Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon Pixma ip 1500 "pampers"

Punkxp 10 Lis 2008 14:29 8078 3
  • #1 10 Lis 2008 14:29
    Punkxp
    Poziom 15  

Mam canona Pixma ip 1500 od 3 lat i ostatnio mi wyskoczył taki komunikat, The waste ink absorber is full.
    Contact the service center for the replacement of the waste ink absorber.
    Co oznacza że pojemnik na zużyty tusz został zapełniony i moja prośba dotyczy tego, kto z Krakowa i okolic mógłby mi to zrobić, ja nie chce grzebać w drukarce by ją uszkodzić a bardzo ładnie mi drukowała, szkoda by też było jakby tusze zaschły w drukarce a serwisy za dużo śpiewają za taką naprawę.
    Wyśle że szłoby się dogadać w sprawie naprawy, jeśliby ktoś kto się zna na tym mi to mógł zrobić.

Temat zmieniłem. Proszę uważniej przeczytać Regulamin Forum. rys57

0 3
  • #2 04 Sty 2009 15:22
    Punkxp
    Poziom 15  

W końcu i po ciężkich bojach pampers wymieniony, ale za to kolor ma problem, bo byłą długo nie używana ok pół roku ale tusze były razem w drukarce, nie chce żółtego i pomarańczowego drukować niebieski chodzi dobrze, za to różowy raz łapie a raz nie, żółty to wogule nie reaguje.
    Czyżby trzeba było udrożnić dysze czy wymienić całą głowice, byłą wyjmowana by wyjąć pampersa ale razem z tuszami.

0
  • Pomocny post
    #3 04 Sty 2009 22:31
    serwek
    Poziom 25  

Witam Kolego
    Spróbuj samą głowicę przelać bardzo gorącą wodą.
    Gotujesz w czajniku wodę i wrzątkiem polewasz samiuśki koniuszek głowicy od zewnętrznej strony. Montujesz szybciutko i sprawdzasz (zrób odpowietrzenie - czyszczenie), wydruki próbne (ok.20szt.).
    Czasami pomaga. Żółty to jeden z ważniejszych składowych większości kolorów. :)
    Pozdrawiam
    "serwek" ;))

0
  • #4 04 Sty 2009 23:06
    Punkxp
    Poziom 15  

znaczy ten środek od spodu po wyjęciu z tuszami, taki jakby pasek?

Już zrobiłem, ale znajomy pisał iż trzeba tą płytkę ceramiczna przelać wodą i to zrobiłem, teraz mi wywala błąd przegrzana głowica.
    Co mam zrobić da się to zrobić czy już drukarka do wywalenia, bo bardzo tania była w użytkowaniu.

0