Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG DSB-S305G i kabel RS232(Cyfrowy Polsat)

Accura 11 Lis 2008 03:01 15123 15
  • #1 11 Lis 2008 03:01
    Accura
    Poziom 22  

Szukam kabla RS232 lub rozpiskę tego nietypowego gniazda w tym dekoderze.:?::?::?:

0 15
  • #2 22 Lut 2009 09:23
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Gniazdo jest typowe nie rozumiem poco ci to i tak nic z tym dekoderem nie zrobisz

-1
  • #3 22 Lut 2009 09:53
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 22 Lut 2009 14:27
    Accura
    Poziom 22  

Koledzy dzac4 i hubertp jeżeli twierdzicie że to typowe gniazdo RS232 i kabel to nullmodem to proszę podajcie mi namiary gdzie go dostanę.
    Osobiście od paru lat bawię sie tunerami Globo/Opticum i takiego /typowego nullmodema/ nie spotkałem.
    Zamieszczam foto tego gniazda.
    Jeszcze odnośnie odpowiedzi kolegi dzac4.Idzie zrobić-nie rakietę kosmiczną ale softwareowo odłączyć nagrę i zrobić typowy FTA.
    Żadne alternatywne softy nie wchodzą w grę bo na tego cudaka nic nie ma i raczej nie będzie.

0
  • #5 22 Lut 2009 14:58
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 22 Lut 2009 15:33
    Accura
    Poziom 22  

Tak dekoder jest już moją własnością i umowa mi sie skończyla w zeszłym roku.Na moja prośbę Polsat mi go odblokował i mam teraz FTA, ale nie o to chodzi.Mój znajomy ma dwa takie dekodery które jak twierdzi jego znajomy serwisant z Polsatu (niestety już tam nie pracuje)softwareowo wyeliminował sprawdzanie nagravision.Ma teraz FTA.
    Nie poruszałbym tego wątku ale osobiście widziałem te dekodery rozkręcone i w czytniku nagry nic nie ma.Niektórzy cwaniacy przytna kartę do wielkości chipu.jakos tam ja umocują i twierdza że mają dekoder bez karty a wszystko łapią.Bo tak po uchyleniu klapki wygląda.
    Tutaj tego nie ma.Po włączeniu dekodera pojawia się logo samsunga bez jakiegokolwiek komunikatu o karcie lub podobnym tylko odrazu wskakuje ostatni kanał który był przed wyłączeniem dekodera.Oczywiście tylko FTA.Dlatego mam zamiar się pobawić i osobiście sprawdzić czy to polega na prawdzie,dostałem od niego CD z dwoma softami lecz niestety w języku krzaczastym.Następna łamigłówka.
    Jeżeli to faktycznie jest prawdą to nic nie stało by na przeszkodzie aby te informacje wrzucić na forum,niech ludziska mają bo dużu tych Samsungów leży bezużytecznie w szafach.
    Podobno ten serwisant powiedział mu że te dekodery były produkowane nie tylko i wyłącznie dla Polsatu pod nagrę. :?::?::?::?::?::?:

0
  • #7 22 Lut 2009 18:50
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Accura sory za szybko pisałem zrozumiałem że chodzi o echostara.A co do przejściówki coś kiedyś słyszałem.Trzeba popatrzeć i popytać na innych forach.Co do produkcji dekoderów to są produkowane jednakowe tylko oprogramowanie po danego operatora jest wgrywane.

0
  • #8 22 Lut 2009 19:18
    pajo21
    Poziom 35  

Ten rodzaj wejścia rs przypomina gniazdo słuchawkowe stereo.Czyli mamy masę i sygnały tx-rx.Nie widziałem takiego gniazda rs ale pewnie takie gniazdo można wymienić na normalne gniazdo rs DB9.Wystarczy przelutować 3 kabelki.

0
  • #9 22 Lut 2009 22:08
    Accura
    Poziom 22  

dzac4 napisał:
    Accura sory za szybko pisałem zrozumiałem że chodzi o echostara.A co do przejściówki coś kiedyś słyszałem.Trzeba popatrzeć i popytać na innych forach.Co do produkcji dekoderów to są produkowane jednakowe tylko oprogramowanie po danego operatora jest wgrywane.

Zgadza się.

