Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar Superautomat 663P BIO -jednocześnie pobiera i wypuszcz

11 Lis 2008 15:32 2280 3
 • Poziom 1  
  Witam,
  Opis przypadku:
  Dostaliśmy w prezencie do mieszkania studenckiego pralkę o nazwie tak jak w temacie. U wcześniejszych właścicieli działała bezproblemowo i nie wykazywała żadnych usterek. U nas w mieszkaniu już od pierwszego podłączenia odmówiła współpracy - niezależnie od wybranego programu pralka pobiera wodę i równocześnie ją odprowadza. W bębnie nawet nie pojawiła się woda, a jedynie od spodu ciuszki zamokły.
  Nie wiemy czy po prostu nie potrafimy jej obsłużyć czy też jakaś część uległa uszkodzeniu w transporcie.
  Może ktoś z Warszawy pomoże nam z naprawą tego - oszczędzamy jak tylko się da :/
  Pozdrawiam,
  Sebastian
 • Specjalista AGD
  Należy sprawdzić wąż odpływowy tzn, musi być co najmniej 70cm nad ziemią. Jeżeli nie to, to niestety może być cuś z programatorem.
  pozdrawiam
 • Poziom 28  
  Jakbyście powiesili wąż odpływowy nabrzegu wanny lub umywalki to anichybi by się "naprawiła"!
  Student powinien MYSLEC!!

  To, że student powinien myśleć, to jasna sprawa, ale użytkownik o takim stażu nie powinien walić takich "byków". Post roszę poprawić.
  <skryn>
 • Poziom 17  
  Witam!
  Jeżeli problem już naprawiony poprzez podniesienie węża odpływowego - to dobrze, ale jeżeli to nie rozwiązało problemu to proszę sprawdzić, czy pod spodem pralki przy wężu gumowym odprowadzającym wodę ze zbiornika do pompki taki mały zbiorniczek plastikowy z rurką idącą do góry do hydrostatu nie spadł z zaczepu od zbiornika głównego pralki. Jeżeli spadł z tego zaczepu to woda, która będzie w pralce spowoduje jego wygięcie do dołu i nie będzie wtedy słup powietrza znajdujący się w rurce idącej do hydrostatu sprężał się i nie będzie przełączał tego hydrostatu. Należy wtedy podwiesić ten zbiorniczek plastikowy do zbiornika głównego pralki (na takim metalowym języczku przy zbiorniku). Jeszcze innym powodem może być uszkodzenie elektrozaworu doprowadzającego wodę, ale to prosto sprawdzić poprzez odkręcenie zaworu doprowadzającego wodę do pralki, przy czym nie należy jej włączać. Jeżeli wtedy woda napływa (bez włączonej pralki) to elektrozawór jest uszkodzony.
  W obu przypadkach pobieranie nadmiaru wody skutkuje przelewem i jak raz zassie wodę to do końca ją wyleje i znowu będzie nabierana, gdyż hydrostat czeka na przełączenie od poziomu wody (sprężenie słupa powietrza w rurce od malutkiego zbiorniczka pod spodem do hydrostatu).