Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kodowanie modułu komfortu w SKODA FABIA

ziras 10 Nov 2008 11:38 27659 3
    ziras
    Level 17  
    Witam!
    Mam problem z sterowaniem elektryk± prawych drzwi w Fabi 1,9SDI z 2000 roku. Elektryczne szyby w przednich drzwiach, z tyłu korby, brak elektrycznych lusterek, na błotniku napis COMFORT ale to jeszcze o niczym nie ¶wiadczy.

Objawia sie to następuj±co:
    - gdy kupiłem samochód nie działało sterowanie szyb± u pasażera z przodu (uwalony był układ na płytce sterownika w drzwiach pasażera - wymieniłem na używany sprawny i podmieniłem płytkę sterownika nie ruszałem silniczka) i teraz jest tak:

- szyby można otwierać i zamykać poprze przekręcanie kluczyka w zamku kierowcy (zarówno szybę kierowcy jak i pasażera)

- nie działa sterowanie szyb± pasażera z przycisku u kierowcy i u pasażera

- przycisk u pasażera niema pod¶wietlania

- sprawdziłem wi±zkę wszystkie sygnały dochodz± (po skanowaniu VAG okazuje się że sterowanie jest jedno przewodowe)

- w VAG wyskakuje mi bł±d że nieprawidłowe kodowanie w module komfortu (w tej chwili nie mam dostępu do interfejsu ale jeżeli to konieczne to postaram się podać numer błędu)

Moje pytanie jakie powinno być kodowanie aby działały szyby w przednich drzwiach?
    ziras
    Level 17  
    Dzięki!
    Jutro dostane VAG to się pobawię i dam znać jak mi poszło.

Coding
    00016 = Central Locking without Power Windows
    00064 = Central Locking with 2 Power Windows (Front)
    00256 = Central Locking with 4 power Windows (Front & Back)
    +00 = 2-Door with Selective (Single) Door Locking active
    +01 = Selective (Single) Door Locking inactive
    +02 = 4-Door (z pilota otwiera tylo drzwi kierowcy aby otworzyć pozostałe trzeba nacisn±ć pilota jeszcze raz)

Tak na marginesie to na tej stronce z linku pisza ze kodz takie same jak VW Polo 9N

EDIT
    Dzi¶ się pobawiłem VAG i okazało się że wprowadzenie kodu 00064 (00066) nic niezmienia nadal niema sterowania szyb± pasażera.

Za to okazało się ę jest bł±d braku komunikacji. Czy to oznacza że moduł komfortu jest uszkodzony czy Ľle zakodowany?
    skferek
    Level 1  
    temat trochę stary, ale może komu¶ się przyda

proponuję na konsoli sterowania szyb po stronie kierowcy "wycisn±ć" przycisk blokady szyb