Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie baterii Nokia 3.7V

11 Lis 2008 10:54 2320 5
  • Poziom 33  
    Witam. Otóż mam taki problem....Użyłem baterii z Nokii 3310 (wraz z elektroniką która w niej siedzi) do zasilania przednich lamp diodowych w rowerze, i mam problem, czym naładować tą baterię, nie mając płyty głównej do w/w modelu? Czy ładując baterię bezpośrednio do styków płytki wewnętrznej nastąpi odłączenie ładowania po naładaowaniu do pełna?
  • Poziom 24  
    Nie jestem na 100% pewny ale prawdopodobnie nie. Pamiętam że kiedyś mój znajomy rozwalił wtyczkę od ładowarki do swojego telefonu, wiec postanowił zostawić telefon na noc z ładowarka podłączona bezpośrednio do baterii. Rano był trochę zaskoczony bo bateria mu „spuchła” i trzeba było kupić drugą baterie oraz ładowarkę. Niestety nie pamiętam jaki to był model telefonu, jednak na pewno jakiś nowszy. Niewinem też jak jest w przypadku baterii z 3310. Pisze to co wiem z doświadczenia, może Ci to w czym pomoże. Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Witam,
    Ja tą baterię ładowałem ładowarką na której miałem diode czerwono-zieloną i po naładowaniu widziałem że sie samo odłączyło, pewnie elektronika baterii sama wie kiedy ma dojsc.

Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Widoczne od producenta telefonów zależy gdzie jest układ sterujący przebiegiem ładowania baterii, jednak nadal to nie wyjaśnia sprawy jak to jest z baterią od 3310.
  • Poziom 33  
    DO tej pory ładowałem to płytą główną ze sprawnej 3310 ale niestety płyta się uwaliła.... Może ma ktoś takową która by miała sprawny układ ładowania;]? Lub od 3510....
  • Poziom 27  
    Ja posiadam takie płyty.
    Jeśli jestes zainteresowany zapraszam na PW.