Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk nie jest widziany. Nie można sformatować.

krzysiuk3 10 Lis 2008 07:41 1802 12
  • #1 10 Lis 2008 07:41
    krzysiuk3
    Poziom 9  

mam pewien problem. Nie moge sformatować dysku choć na nim teraz pisze. Wczessniej bylem z nim w serwisie powiedziano ze bylo przestawione w biosie i dysk nie byl widziany. Nie bylo do bootmenu jak wlaczam komputer to w ekranie powitalnym biosu widac nazwe mego dysku lecz nie moge go sformatowac przez windowsa. Co mam zrobic aby przestawic to aby dysk wrescie sie pokazal bo mam problem z grami itp.

0 12
  • #2 10 Lis 2008 07:59
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Podaj trochę więcej informacji:
    Jaka pyta główna, jaki dysk (SATA/ATA), ile dysków (fizycznych) w systemie, jaki system operacyjny, w jaki sposób i który dysk próbujesz formatować.

0
  • #3 10 Lis 2008 07:59
    qwertyasd
    Poziom 10  

Czy próbowałeś na innym komputerze go sformatować? :idea:

0
  • #4 10 Lis 2008 08:11
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

qwertyasd napisał:
    Czy próbowałeś na innym komputerze go sformatować? :idea:
    No tak. Ale jeśli to dysk, na którym jest system to czeka go prawdopodobnie ponowna instalacja systemu, częścią której jest formatowanie. Poczekajmy na odp. kol. krzysiuk3

0
  • #5 10 Lis 2008 08:22
    krzysiuk3
    Poziom 9  

Chce go sformatowac przez wlozenie windowsa xp prof. Plyta glowna to elitegroup k8t890-a dysk Samsung Spc 2004c 200gb sata.Koles pozmienial cos w biosie I dysk sie pojawi.
    To jest moj jedyny dysk podzielony na dwie partycje c 60 gb I d cala reszta.

0
  • #6 10 Lis 2008 08:27
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

krzysiuk3 napisał:
    Koles pozmienial cos w biosie I dysk sie pojawi.
    Czyli po problemie?

0
  • #7 10 Lis 2008 08:30
    krzysiuk3
    Poziom 9  

Nie to bylo pare dni temu a niechce znowu kasy stracic. Teraz mam co wtedy

0
  • #8 10 Lis 2008 08:43
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Zobacz w BIOS'ie ustawienia: IDE primary master.
    Sprawdź też kolejność bootowania. 1st boot device powinno być ustawione CD/DVD. Włóż płytkę instalacyjną do napędu i ponownie uruchom uruchom komputer. Do płyty głównej dołączona powinna być płytka ze sterownikami SATA, może być niezbędna.
    Formatować chcesz dysk C?
    Jesteś pewien, że formatowanie jest konieczne?

0
  • #9 10 Lis 2008 08:56
    krzysiuk3
    Poziom 9  

Tak mysle ze konieczne bo nie moge juz go wlaczyc I pisze do was z telefonu. Zobacz w biosie to co napisales

Dodano po 7 [minuty]:

Plyta z xp startuje instaluje stery potem w nastepnym oknie pisze Instalator nie znalazl zadnych stacji dyskow twardych zainstalowanych na tym komputerze.

0
  • Pomocny post
    #10 10 Lis 2008 09:04
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Na początku instalacji pisze: Naciśnij F6 aby zainstalować... Naciśnij F6 i włóż płytkę ze sterownikami SATA, o której już pisałem. Po zakończeniu włóż XP i powinno być OK. BIOS widzi dysk? Sprawdzałeś?

0
  • #11 10 Lis 2008 09:16
    krzysiuk3
    Poziom 9  

Nie zaraz zobacze I odpisze

Dodano po 8 [minuty]:

Zrobilem to co mowiles I pisalo nie ma sterownikow dla <BRAK> I ze mam wlozyc dysoietkie jesli nie mam stacji dyskow a plyty nie wyjme bo winda nie ruszy

0
  • Pomocny post
    #12 10 Lis 2008 09:21
    iron64
    Spec Overclocking

Sterowniki muszą być na dyskietce, jeśli ich nie masz to można zintegrować z XP programem nlite. Drugą z możliwości jest przełączenie kontrolera z trybu RAID na IDE, lub przełączenie kontrolera SATA z trybu AHCI na IDE. Sprawdź te rzeczy w biosie i wtedy instalator normalnie będzie "widział" dysk.

0
  • #13 10 Lis 2008 09:29
    krzysiuk3
    Poziom 9  

DZIEKI WIELKIE przelaczylem z raid na ide. BARDZO BARDZO DZIEKUJE pozdrowienia I milego dnia

0