Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz antenowy a separator w Skoda

10 Lis 2008 17:59 3657 3
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam pytanko czy mogę zastosować wzmacniacz antenowy np taki Link za raz po radiu a potem separator np. taki Link
    Jako że odbiór w mojej Skodzie jest dość kiepski mimo zastosowanego separatora zastanawiam się czy nie wzmocnić sygnału takim wzmacniaczem ale nie wiem czy nie będzie się to gryzło ze wzmacniaczem wbudowanym w antenie. Radio które posiadam (sony) nie daje napiecia na antene więc konieczne jest zastosowanie separatora ale mimo to sygnał czasami nie jest czysty w centrum Krakowa. Więc pomyślałem że zastosuje jakiś wzmacniacz. Pytanie tylko jak on działa i czy nie będzie się gryzł ze wzmacniaczem wbudowanym w antene skody.
    Poradzcie
    Pozdr

Kolego na forum nie zamieszczamy odsyłaczy do materiałów o charakterze krótkotrwałym jak aukcje internetowe! Wystarczy opis. [TW]
  • Poziom 24  
    Witam! Może trzeba zajrzeć do anteny na dachu, jeżeli to jest auto kilkuletnie to antena może być uszkodzona (czesto do wewnątrz przedostaje się woda i wszystko koroduje łącznie z elektroniką) i wówczas nie ma połączenia masztu- pręta z kablem do radia. Nic nie da zakładanie dodatkowego wzmacniacza do anteny, bo brak sygnału z pręta. To są częste uszkodzenia wzmacniaczy dachowych. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Auto ma 3 tygodnie więc wykluczam uszkodzenie anteny (choć może niesłusznie). Generalnie radio odbiera wszystkie stacje. Ba nawet odbiera RMF z Katowic (w Krakowie) ale jeżdząc po mieście czesto słysze jakieś lekie szumy i zaniki dzwieku stereo.
  • Poziom 24  
    może w radiu jest włączona fukcja tłumienia silnego sygnału (LOCAL).