Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

windows xp - błąd przy uruchamianiu

09 Lis 2008 21:35 4941 11
  • Poziom 12  
    Witam
    Od dwóch dni nie mogę doprowadzić windowsa do porządku.
    Otóż w piątek wieczorem normalnie wyłączyłem komputer (przed tym nie robiłem na nim nic co mogło by być przyczyną późniejszych problemów czyli np. instalacja programów, sterowników),a w sobotę rano gdy chciałem uruchomić komputer system zaczął ładować się normalnie aż do momentu kiedy powinien wyświetlić ekran "Zapraszamy" a następnie pulpit. Zamiast tego wyświetlił na ułamek sekundy bluescreen i się zresetował. Zrobił tak jeszcze dwa razy i w końcu się uruchomił. Jednak po następnym wyłączeniu i włączeniu znów pojawił się ten sam problem. Próbowałem wyłączyć automatyczny restart po awarii zarówno we właściwościach systemu (Właściwości systemu > Zaawansowane > Uruchamianie i odzyskiwanie) jak i w menu startowym (F8 przy ładowaniu systemu) niestety bez rezultatu.
    System nie zostawia też żadnych plików w Windows\Minidump. Testowałem pamięć Memtestem86+ i nie wykazał żadnych błędów. Dysk sprawdzałem przy pomocy chkdsk i hdtune i również nie było błędów. System daje się uruchomić w trybie awaryjnym. Zauważyłem, że po uruchomieniu w trybie awaryjnym defragmentacji plików systemowych przy pomocy programu DrTweak XP po ponownym uruchomieniu system wstaje, ale problem powtarza się przy następnym uruchomieniu. Defragmentacja całej partycji systemowej też nie pomogła.
    Nie mogę określić źródła tych błędów, bo system raz uruchamia się normalnie, a innym razem wywala błąd. Zauważyłem też, że kiedy już się uruchomi to po wybraniu uruchom ponownie uruchamia się z powrotem znacznie częściej niż po całkowitym wyłączeniu i ponownym włączeniu.
    Kiedy uda się już uruchomić windows działa bez żadnych problemów.
    Dodam jeszcze, że próbowałem przywracania systemu również bez rezultatu.
    Jedynym śladem po tym błędzie jest wpis w Podglądzie zdarzeń o następującej treści:
    Code:

Typ zdarzenia:   Błąd
    Źródło zdarzenia:   Service Control Manager
    Kategoria zdarzenia:   Brak
    Identyfikator zdarzenia:   7026
    Data:      2008-11-09
    Godzina:      20:20:42
    Użytkownik:      Brak
    Komputer:   C001
    Opis:
    Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego:
    AmdK8
    AsIO
    avgio
    avipbb
    Fips
    prodrv06
    ssmdrv
    tvtool
    UserPort
    VBoxDrv
    VBoxSF
    VBoxUSBMon

Może macie jakieś pomysły co może powodować ten błąd / co jeszcze powinienem sprawdzić.

Konfiguracja sprzętu:
    CPU: Athlon 64 X2 4400+
    M/B: ASUS M2N-SLI Deluxe
    Grafika: Gainward GeForce 8600GT
    Dysk: Seagate Barracuda 320GB ST3320620AS
    Pamięć: Kingston 2GB Dual-Channel 667Mhz
    Zasilacz: Chieftec GPS-550AB 550W
  • Poziom 21  
    Dysk: Seagate Barracuda 320GB ST3320620AS - przeskanuj dysk (dyskietka startowa?) mi tu bad sektorami już śmierdzi. Miałem to samo 500G dyskiem. Reklamowałem dwa razy.
    Jak w gogle wpiszesz "bad secktrory" to większośc postów jest o Seagate Barracuda :/
  • Admin grupy komputery
    Najpierw sprawdź komputer czy nie ma wirusów - polecam trial programu BitDefender 9 Pro PL .
    Daj logi w załącznikach z programów HijackThis i ComboFix .
  • Poziom 12  
    Dysk przeskanowałem zarówno przy użyciu dokładnego skanowania "Error Scan" w Hdtune jak i chkdsk przy uruchamianiu. Oba nie wykazały żadnych błędów. Próbowałem też Seatools Seagate'a i też nie znalazł błędów. Antywirusem skanowałem na samym początku problemów i również wszystko było w porządku. Wygląda na to, że Hijackthis i Combofix też nic poważnego nie znalazły. Chkdsk-iem skanowałem dwa razy przy uruchamianiu. W obu przypadkach było tak samo: skanowanie zakończone bez znalezionych błędów > ponowne uruchomienie > bluescreen i restart > bluescreen i restart > normalne uruchomienie. Za każdym razem uruchamia się za trzecim razem.
  • Admin grupy komputery
    Brakuje nam jeszcze numeru błędu BSOD - wyłącz automatyczne resetowanie po awarii i spisz kod błędu niebieskiego ekranu.
  • Poziom 12  
    Jak napisałem na początku nie mogę tego wyłączyć. Cały czas jest odznaczone we właściwościach systemu a mimo to się restartuje. Próbowałem też wyłączyć opcją dostępną po wciśnięciu F8 w czasie ładowania ale to też nic nie dało. Czy jest jeszcze jakiś sposób na wyłączenie restartowania po błędzie?
  • Poziom 14  
    Ja bym spróbowal zabrać się za format całego dysku,włącznie z usunięciem partycji i utworzenia nowych.
    A przed tym wszystkim reset Bios-u poprzez Cmos, bo może to być przyczyna Biosu,może się rozregulował.Zdaża się to czasami.