Dodano po 5 [minuty]:

pajo21 napisał:
    Ten rodzaj wejścia rs przypomina gniazdo słuchawkowe stereo.Czyli mamy masę i sygnały tx-rx.Nie widziałem takiego gniazda rs ale pewnie takie gniazdo można wymienić na normalne gniazdo rs DB9.Wystarczy przelutować 3 kabelki.

Podobnie myślalem jak ty.Tylko chcę mieć pewność co do dokładnego połączenia żeby czegoś nie uwalić.
    Jeżeli to co widziałem u znajomego polegałoby na prawdzie zobaczcie ile osób ucieszyło by się.Dlatego aż mnie nosi żeby pokombinować.

Dodano po 2 [godziny] 7 [minuty]:

To są fotki tego złącza RS

0
  • #10 08 Mar 2009 21:40
    Damianus
    Poziom 2  

widze ze kolega ma taki sam problem własnie stoi na przeszkodzie ten jack... poinformuje o rezultatach jak dorobie nulmodem od ferdka. jest szansa na otrzymanie tego tajemniczego softu do dsb-s305g??

0
  • #11 10 Mar 2009 01:08
    Accura
    Poziom 22  

Kilka osób pisało do mnie na PW w sprawie tego jak to niektórzy nazwali tajemniczego softu.Nie jest to żaden tajemniczy soft tylko podobno oryginał do komunikacji z procesorem STi5517KUA tyklo że chyba w języku koreańskim (krzaki).Dokładnie są to dwa pliki: jeden to oprogramowanie a drugi to jakiś wsad czy coś takiego który podobno wyłącza lub włącza w oprogramowaniu tunera zapytanie o nagrę.
    Ja wracam do domu po 20/03/09 i te pliki udostępnię na forum.
    Mam nadzieję że osoba mająca ten nietypowy kabelek RS i ten soft który zamieszczę poradzi sobie z odblokowaniem FTA udostępni to na forum dla wszystkich.

0
  • #12 10 Mar 2009 01:18
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Najpierw koreański perfekt a potem.......

0
  • #13 10 Mar 2009 13:05
    Accura
    Poziom 22  

Myślę że jakoś wspólnie sobie poradzimy.Tak jak pisałem wcześniej, po dwudziestym zamieszczę te pliki na forum.

0
  • #14 10 Mar 2009 20:37
    manfred2
    Poziom 12  

Witam
    Ciekawa sprawa z tym programikiem, te tunery mają fabrycznie zablokowane złącze rs (tego jacka). kabel taki jest do dostania na allegro, któryś z telefonów ma identyczne złącze. Z tego co wiem to ten tunerek ma złącze j-tag ale też marne szanse na odczytanie flasha (procek zabezpieczony). Poza tym można oglądać na nim FTA za pomocą karty fan z odpowiednim wsadem. szczegóły na forach o tematyce sat.
    pozdr.

1
  • #15 31 Mar 2009 02:54
    Accura
    Poziom 22  

Dostaje sporo zapytań o te pliki na PW. Koledzy proszę jeszcze o cierpliwość.Miałem wrócić po dwudziestym a będę w domu 08-10/04 ?.Jestem poza krajem i nic na to nie poradzę i mam nadzieję że Święta spędzę z rodziną a nie że będę latał z jajami wymalowanymi po neederlendach.Jak tylko wrócę zaraz te pliki udostępnię na forum.

0
  • #16 01 Sie 2009 05:51
    Accura
    Poziom 22  

Przapraszam kolegów za tak długiei milczenie ,ale było mi wstyd,jednak zdecydowałem sie napisac.padłem ofiara wielkiej ściemy przaez mojego kumpla.Skurczybyk mia tak przyciętą aktywną karte ze nawet po zdjęciu obudowy nie było jej widać w czytniku,a ja głupi palant ten kit głupi łyknąłem.Prawda wyszła na jaw jak wyjechał i porzyczyłem tuner od jego żony.Bez jej wiedzy otworzyłem obudowa z ciekawości i wtedy dopiero prawda wyszła na jaw.Za zamieszanie w tym temacie serdecznie przepraszam,softy które były do jego odblokowania (język krzakowy)okazały sie od innych modeli tunerów na tym samym chepie i z tym dekoderem wogóle nie chciały współpracować
    Przepraszam za zamieszanie,temat zamykam :cry::cry::cry:

1