Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 29PT5515/58

witold świerzyński 15 Mar 2004 13:10 8480 26
    witold świerzyński
    Level 17  
    Na ekranie śnieg lub program 1, po podłączeniu anteny, wyświetla się napis "zablokowany". Nie działa na pilota ani z klawiatury lokalnej. Po 5 sekundach telewizor wyłącza SIĘ. Czy ktoś miał taki problem i czy ewentualnie ma ktoś wsad do pamięci?
    NICAM SERWIS
    Level 14  
    Ten model Philipsa rusza na czystej pamięci. Trzeba tylko potem ustawić opcje. Są naklejone na kineskopie, na kartce z numerem fabrycznym TV.
    Richi
    Level 39  
    To jest chassis A10E.
    Z tego co sobie przypominam to zablokowana jest klawiatura lokalna przy takim komunikacie, jednak pilot powinien działać.
    Sprawdź najpierw czy pilot jest sprawny, a potem możesz sią bawić wymianą pamięci.
    stachwilno
    Level 15  
    kod dlia servise :arrow:

The service mode can be activated via the RC
    sequence 062596 directly followed by the MENU button
    for SAM or the OSD button for SDM.
    :wink:

To enter Service Default Mode (SDM) use one or more of the following instructions:
    1 Remote control sequence "0-6" and before OSD time-out "2-5" and
    before OSD time-out "9-6" and before OSD time-out "MENU".
    This sequence has to be done within a time period between 1,5 and 2 seconds.
    2 :!: Short SDM service pins (pins 9261 and 9262) while switching ON the set.
    The set switches ON and enters SDM directly.
    Remark : If you want use this cure please check
    Symptom Cure Info ST08-0008 ( attached file )

To enter Service Alignment Mode (SAM) use the following
    instruction:
    Remote control sequence "0-6" and before OSD
    time-out "2-5" and before OSD time-out "9-6" and
    before OSD time-out "OSD" or "Info+".
    This sequence has to be done within a time period
    between 1,5 and 2 seconds.
    ado
    Level 23  
    Jak to jest a10 to raczej z czystej pamieci nie ruszy ale nie jestem pewien ja mialem podobny przypadek jak opisuje kolega i pomogla wymiana pamieci,wiec sprobuj wstawic czysta i wpisac numerki z kartki na kineskopie a jak na czystej nie ruszy postaram sie zalatwic wsad do tego chassis.
    witold świerzyński
    Level 17  
    Dziękuję wszystkim za pomoc. Sprawdzę wszystkie możliwości i odpiszę.
    W.
    witold świerzyński
    Level 17  
    Panowie jeszcze jedna sprawa. Nie wiem czy klient ukrywa coś przede mną ale wydaje mi się, że brakuje na module kwarcu od proca (noga 70 i 71). Miejce jest a kwarcu nie ma. Procesor SAA5667HL. Czy kwarc musi być jakiś specjalny? Wartość chyba 12M. Chasis A10EP2.
    Po odczytaniu pamięci na początku jest zapis o typie chasis. Może jednak potrzebny jest wsad.
    W.
    stachwilno
    Level 15  
    :!: podaj poz.Nr. kwarca :arrow:
    moznu srawdzic po sisteme philips czy istneje taka poz dlia tegu modeliu :?:
    Telo
    Service technician RTV
    Możliwe ,że było coś kombinowane na schemacie pozycja 1057 jest kwarc 12Mhz jak procesor bez rezonatora?Jak by miał on pracować,możliwe że ten procesor masz uszkodzony częsta usterka w typie chassis,róznie się objawia.
    ado
    Level 23  
    Ja mialem doczynienia z dwoma rodzajami plytek ze sterowaniem z chassis A10E w nazwie procesora wystepuje albo M1 albo M3 i po zamianie pamieci tv milczy wiec raczej do startu potrzebny mu jest odpowiedni wsad ale tego nie jestem pewien nie robilem testow na czystej pamieci.Co do uwalonego procka nie jestem przekonany raczej chodzi o blokade z ktora ja sobie poradzilem wymienajac pamiec i taka jest moja rada dla ciebie.Ja przez format stracilem troche wsadow pamieci ale postaram sie cos dla ciebie znalezc w pracy.
    stachwilno
    Level 15  
    :cry:
    w modeli Philips 29PT5515/58,pozycja 1057 nie istneje
    kwarc wmotowany w procesor :!:
    witold świerzyński
    Level 17  
    witam wszystkich i dziękuję za zainteresowanie
    zgodnie z umową opisuję swoje spostrzeżenia
    telewizorek wziąłem na warsztat z pamięci zrobiłem pająka na dila żeby łatwiej programować. zczytałem jej zawartość i skasowałem. wystartował na czystej po 10 sekundach. dawał się programować., zgodnie z zaleceniami wszedłem w mod serwisowy i chciałem ustawić opcje. nie udało mi się więc chciałem wyjść niestety bez rezultatu. telewizor przestał reagować na pilota. powtórne wyczyszczenie panmięci nic nie dało. telewizor włącza się napięcia ok ale brak wizji (wysokiego) i fonii. czasami zaskoczy wysokie ale nie ma obrazu. Próbowałem załadować to co wykasowałem ale mimo pozytywnie zapisanej pamięci nic się nie zmieniło. Czy mogło się coś poprzestwiać w innej pamięci? Proszę o pomoc. Jeszcze jedna uwaga na początku startował nawet bez pamięci.
    W.
    Telo
    Service technician RTV
    Martwi mnie to ,że nie reaguje na pilota stawiam nadal na uszkodzony procesor,najlepszym wyjsciem było by mieć sprawną płytkę na podstawienie z tego samego modelu, bo może teraz się cos namieszało w oprogramowaniu.
    witold świerzyński
    Level 17  
    wiesz może gdzeie można tanio kupić ten procesor ? (SAA5565HL)
    W.
    stachwilno
    Level 15  
    :!: Moim zdaniem tylko w PHILIPS SERVICE :!:
    poz7064 SAA5565
    IC DIG MOS MICROPROCESSOR
    :idea: cosc inform. z Philips :arrow:

