Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vitara 93 1.6 8V - dziwne zachowanie przekaźnika

10 Lis 2008 10:19 1719 2
  • Poziom 11  
    Hej.Terkocze mi przekaźnik. Nie mogę odpalic na benzynie.Jak już odpale na gazie,to mogę przejść na benzynę i działa, ale nie tak jak powinno i świeci się check engine. Chodzi o przekaźnik pod deską, ten bliższy kierowcy - numer 5 z detali.ru:
    http://anonymouse.org/cgi-bin/anon-www.cgi/ht....asp?catalog=SE416201&SID=+3&PID=166+
    Od czego on jest? (W haynesie piszą, że od pompy, tu coś o wtrysku...)

Zauważyłem pewną rzecz, która może być pomocna... Jak trochę popompuję pedałem gazu na włączonym silniku, to nierówno wchodzi na obroty - jakby się przytykał, albo chodził na 3 gary...

Ale po tym jak się wyłączy, to odpala normalnie - znaczy przekaźnik terkotnie 2 razy i odpala.
    To nie wina przekaźnika, bo normalnie się załącza, przy sprawdzaniu pod 12V. Po podłączeniu żarówki w zasilanie przekaźnika, to ona mruga, więc to jakieś coś, co załącza...Się zastanawiam, czy to nie jakiś czujnik nie daje sygnału, że można odpalać silnik.

PS. NIe mogę odczytać błędów kompa - zwieram w złączu B i C i nic nie mruga
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Witam mam dokładnie ten sam problem czy ktoś moze coś poradzić?? dodam że CHECK ENGINE nie chce pokazywać blędów
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    Hej.

Mi się udało problem rozwiązać - wiem, że późno odpisuję, ale może na przyszłość się przyda :)

Należy wymienić kondensatory elektrolityczne (ja wymieniłem wszystkie ;) ) i sprawdzić przewodność ścieżek przy nich (wylewają i przepalają ścieżki).

Dodatkowo można sprawdzić tranzystory sterujące wtryskiwaczem (takie duże, przykręcone do obudowy kompa) i inne elementy (ja wymieniłem jeszcze jakieś 2 diody, bo mi się nie podobały)

Pozdrawiam!