Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

philips 17pt156a/42p

ivanhus 15 Mar 2004 17:20 1173 4
    ivanhus
    Level 10  
    witam mój problem dotyczy modelu 17PT156A/42P chodzi o wygląd obrazu na ekranie uzyskanego z tunera telewizora.chodzi o kolory.obraz na całej objętości jest czerwony(tylko w lewym krańcu istnieje framuga w naturalnych kolorach)problem ten znika zazwyczaj po kilkukrotnym załączeniu odbiornika z tym że czasem zdarza się całkowity zanik kolorów.podkreślam że nie chodzi tu o układ wyodrębniania kolorów ani o zimne luty .telegazeta jest naturalnie skoloryzowana,osd także ,sygnał z wejscia euro także jest naturalnie odwzorowywany.podejrzewam układ który doprowadza sygnał do postaci wideo zbudowany na tda 4504.czy tak może być?
    pozdrawiam
    ivanhus(malpa)tlen.pl
    User removed account
    User removed account  
    ivanhus
    Level 10  
    niestety nie znam twego języka :(
    pozdrawiam i dziękuję
    ivanhus
    Level 10  
    na początek bardzo dziękuję za odpowiedzi .opisując problem bardzo się pomyliłem.otórz sygnał z wejscia wideo jest również zakolorowany.uprzednio podłączyłem tv pod wyjście rgb (do dekodera dvb)który automatycznie resztę bloków sobie wyłączył co wprowadziło mnie w bład.otórz po sprawdzeniu poszczególnych blokow doszedłem do wniosku że może problem tkwi w TDA 3504 który jest matrycą rgb a jednocześnie przełacznikiem rgb oraz regulatorem podstawowych parametrów obrazu.mój wywód wynoszę z tego że powylutowaniu dekodera pal/secam na TDA4650 oraz linii opózniającej na tda 4660 zakolorowanie nie ustąpiło ,sprawdziłem wszystkie ścieżki oraz elementy towarzyszące ,płytkę rgb przy kineskopie także ,wydaje mi się że wszystko jest ok więc z kąd to zakolorowanie,po kilku właczeniach telewizora ustępuje ale obraz jest monochromatyxczny.co do tego może mieć sygnal SANDCASTLE który pochodzi z TDA 4504?
    BARDZO DZIĘKUJĘ ZA POMOC
    POZDRAWIAM :?
    ivanhus
    Level 10  
    witam serdecznie i bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi.udało mi się w końcu pokonać problem dot w/w telewizora.okazało się ze ssc posiada prawidłowy przebieg tak więc po wymianie matrycy pozostal jeszcze tylko dekoder oraz linia opózniajaca. odłaczyłem dekoder ,zaczerwienienie nie znikło .wymieniłem linię ,problem z głowy.
    kończę temat
    pozdrawiam