, spirytusem albo ciepłą wodą (nie za gorącą). Instrukcje łatwo znaleźć, choćby na yt (chyba dla modelu ip4500, ale chyba tak samo to wygląda, chyba że się mylę).
    Jeśli chodzi o tusz to z tego co wiem OCP są dobre, a na ActiveJet ludzie narzekają. Ja je stosowałem (cli-8) przez kilka lat, później musiałem raz założyć inny i coś się stało ;/ Dlatego nie wiem czy ActiveJest są złe czy nie, ale na pewno zmiana tuszy źle działa na głowicę.

0
  • #6 10 Sie 2012 00:40
    stadim
    Poziom 13  

Gąbka jest OK, wymieniłem nawet kartridż na nowy. Głowicę również potraktowałem spirytusem i ciepłą wodą. Dziwne jest to iż drukowałem a po dwóch dniach nagle taki objaw.

0
  • #7 10 Sie 2012 16:19
    matisx
    Poziom 8  

A zostawiłeś głowicę w wodzie albo płynie przynajmniej na kilka godzin ? Jeśli to nie pomoże to można nałożyć na strzykawkę wężyk,podłączyć go do miejsca gdzie pobierany jest tusz i wstrzyknąć trochę płynu udrażniającego. Następnie należy przeprowadzić czyszczenie programowe głowicy.

W ostateczności można potraktować głowicę parą wodną ale to bardzo drastyczna metoda, należy głowicę później długo suszyć. Nie biorę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia wywołane tą metodą ! Mojej głowicy prawdopodobnie to pomogło ale później padła ;/ Chyba ją niedokładnie wysuszyłem.

Można wiedziesz jaki tusz miałeś założony ? Oczywiście ten z którym są problemy.

0
  • #8 11 Sie 2012 00:40
    stadim
    Poziom 13  

Wydaje mi się, że dysze nie są zapchane gdyż przy myciu wdmuchiwałem powietrze przez wlot na głowicy (miejsce styku z kartridżem) i dołem wychodziły bąbelki (głowica postawiona na talerzyku z wodą). Felerny tusz to "JET TEC".
    Jeśli jest to coś poza dyszami to co to może być i gdzie tego szukać?

Jesteście w stanie coś mi podpowiedzieć?

0
  • #9 22 Sie 2015 12:35
    switkowski1
    Poziom 10  

Witam. Skorzystam i poproszę o radę w podobnym temacie.
    Nie drukuje w kolorze. Przy ustawieniu - drukuj w odcieniach szarości, kolory drukuje jako szare. Stało się to przy czyszczeniu dysz. Najpierw przyszedł błąd chyba 5110-ciało obce, lecz kartka używana do czyszczenia wyszła w całości. Drukarka nie reagowała na polecenia. Po obejrzeniu wnętrza nic w środku nie było. Po kilkakrotnym wyłączaniu i włączaniu przyszedł komunikat o braku atramentu żółtego i zaczęła reagować.
    Wymieniłem żółty tusz, ale drukuje tylko na czarno. Nie spełnia polecenia czyszczenia dysz. Odinstalowywałem oprogramowanie, próbowałem zaglądać pod osłonę i poprawiać wtyczki wewnątrz - bez rezultatu.

Proszę o poradę. Pozdrawiam. S.Witkowski

0
  • #10 22 Sie 2015 19:47
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 24 Sie 2015 14:09
    switkowski1
    Poziom 10  

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Wymieniłem wszystkie kardridże, ale problem nie ustąpił. Drukarka widzi je i pokazuje prawidłowy poziom atramentu. Nie emituje żadnego błędu. Nie drukuje też kolorów. Co można jeszcze zrobić?
    W tej sytuacji chyba reseter nie pomoże? Czy jestem w błędzie?

S.Witkowski

0
  • #12 24 Sie 2015 20:46
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 27 Sie 2015 14:56
    switkowski1
    Poziom 10  

Tak jak przypuszczałem reseter nie pomógł.
    Wygląda to jakby zostało odcięte sterowaniem dyszami koloru. Nie znam budowy ani zasady działania drukarki, więc pozostaje mi drukować w odcieniach szarości, lub kupić nową drukarkę.

Jaki model będący w sprzedaży ma podobne właściwości do IP 4200. Chodzi mi o drukowanie na płytach DVD i ewentualnie takie same pojemniki atramentu.

Dzięki za odpowiedzi.

S.Witkowski

0
  • #14 28 Sie 2015 18:37
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 29 Sie 2015 14:23
    switkowski1
    Poziom 10  

Pewnie tak jest jak piszesz, bo stało się to po czyszczeniu "przy użyciu płyty dolnej". Dziękuję za rozjaśnienie tematu.

Pozdrawiam.
    S. Witkowski

0
  • #16 29 Sie 2015 20:17
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #17 31 Sie 2015 13:36
    switkowski1
    Poziom 10  

Przed czyszczeniem były poziome pasy na wydruku w kolorze - mniej i bardziej nasyconym kolorem żółtym.

0
  • #18 31 Sie 2015 14:40
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #19 31 Sie 2015 21:10
    switkowski1
    Poziom 10  

Nie mogę znaleźć wydruku z pasami. Dziś stwierdziłem że nie drukuje wcale płyt. Więc tak czy inaczej nowa drukarka. Dziękuję z zajęcie się tematem. Dowiedziałem się z tego wiele.

Pozdrawiam S.Witkowski

Dodano po 1 [godziny] 54 [minuty]:

Znalazłem wydruk z paskami. Na stronie jest 49 pasków. Załączam zdjęcie.

1
  • #20 01 Wrz 2015 14:35
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #21 01 Wrz 2015 17:22
    switkowski1
    Poziom 10  

U mnie przy testach dysz, drukuje tylko górny rządek na czarno. Dzięki za diagnozę. Kupuję pixmę 7250 za 269 zł. w Media Expert. Cena niższa niż przy zakupie IP 4200.

Pozdrawiam.
    S.Witkowski

0