Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz do efektu gitarowego

10 Lis 2008 10:32 2299 5
  • Poziom 2  
    Witam,
    Posiadam efekt gitarowy Boss-DS1, w specyfikacji urządzenia jest napisane iż może ono być zasilane za pomocą baterii 9V lub zasilacza sieciowego ale tylko firmy BOSS (chwyt reklamowy?)
    Mój problem jest taki:
    posiadam 2 zasilacze, jeden z innego efektu (ale innej firmy), drugi z możliwością ustawiania napięcia. Zastanawiam się czy mogę używać tych zasilaczy do tego efektu ponieważ dają one prąd o natężeniu 300mA, a w instrukcji efektu jest napisane, że wymaga on 200mA ?. Polaryzacja i napięcia się zgadzają.

PS
    mam nadzieje ze umieściłem temat w odpowiednim dziale

PS2
    pewnie problem banalny ale nie mam pojęcia czy te 100mA więcej nie wpłynie negatywnie na efekt ;]

PS3
    zasilacz do kostek boss'a z tego co widziałem kosztuje połowe ceny tej kostki-> IMHO to o wiele za dużo jak na sam zasilacz -.- (100 zł bodajże), dlatego szukam zamiennika
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    jakie oznaczenie ma stabilizowany ;) ? [na googlach nie znalazłem ]
  • Poziom 16  
    Ja mam BOSS'a MD-2 i też jest napisane, że musi to byc oryginalny zasilacz ( stabilizowany 200mA ), ale ja podłączam do takiego właśnie 300mA, niestabilizowanego i chodzi już rok. :)
  • Poziom 19  
    Te 300mA to jest tylko max prąd jaki może być pobierany z zasilacza a nie to ile on daje. Ten efekt pobiera 200mA lub mniej więc spokojnie można go podczepić. To, że jest wymagany zasilacz Bossa to jest tylko taki chwyt reklamowy. Zasilacze stabilizowane są po prostu oznaczane " Zasilacz stabilizowany" :). A taki zasilacz różni się tym od zwykłego, że daje równe np.9V a nie raz 9,1V, raz 8,9V. Najlepiej jakbyś sam zbudował taki zasilacz. Przynajmniej byś wiedział co w nim siedzi :)
  • Poziom 16  
    No tak, te setne volta pochodzą z diod prostowniczych, ponieważ odkłada sie na nich napięcie :)