Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dioda świec żarowych mruga

bartekkk13 11 Lis 2008 12:32 3351 8
  • #1 11 Lis 2008 12:32
    bartekkk13
    Poziom 8  

witam tez mam małe pytanko co do tych diody od świec żarowych otóż mam passata 1,9 tdi z 1998 variant kombi b 5 i wymieniałem trójnik od wody (tam gdzie jest czyjnik temperatury ) przy bloku i niestety teraz po wymianie po jakiś 30 sekundach bez wzgledy czy siilnik działa czy nie przy przekreconych kluczykach zaczyna migac dioda od podgrzewania czy ktoś miał taki przypadek czy ja coś zepsułem jak to naprawić jakies porady z góry dziękuję

0 8
  • Fibaro
  • #2 11 Lis 2008 12:37
    marek.autoelek
    Poziom 11  

Kontrolka świec żarowych sygnalizuje usterkę - podjedź do serwisu i niech podepną pod komputer to dowiesz się co jest
    Pozdrawiam

0
  • Fibaro
  • #3 11 Lis 2008 13:15
    ociz
    Moderator Samochody

Najpierw zanim gdziekolwiek pojedziesz sprawdź czy działa światło stopu bo jak bezpiecznik spalony to też będzie migać.

0
  • #4 11 Lis 2008 16:06
    Jacekgro
    Poziom 12  

bartekkk13 napisał:
    witam tez mam małe pytanko co do tych diody od świec żarowych otóż mam passata 1,9 tdi z 1998 variant kombi b 5 i wymieniałem trójnik od wody (tam gdzie jest czyjnik temperatury ) przy bloku i niestety teraz po wymianie po jakiś 30 sekundach bez wzgledy czy siilnik działa czy nie przy przekreconych kluczykach zaczyna migac dioda od podgrzewania czy ktoś miał taki przypadek czy ja coś zepsułem jak to naprawić jakies porady z góry dziękuję

Sprawdzałeś świece żarowe,bo to też może być przyczyną tego,że lampa miga nawet po odpaleniu silnika przez pewien czas.Miałem tak w Oplu okazało się,że świece były poprzepalane.Albo sprawdź układ podgrzewania albo kabelki czy dochodzi prąd do wszystkich świec żarowych.

Pozdrawiam
    Jacekgro

0
  • #5 11 Lis 2008 22:20
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Kontrolka ta przekazuje informacje od ECU ma problem, ps jaki bezpiecznik spalony.

0
  • #6 11 Lis 2008 22:38
    ociz
    Moderator Samochody

romoo napisał:
    ps jaki bezpiecznik spalony

w przypadku tego auta bezpiecznik nr 13(światło stopu), nie twierdze że akurat to jest przyczyną ale spradzić można zanim wyjedzie się na drogę

0
  • Fibaro
  • #7 12 Lis 2008 01:49
    SQ5EKY
    Poziom 12  

ociz napisał:
    Najpierw zanim gdziekolwiek pojedziesz sprawdź czy działa światło stopu bo jak bezpiecznik spalony to też będzie migać.

Miałem tak w octavii czujnik stopu był popsuty. Sprawdź bezpiecznik i czujnik.

0
  • #8 12 Lis 2008 07:30
    Sztomel
    Poziom 34  

koledzy w postach powyżej mają rację - albo brak świateł stopu a jeśli nie to tylko odczytanie błędu vagiem pozwoli ustalić co jest przyczyną;
    jak na ironię, kontrolka świec żarowych nie sygnalizuje przepalenia którejkolwiek ze świec,
    najprawdopodobniej błąd został zapisany w momencie jak odpiąłeś wtyczkę od czujnika temperatury bez wcześniejszego odpięcia klem z akumulatora.

0
  • #9 12 Lis 2008 09:51
    bartekkk13
    Poziom 8  

dzięki wszystkim za pomoc ale dowiedziałem się już że nie ma zadnego błedu kontrolka sama przestanie migać po ok 30 uruchomieniach silnika --przestała migać przyczyną było jakiś błąd który wywołałem wymieniając trójnik przy czujniku wody dziki wszystkim za pomoc a tak przy okazji chciałbym zapytać czy mógłby ktoś polecić jakiś kabelek bo taki sprzęcik by się przydał do diagnostyki gdzie kupić pod jaką wtyczkę za ile czy warto z góry dzięki

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo