Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki potencjometr spawarka INVERTER IMS1300 ?

11 Lis 2008 13:58 1863 8
  • Poziom 15  
    Witam mam 2 pytania jest to potencjometr z wyłącznikiem i opisany 10k A i czy to jest liniowy czy logarytmiczny (jest to regulacja prądu wydaje mi się ze powinien być liniowy) ,a drugie pytanie to takie gdzie mozna taki potencjometr dostać?

Pozdrawiam
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 15  
    Witam wymieniłem potencjometr i spawarka nie spawa w ogóle nie idzie prąd na elektrodę wiatraczek tylko słychać i jak wyłączę ja słychać takie cykanie jak rozładowują się kondensatory to normalne?
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 33  
    tomek2 napisał:
    ...słychać takie cykanie jak rozładowują się kondensatory to normalne?

Raczej nie, ale przy tej spawarce raczej nic sam nie zrobisz, chyba że umiesz lutować smd i masz dostęp do cześci. Mogą być uwalone diody na wyjściu, musisz wymontować tą płytke z tranzystorami i diodami i przemierzyć wszystkie elementy. Sprawdź tez kondensatory i mostek na zasilaniu. Zacznij po prostu od elementów wysokoprądowych, prawdopodobnie nie startuje bo ma gdzieś zwarcie i sterownik nie pozwala. A czemu wymieniałeś ten potencjometr? Czy przed wymianą potencjometru spawarka też tak sie zachowywała?
  • Poziom 15  
    potencjometr był wysłużony ktoś go potraktował WD-40 podobno chodziła i później właśnie przestała dawać prąd na "elektrodę"
  • Poziom 33  
    Mozliwe ze mógł byc taki objaw ze był jakis problem ze stabilnoscią prądu i "im" sie wydawało że to wina potencjometru, a później padła. No nic, zacznij od pomierzenia tranzystorów i diod, dobrze by było żebyś wyposażył sie w hotair, jeśli nie masz.
  • Poziom 15  
    Hot air mam także dam rade myślę ale spaware muszę zrobić bo parę złotych taka stoi.
  • Poziom 33  
    Postaraj się o schemat najlepiej serwisowy , bez schematu będzie Ci ciężko znaleźć usterkę szczególnie w układach SMD .
    Pozdrawiam .
  • Poziom 15  
    witam chyba znalazłem przyczynę w płycie od końca mocy wypaliło laminat (złącze elektroda-koniec mocy) jak podleciało to WD-40 teraz moje pytanie czy jeśli bym taka płytkę wytrawił laminat wytrzyma taki prąd?