Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vw Golf 1.6 TD 1989 - brak świateł mijania,drogowe są.

Azvez 09 Nov 2008 22:02 13600 8
lampy.pl
    Azvez
    Level 2  
    Witam!!
    Mam problem ze światłami w Vw golf 1.6 td 89 rocznik.
    napisze co i jak od początku. Otóż wszystko zaczeło się od tego ,ze zostawiłem mojego golfika u kolegi na działce, na okres 1,5 miesiaca(wyjezdzałem za granice). Gdy wrocilem chciałem odebrac autko. Lecz co się okazało gdy włożyłem akumulator, zauważyłem brak świateł mijania... Działały tylkopozycyjne, drogowe- i to tylko wtedy gdy wciskałem przełącznikiem do siebie, gdy poscilem gasły a powinny się świecić dalej.(przełącznik jest w rączce od kierunków.) na początku myslalem ze spalone są żarówki, lecz gdy kupiłem nowe okazalo sie ze stare były wporządku. Przeczyściłem kostki od zasilania żarówek ale dalej nic. Wkońcu po kilku probach gaszenia i zapalania świateł zadziałały miajania i wszystko wrocilo do normy.(Światła drogowe się włączały i nie trzeba było przytrzymywać rączki.) Nie na długo , poniewaz co jakis czas przy przekręcaniu kluczyka problem się powtarzał lecz gdy gasiłem swiatła i zapalałem spowrotem, wszystko wracało do normy. Dzis gdy jechałem w nocy przełączyłem ze świateł mijania na drogowe i po chwili światła zgasły-problem powtórzył się , chciałbym dodac ze z tyłu światła są O.K. Zatrzymałem się i popstrykałem dłuższą chwile w przełączniku świateł z pozycyjnych na mijania. po jakichś 10 min zadziałały mijania. Oczywiście nie gasiłem samochodu, poniewaz mam problem z ponownym odpaleniem go. Otóż kolejny kłopot to to iż akumulator traci napięcie, i wogóle nei ładuje. Czy mogłobyć gdzięs zwarcie w instalacji? Przed postawieniem go na 1.5 miesięczną przerwe wszystko było w jak najlepszym porządku, moze troszeczke słabo ładował baterie. Może troche zamotałem swoją wypowiedź, przepraszam pisałem to po tym jak wrocilem do domu, jeszcze lekkie nerwy mnei trzymały. proszę o opinnie, pozdrawiam serdecznie.[/b]
  • lampy.pl
    viper555
    Level 39  
    Jeżeli chodzi o światła to włącznik świateł do wymiany ,a ładowanie to inna historia.P
  • lampy.pl
    sebaksiaz
    Level 10  
    kolego masz prawdopodobnie uszkodzony przełącznik w kierownicy a ładowanie musisz zmierzyc na akumulatorze na odpalonym silniku sprawdz naciąg paska alternatora
    adam7009

Level 40  
    włącznik świateł uszkodzony ,nie mylic z przełącznikiem przy kierownicy.
    Azvez
    Level 2  
    Hmm Dziekuje za odpowiedzi, oczywiscie rano pojade na najblizszy szrocik i poszukam przełącznika świateł. Sprawdze jeszcze szczotki oprócz paska czy są wmiare używalności czyli (powyzej 5mm). No cóż jutro mam nadzieje ze bede wiedział co dolegało dla mojego autka. Pozdrawiam
    Megawe
    Level 34  
    Włącznikow świateł do Golfa II są 2 rodzaje.Nowy kosztuje ok. 20 zł.Szczotkotrzymacz z regulatorem napięcia kosztuje ok 30 zł.Lepiej zaglądnąć do sklepu.
    shovaxx
    Level 10  
    witam,

mam podobny problem ze swiatlami co kolega, mozna to jakos samodzielnie naprawic? troche do tego smykalke mam...

albo przynajmniej prosze o porade, ktore dwa styki polaczyc recznie, zeby zapalic swiatla drogowe. nie wiem, kiedy bede mial czas zajrzec do jakiegos sklepu, a autem musze jezdzic....
    Azvez
    Level 2  
    Witam
    Sprobuj dostać się za kierownice. posprawdzaj czy zadne kable nie maja zwary. Miałem taki problem i tak go wyleczyłem. Sprawdz sam przełącznik od długich świateł przy kierownicy.
    Staszek49
    Level 35  
    Uwagi kolegów należy wziąć pod uwagę i szukać usterki w wolnym czasie. Doraźnie tj. w drodze, gdy nie ma innej możliwości i czasu - można zamienić w lampach konektorki (wyjąć z oprawek żarówek) tj. ze świateł drogowych i dać na światło mijania. Obecnie trzeba jeździć całą dobę na światłach mijania i do czasu usunięcia tej usterki ja bym tak postąpił.

W taki sposób uratowałem pewnemu kierowcy "życie", gdyż miał daleko do m. zamieszkania, zapadała już noc a jechał z dziećmi.
    Warto więc mieć w aucie na wyposażeniu konektorki tj. zarówno tzw. męskie jak i żeńskie oraz różne przewody elektryczne.