Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Talea Ring (SUP 032NR) - regularnie się zapycha

10 Lis 2008 10:28 5917 4
 • Poziom 12  
  Witam,

  expres jak w temacie co 2 miesiące jeździ do serwisu bo się zapycha i kawa leci strasznie wolno, prawie kapie. Czy jest jakaś domowa metoda przeczyszczenia bloku nalewającego (tam podejrzewam zator)? Co jest faktyczną najczęstszą przyczyną takiego zapychania?

  Pozdrawiam
  zawil
 • Poziom 20  
  urządzenia tego rodzaju często zapycha kamień z twardej wody niektóre modele posiadają opcjonalnie filtr zobacz może da się go założyć domowej metody niema - niestety
 • Poziom 12  
  Ekspres jest z filtrem. Woda jest zdaje się źródlana (Żywiec jakiś tam) i nie robi kamienia nawet w czajniku bezprzewodowym. Proces czyszczenia ciepłą wodą ma dobre ciśnienie. Wszystko jest nad wyraz dobrze i często czyszczone i konserwowane.

  Dodano po 1 [minuty]:

  "Puknięcie" w ekspres czasem pomaga.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 21  
  Witam

  Jeżeli zapycha się zapalacz to w 99% przyczyna jest kawa lub brak czyszczenia.
  Niektóre kawy rozcierają się zbyt drobno i pył potrafi zapychać sitka lub zawór SBS. Czasem gdy kawa jest zbyt tłusta lub ma jakieś dodatki (nie wolno takiej wsypywać do ekspresu) też następuje zablokowanie zaparzacza lub młynka). O ile pamiętam w tej wersji jest możliwość regulacji młynka i trzeba dać na grubsze mielenie.

  Drugą sprawą jest woda. Wszelkie wody z baniaków są wodami pitnymi ale nie nadają się do ekspresów automatycznych. Mimo że tester twardości wykazuje że woda jest miękka to w wężach wytrącają się jakieś dziwne drobinki.