Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urlich Wandich WA 15 nie odpala -próbuje odpaleić ale gaśnie

11 Lis 2008 11:29 6166 15
  • Poziom 10  
    Witam.
    Jak w tytule, kocioł Urlich Wandich WA15 - objawy:
    gaz podaje, zapłon jest (słuchać elektrody), odpala, po ok 1-2sek gaśnie, i tak w kółko

Poszperałem trochę po forum i często jako przyczyna podawana była zabrudzona elektroda jonizująca.
    Wyciągnięta - przeczyszczona (nie była mocno brudna - delikatny biały nalot)
    Ponadto był poluźniony przewód na tej elektrodzie - zaciśnięty i chyba trzyma.
    Jest lepiej, czasem odpala za pierwszym razem, czasem po 2-3 razach, niestety czasem zajmuje mu to dłużej.

Poprosiłbym o jakieś sugestie (dla laika) co ewentualnie sprawdzić jeszcze.
    Ps. Wtyczka z gniazdka nie była ruszana, zresztą to chyba w tym modelu nie ma znaczenia.

Do serwisu (sprzedawcy) zadzwonię w ostateczności, bo złodzieje i oszuści - sprzedali piec z rozłączonymi z tyłu wtyczkami, żeby trzeba było ich wezwać do montażu.
    Pozdrawiam. Czekam na odpowiedzi.

PS. Raz wyświetlił się błąd E 03, ale było to przed naprawieniem luźnego przewodu elektrody. Po zresetowaniu nie wyświetlał już tego błędu.

• Moderator na urlopie...
    Czemu zaraz złodzieje i oszuści?
    Przeczyść raz jeszcze elektrodę jonizacyjną, a jak nie pomoże, sprawdź prąd jonizacji.
  • Poziom 24  
    A oczyściłeś czujnik płomienia ?.
  • Poziom 10  
    No, może z tymi złodziejami i oszustami mnie trochę poniosło, ale straszne cwaniaki.

Prosiłbym jeszcze o odpowiedz (jak dla laika) jak sprawdzić prąd (szerogowo wpiąć woltomierz?) i jaki ewentualnie powinien być?
    Oraz gdzie znajduje się ten czujnik płomienia (jak wygląda)?
  • Poziom 10  
    Witam i dziękuję za odpowiedzi.
    W chwili obecnej piec nie ma większych problemów z odpaleniem (możliwe, że pomogło to czyszczenie elektrody, choć i po nim dziwnie się zachowywał), odpala za pierwszym czasem drugim razem.
    Jeśli chodzi o podgrzewanie wody użytkowej to nie mam zastrzeżeń, natomiast dziwnie zachowuje się podgrzewając wodę w C.O.
    Jak temperatura w obiegu spadnie, piec włącza się, podgrzewa w dość szybkim czasie (4-5sek) wodę do poziomu 47C i wyłącza się. Pompa działa (słychać, oraz czuć drgania), więc obieg jest.
    Co może być nie tak?
    Może czujnik temp. C.O., się skończył?
    Dodatkowo mam jeszcze zewnętrzny czujnik temp. a na piecu ustawiam nie temperaturę lecz współczynnik K, może ten zewnętrzny coś szwankuje?

Te kotły dość szybko grzeją, więc może te kilka sek. starczy na utrzymanie temperatury. Czujnik zewnętrzny jest ściśle powiązany z temperaturą zasilania, czyli OK.
    Dla pewności podnieś temp. na sterowniku i zaobserwuj co się dzieje. Czy jest tak samo. Możesz też wymusić mu w trybie serwisowym grzanie z pełna mocą. I też poobserwuj. Myślę jednak, że wszystko jest OK
  • Poziom 10  
    Podniosłem mu temperaturę ogrzewania i wygląda to tak, że nagrzewa do takiego samego poziomu (47C), jednak grzeje znacznie dłużej. Czyli chyba jest dobrze.
    Choć zauważyłem, że przy takim samym nastawieniu wsp. K teraz i powiedzmy tydzień temu, w mieszkaniu jest chłodniej. Może po prostu zrobiło się chłodniej na zewnątrz i stąd to wynika.
    Czy mógłbyś mi jeszcze powiedzieć jak się włącza kocioł w trybie serwisowym?

Po co Tobie ta wiedza ? To jest tylko dla serwisu.
    Z którego roku jest ten kocioł, czy był uruchamiany i serwisowany przez serwis Ulricha?
  • Poziom 10  
    mirrzo napisał:
    Po co Tobie ta wiedza ? To jest tylko dla serwisu.

mirrzo napisał:
    Możesz też wymusić mu w trybie serwisowym grzanie z pełna mocą. I też poobserwuj.

Piec ma rok i nie był serwisowany bo nic się z nim nie działo.

Po zamontowaniu,powinien być uruchomiony przez serwis, m.in. dla nabycia praw gwarancyjnych. Po roku przegląd, dla następnego roku gwarancji; takie są wymogi gwaranta.
    Teraz się z nim coś dzieje i jak widzisz, masz mały kłopot.
    Naciśnij przycisk "I" na dłużej iż 10 sek. Wejdzie w pełną moc.
  • Poziom 21  
    kolego pod komora spalania masz taki okragly czarny element do ktorego przychodza rurki gumowe (presostst)on jest odpowiedzialny za to co sie dzieje(niestety przyczyn jego takiej pracy moze byc kilka
    1 nieszczelny /zatkany komin spalinowy (wewnetrzna rurka komina)
    2.zle ustawiona przeslona powietrza(znajduje sie na wentylatorze za tym presostatem-sprubuj dodac troche powietrz -otchylic ja do siebie)
    3 zle wyregulowany modulator(nietety na oko tego nie zrobisz)
    a odnosnie tych zlodzieji to napisze CI TAK tekotly przychodza tak z fabryki a do 1 uruchomienia jest serwis zeby to wszystko podlaczyl i sprawdzil nastawy oraz poprawnosc(szczelnosc)montazu np komina co wbrew pozorom jest przy kotlach z zamknieta komora bbb wazne
    powodzenia
    ps napisz co zrobiles napewno pomoge (biorac pod uwage jak nazwales serwisantow urlicha :cry:)
  • Poziom 10  
    Witam Panowie i Panie (o ile takie tu są :D)
    Prawdopodobnie znalazłem przyczynę tak dziwnego zachowania.
    Otóż wentylator mocowany jest do komory spalania w taki sposób, że z tyłu wsuwa się taki wystający "dynks" w ucho z blachy a z przodu przykręca dwoma wkrętami. Nie wiem jak to się mogło stać (rok piec działał bez problemu) ale z tyłu wentylator wypadł z tego ucha i zrobiła się szczelina między jego powierzchnią a komorą spalania. Możliwe, że to zakłóciło pracę tego czujnika ciśnienia (presostatu). Tak czy owak, na razie działa poprawnie. Dziękuję wam bardzo za wszelkie porady, mam nadzieję, że ten wątek się kiedyś komuś przyda.
    Ps. Jeśli będzie coś nie tak, to będę pisał.

Aaa, jeśli chodzi o tych serwisantów/sprzedawców to możliwe że akurat źle trafiłem. Znajomy np. ma piec Buderusa i coś mu szwankowało, zaprosił pana z serwisu, ten zdjął obudowę, szczoteczką przeczyścił komorę spalania i wymiótł resztki i skasował 600zł :cry:
  • Specjalista - systemy grzewcze
    600 zł :/ Chyba jestem za tani ;)
  • Poziom 21  
    Chyba przeniose sie do 3miasta....