Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak podłączyć taki silnik ?

arek7777777 11 Nov 2008 12:38 1370 7
Altium Designer Computer Controls
    arek7777777
    Level 9  
    Witam , wyciągnąłem dziś taki oto silniczek z faksu tylko nie wiem jak go podłączyć żeby po prostu sobie śmigał :P próbowałem różnych kombinacji i nic dopiero jak dwa kable popiołem do + i dwa do - to tak jakby cos go zablokowało i cięzko go było przekręcić no ale sam sie nie kręcił (podpięty pod 12 V)

jeżeli ktoś wie jak to zrobić niech odpisze

Pozdrawiam

ps. zapomniałem o foto sory 8) jak podłączyć taki silnik ?
    ps2. jednek jest to silnik krokowy ale jak go przerobić zeby po prostu po podłączniu do żródła prądu zaczął sie kręcić ?
  • Altium Designer Computer Controls
    aceton
    Level 26  
    Jest to zapewne silnik krokowy poszukaj sobie na forum jak wygląda sterowanie.
  • Altium Designer Computer Controls
    owenpe
    Level 16  
    Też mi się wydaje, że jest to silnik krokowy. Sprawdź czy aby na pewno dobrze go wysterowujesz, bo inaczej nie ruszy:) Nie ma możliwości przerobienia takiego silnika, to znaczy jest, ale polega na zbudowaniu nowego :)
    arek7777777
    Level 9  
    dobra już wiem ze nic z tego nie będzie bo potrzebne są kontrolery itd...
    ale mam jeszcze jedno pytanie jakieś 15 km ode mnie jest chyba skup wtórny elektroniki czy coś takiego i czy tam mógłbym znaleźć jakiś taki silniczek tylko nie krokowy ? oni tam wogóle sprzedają jakichś częsci

bo mam dość daleko i tylko rower :) (16 lat mam) a nie chce jechać na darmo
    owenpe
    Level 16  
    Być może i sprzedają tam też jakieś części, ale nie dowiesz się dopóki nie sprawdzisz:)
    arek7777777
    Level 9  
    ok dzięki za ten schemacik nigdy takiego czegoś nie robiłem ale mam nadzieje ze zwykła lutownica i kabelki wystarcza czy to musi być na jakichś płytkach :P sory ale do szkoły elektronicznej chodze dopiero pierwszy rok :)
    comer3
    Level 27  
    Możesz to zrobić na pająku, ale będzie dużo kabli .. ;) Polecałbym jakąś płytkę uniwersalną, lub ewentualnie na podstawie schematu zaprojektować sobie PCB w jakimś programie (Eagle, Protel, itp) i wytrawić..