Symptom Cure Info ST-00-0071
    Wrong options codes due to data corruption of NVM
    Check position 2962 and replace if necessary
    by 4700uF (2020 021 91501).

Symptom Cure Info ST-02/0042

Service menu can not be entered with DST.

Check and if nescessary replace position 7064 on the SSB [C] with:
    A10ET1-1.7 (3111 250 54511) or higher
    A10EP1-2.0 (3111 250 54501)

Symptom Cure Info ST-03/0005

No sound or no colour - only - /58 A10E sets
    Due to a wrong setting of the VCR via easylink the
    VCR is forced to an
    incorrect reception system.
    Replace position 7064 of the SSB by software
    version A10EP21.3 (9965 000 17228).
    :sm9:
    witold świerzyński
    Level 17  
    zanim zdecyduję się na najgorsze (procek kosztuje ok 350 zł ) chciałbym załadować prawidłowy soft. czy ktoś ma zawartość pamiątki ?
    w.
    witold świerzyński
    Level 17  
    bardzo dziękuję będę próbował wieczorem
    W
    witold świerzyński
    Level 17  
    na moim procku SAA5667HL jest końcówka M1. czy ten soft może być załadowany do niego. Ado czy możesz mi przesłać ten plik jako BIN lub HEX?
    W.
    witold świerzyński
    Level 17  
    Niestety soft nie pomógł. Czy ktoś może mi ułatwić znalezienie schematu do tego TV. Chasis A10E.
    Z góry dziękuję.
    W.
    witold świerzyński
    Level 17  
    Bardzo dziękuję amik9m. Teraz mogę walczyć jak równy z równym.
    Pozdrawiam
    W.
    ado
    Level 23  
    z doswiadczenia wiem ze nie ruszy jak masz m1 ale jak ci potrzeba to postaram sie zalatwic soft z m1,powinienes sprawdzic czy na czystej pamieci ci ruszy
    witold świerzyński
    Level 17  
    Witaj Ado
    Tak jak wcześniej pisałem sprawdzałem na czystej pamięci. Wystartował wszedłem w serwis i przy próbie regulacji zawiesił się (przestł reagować na pilota). Po wyłączeniy na standby już się nie podniósł. i taką sytuację mam do dzisiaj. Dzwoniłem do serwisu Philipsa w Radomiu i miły pan poinformował mnie, że sprawa jest do załatwienia (koszt 380 zł). Jeżeli niec innego nie wymyślę to będzie chyba jedyna droga. Z miłą chęcią załadowałbym sofcik do M1 jeżeli jesteś w jego posiadaniu.
    Pozdrawiam
    W.
    ado
    Level 23  
    Narazie nie mam ale postaram sie zalatwic,ale z tego co piszesz to moze swiadczyc ze masz uwalony procesor ja mialem kilka podobnych przypadkow i tylko wymiana procka.Narazie poczekaj ja na dniach postaram sie zaltwic ten wsad do pamieci M1 jak bedzie podobny efekt to trzeba sie liczyc z wymiana procka,ktos pisal ze to koszt okolo 60euro.
    witold świerzyński
    Level 17  
    Dziękuję Ado za zainteresowanie
    Czekam na sofcik z niecierpliwością.
    Pozdrawiam
    W.
    WiesławL
    Level 23  
    Witam
    -----------------
    Mam bin do SAA5667HL/M1/0289
    Jeden jest z kodem a drugi jest wczytany przez procesor.
    Do przetestowania powinno wystarczyć.

Pozdrawiam