Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz buforowy + przetwornica

Capcom 11 Lis 2008 00:09 1622 3
  • #1 11 Lis 2008 00:09
    Capcom
    Poziom 9  

Witam

Czy zasilacz buforowy który ma na wyjściu 13,8VDC/3A, w środku siedzi akumulator żelowy 18 Ah, jest szereg zabezpieczeń, m.in. przeciw przeciążeniu i nadmiernemu rozładowaniu akumulatora, zasilacz odcina napięcie na wyjściu gdy te osiągnie <10V (+ zabezpieczenia niżej opisanej przetwornicy). Teraz pytanie jest, czy gdyby pod to podłączyć przetwornicę 12/220V, i w czasie awarii zasilania opdalać ją z podłączonym zasilaczem od netbooka (pobór zasilacza to 18VDC/30W) to czy to pochodziłoby bynajmniej kilka godzin?

0 3
  • Pomocny post
    #2 11 Lis 2008 00:22
    Andrzej2n
    Poziom 14  

Witam.Nie wiem czy kilka godzin. Bo czas pracy przetwornicy jest zależny od pojemności akumulatora.
    Przy uproszczonym obliczeniu 18Ah/3A = 6 h ,uwzględniając straty na przetwornicy 2-4 godziny.

0
  • #3 11 Lis 2008 00:40
    Capcom
    Poziom 9  

Dzięki za cenne info.

Krótko rzecz ujmując, chciałbym w swoim pokoju zrobić system awaryjnego zasilania, który podtrzymałby wszystkie podłączone do sieci urządzenia (większość w trybie stand-by, ciągle pracuje tylko komputer i wzmacniacz, po prostu przełączam się między nimi) jeszcze przez kilka godzin po utracie zasilania. Mam właśnie wyżej opisany zasilacz buforowy, który zasila instalację alarmową, ale mam jeszcze jedno wolne wyjście i chciałbym je jakoś wykorzystać, stąd pomysł z przetwornicą.

Czy jest możliwość zakupienia np. UPS - a giganta, który sprawdziłby się w taj roli?

0
  • Pomocny post
    #4 11 Lis 2008 00:49
    Andrzej2n
    Poziom 14  

Witam. Wymień akumulator na większy 30 Ah i powinno wystarczyć.

Dodano po 3 [minuty]:

Jeśli masz dużo pieniędzy ,to tak .
    Są duże UPS-y ale polecam tylko dobre znane marki.

0