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Format jest ostatecznością i wolałbym go uniknąć ze względu na sporą ilość plików i programów które muszę potem zainstalować/skopiować. Taka operacja niestety trwa prawie cały dzień, żeby doprowadzić wszystko do stanu używalności. Ćwiczyłem to jakiś czas temu i nie chciałbym tego powtarzać zwłaszcza, że poza tymi problemami przy uruchamianiu system pracuje bez zarzutu. Zastanawiam się czy bios ma coś wspólnego z tymi błędami skoro pojawiają się one dopiero pod koniec procesu uruchamiania systemu. Nie zaszkodzi jednak spróbować resetu ustawień. Zrobię to jutro rano i mam nadzieje, że pomoże. Wciąż jednak liczę na inne rady. Dziwny jest brak reakcji systemu na wyłączenie restartowania i brak zrzutu pamięci przy bluescreenie.
  • Poziom 2  
    a mi się wydaje, że dll'elka się któraś skopała. choć trochę podpada mi to pod błędy ramu, tak czy owak bios cmos a tymmm bardziej jego samoistne wylergulerowowanie nieee nie sądze. ostatecznie format i nowa instalka na owej partycji całkowicie powinien usunąć problem.
  • Poziom 14  
    Może też coś z napięciem masz? Może coś z zasilaczem? Może za mało mocy? Możesz napisać podzespoły komputera?
  • Poziom 12  
    Zauważyłem, że windows przy normalnym uruchomieniu przerywa na chwilę odczyt z dysku (gaśnie dioda hdd) po czym wznawia go tuż przed zniknięciem planszy z logo windows i wyświetleniem ekranu logowania. Natomiast gdy pojawia się opisywany przeze mnie błąd odczyt nie jest wznawiany w tym momencie. Przez to chwilę wcześniej już wiem, że pojawi się błąd.

maxiu133 napisał:
    Może też coś z napięciem masz? Może coś z zasilaczem? Może za mało mocy? Możesz napisać podzespoły komputera?

Przecież napisałem w pierwszym poście. A tak na marginesie, ten komputer pracował wcześniej (jakieś pół roku) stabilnie na zasilaczu o 100W słabszym. Zmieniłem go bo gdy kupowałem zasilacz do innego komputera ten 550W był w dobrej cenie i postanowiłem zainstalować go u siebie żeby mieć zapas mocy na ewentualną modernizację a ten słabszy zainstalować w tym drugim komputerze.
  • Poziom 2  
    może faktycznie jak stefcio napisał chodzi o jakiś bad sector, może jakieś problemy z kablami dochodzącymi do hdd, choć w to wątpię. spróbował bym instalki na nowo, jeśli to nie pomoże będzie jasne, że to nie system jest temu winny. co do danych.. możesz uprzednio zrobić kopię całej partycji np. ParagonDriveBackup po czym zawsze za pomocą płyty możesz ją przywrócić w chwilę. jeszcze spróbuj wyłapać ten nr.błędu z blue screena bo on może co nie co najjjaśnić..
    pozdrawiam