Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharan 1,9 TDI 1997 r problem z automatyczną skrzynią biegów

HENRYKOWSKI 11 Lis 2008 11:55 3070 5
  • #1 11 Lis 2008 11:55
    HENRYKOWSKI
    Poziom 9  

Witam, w moim samochodzie wystąpił następujący problem z skrzynią biegów, czasami, a zdarza się już to coraz częściej po włączeniu silnika i dodania gazu samochód rusz z drugiego biegu a na następne przełącza się na wyższe po osiągnięciu około 3500 obrotów silnika, oczywiście przełączenie następuje z szarpnięciem,gdy zdejmę nogę z gazu znowu zastępuje zmiana tym razem na niższy bieg z efektem tak jakbym gwałtownie puścił sprzęgło. Dzieje się tak nie zawsze bo czasami skrzynia pracuję idealnie, przełączania biegów następują płynnie przy około 2200 obrotów silnika. Po wymianie oleju i filtra w skrzyni mam przejechane około 50 000 km, a całkowity przebieg samochodu to 370 000 km. Czy ktoś miał podobną usterkę i jak się to skończyło ?
    Pozdrawiam

0 5
  • #2 11 Lis 2008 18:39
    marek_ka
    Poziom 26  

W fordzie musiałem pilnie szukać innej z rozbitka bo skrzynia padła do końca.

0
  • Pomocny post
    #3 11 Lis 2008 21:57
    MIRAS-S
    Poziom 19  

Jeśli masz skrzynie sterowaną elektronicznie to musisz zrobić konserwację elektryki wypiąć kostki sterujące elektrozaworami i wyczyścić sprajem do instalacji ,chyba że jakiś czujnik fiksuje ale na pewno zaczął bym od instalacji a później od części mechanicznej.

Druga sprawa nigdy nie opłaca się kupować skrzyni asb używanej bo i tak samo może być uszkodzona.Skrzynie asb się naprawia i wymienia części na nowe.Niestety dobrego fachowca trzeba szukać ze świeczką.

0
  • #4 11 Lis 2008 22:08
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Jak na VW to i tak długo ci ta skrzynka wytrzymała-może dlatego ,że wymieniałes olej na czas? Kolega miras ma rację -wyeliminować elektrykę- a jak nie pomoże to remont-czyli wymiana całych bebechów w skrzyni, albo zamiana na manual...ale ja bym nie chciał...Inne rozwiązania są tylko doraźne.

0
  • #5 13 Lis 2008 10:20
    marek_ka
    Poziom 26  

MIRAS-S napisał:
    Jeśli masz skrzynie sterowaną elektronicznie to musisz zrobić konserwację elektryki wypiąć kostki sterujące elektrozaworami i wyczyścić sprajem do instalacji ,chyba że jakiś czujnik fiksuje ale na pewno zaczął bym od instalacji a później od części mechanicznej.

Druga sprawa nigdy nie opłaca się kupować skrzyni asb używanej bo i tak samo może być uszkodzona.Skrzynie asb się naprawia i wymienia części na nowe.Niestety dobrego fachowca trzeba szukać ze świeczką.

1. Masz rację że w pierwszej kolejności trzeba wyeliminować elektrykę.
    2. Słusznie zauważyłeś że dobrego fachowca od ASB trzeba szukać ze świecą. W moim przypadku ASB z rozbitka z gwarancją 1-mies. była 5 razy tańsza od wątpliwego remontu. Jeździłem na niej ponad rok a później kupiłem nowe auto z salonu. Peugot 406HDI totalna porażka. po gwarancji tak się zaczął sypać. że koszty napraw przekroczyły wartość samochodu którym wcześniej jeździłem.

0
  • #6 16 Lis 2008 19:37
    HENRYKOWSKI
    Poziom 9  

Dziękuję za poradę szczególnie od kolegi Miras-s, przeczyściliśmy styki oraz dodatkowo zostały przelutowane i skrzynia chodzi jak nowa

0