Mam pytanie. Czy to normalne że zawór recyrkulacji nagrzewa się i zamyka z opóźnieniem. Po zaniku napięcia przez dłuższy czas pozostaje otwarty, po 1-2 min zamyka się. Podczas końcowego cyklu przy wypompowywaniu wody jeszcze jest otwarta recyrkulacja pomimo braku napięcia i po czasie się zamyka.
Jako, że mój problem traktuje o tematowym zaworze przesterowania w pralce amica, to postanowiłem się podpiąć pod ten wątek.
Mam pralkę amica comfort plus 1000 o oznaczeniu pcp4510b623. Na podstawie Waszych pomocnych porad z innych wątków (jako laik) sam ją rozebrałem, wymieniłem łożyska i złożyłem. I tu pojawia się problem ..
Od razu w trakcie pobierania wody z sieci, pralka ją "wypluwa" przez ten filtr, który jest dostępny po zdjęciu zaślepki. Trochę poczytałem i wstępna diagnoza pada na zawór - jest w innej pozycji niż powinien być tj. pozycja 2 na dołączonym rysunku (o ile dobrze dodałem obrazek), bo inaczej nie widzę możliwości żeby woda znalazła się pod ciśnieniem w okolicach filtra.
Rozebrałem ten zawór i w stanie bez napięcia jest w pozycji 1.
Tak to pokrótce wygląda. Mam prośbę o poradę - co zrobić dalej? Wymienić zawór i triak (ale niby jak to mogłem uszkodzić)?
Jeżeli zawór ma napięcie a nie powinien go w tej chwili mieć oznacza to uszkodzenie modułu trzeba sprawdzić triak i całą resztę. Tylko uszkodzenie modułu często powstaje z powodu uszkodzenia zaworu, tak że wychodzi na to że trzeba wymienić zawór i naprawić moduł.
Od razu w trakcie pobierania wody z sieci, pralka ją "wypluwa" przez ten filtr, który jest dostępny po zdjęciu zaślepki.
Cały ten problem strasznie zagmatwanie opisałeś . Zastanów się jeszcze raz co wykonuje pralka? Jeśli woda wylewa się filtrem to masz niedokręcony wkład filtra lub podwiniętą uszczelkę , jeśli jednocześnie pobiera wodę i wypuszcza ją wężem
odpływu to uszkodzona elektronika pralki . A może nie włożyłeś w korpus pompy wężyka awaryjnego spustu wody . Jeśli chodzi o rysunek dróg wodnych zaworu przesterowania to jest źle opisany .