Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Talea Ring (SUP 032NR) - regularnie się zapycha

zawil13 10 Lis 2008 10:28 5047 4
 • #1 10 Lis 2008 10:28
  zawil13
  Poziom 12  

  Witam,

  expres jak w temacie co 2 miesiące jeździ do serwisu bo się zapycha i kawa leci strasznie wolno, prawie kapie. Czy jest jakaś domowa metoda przeczyszczenia bloku nalewającego (tam podejrzewam zator)? Co jest faktyczną najczęstszą przyczyną takiego zapychania?

  Pozdrawiam
  zawil

  0 4
 • #2 11 Lis 2008 13:42
  birre
  Poziom 20  

  urządzenia tego rodzaju często zapycha kamień z twardej wody niektóre modele posiadają opcjonalnie filtr zobacz może da się go założyć domowej metody niema - niestety

  0
 • #3 11 Lis 2008 19:19
  zawil13
  Poziom 12  

  Ekspres jest z filtrem. Woda jest zdaje się źródlana (Żywiec jakiś tam) i nie robi kamienia nawet w czajniku bezprzewodowym. Proces czyszczenia ciepłą wodą ma dobre ciśnienie. Wszystko jest nad wyraz dobrze i często czyszczone i konserwowane.

  Dodano po 1 [minuty]:

  "Puknięcie" w ekspres czasem pomaga.

  0
 • #4 13 Lis 2008 11:22
  Alex2
  Poziom 24  

  Zapchanie się bloku zaparzającego kawą, a zapchanie się rurek systemu hydraulicznego kamieniem to dwie różne sprawy.

  Jeśli chodzi o to pierwsze:
  Sitka, tłoczki i cylindry bloku według instrukcji trzeba czyścić z resztek kawy codziennie. A już na pewno co tydzień.

  Co do drugiego:
  Lałem kiedyś wodę typu "Dar Natury" do większego automatu, takiego wolnostojącego. Zakamieniał się 3 razy szybciej, a kamień był jakiś taki dorodny, jasny i gruby- jak ciasto drożdzowe. Generalnie, to po co używać tych wszystkich "superwód"? To jest jedna ściema, w Anglii była afera, bo CocaCola robiła krystalicznie czystą wodę mineralną z kranówki (nazwa coś jak Dasani czy Dodoni).

  Gdy się zapcha ekspres, spróbuj wogóle bez filtra. U mnie działało,
  Inaczej pozostaje rozbiórka i mechaniczne czyszczenie zakamarków.

  P.S. Tu na elektrodzie ktoś polecał zamiast wody wlać roztówr kwasku cytrynowego o temp. 70C (ze 2 torebki na litr). Ponoć pomaga.

  1
 • #5 18 Lis 2008 23:53
  XAX
  Poziom 21  

  Witam

  Jeżeli zapycha się zapalacz to w 99% przyczyna jest kawa lub brak czyszczenia.
  Niektóre kawy rozcierają się zbyt drobno i pył potrafi zapychać sitka lub zawór SBS. Czasem gdy kawa jest zbyt tłusta lub ma jakieś dodatki (nie wolno takiej wsypywać do ekspresu) też następuje zablokowanie zaparzacza lub młynka). O ile pamiętam w tej wersji jest możliwość regulacji młynka i trzeba dać na grubsze mielenie.

  Drugą sprawą jest woda. Wszelkie wody z baniaków są wodami pitnymi ale nie nadają się do ekspresów automatycznych. Mimo że tester twardości wykazuje że woda jest miękka to w wężach wytrącają się jakieś dziwne drobinki.

  0