Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Corolla-stuknięcie przy niskich obrotach i dziwne "klep

waldemarus 11 Nov 2008 19:27 3873 3
 • #1
  waldemarus
  Level 12  
  Witam

  Toyota Corolla E11 97r 1.4 +LPG 3D
  Przebieg 150 000KM
  Gaz założony przy 90 000KM

  Od niedawna jestem posiadaczem Toyoty Corolli e11 97r prod. -wersja japońska (moja pierwsza toyota) ostatnio zauważyłem: gdy jadę np. na 2 biegu, puszczę gaz samochód zwolni (do niskich obrotów)i jak później dodaje gazu to słychać jakieś uderzenie -jakby się coś urwało (przeskoczyło) w tym momencie samochód nie "ciągnie". Dzieje się tak tylko gdy chce przyspieszyć na jakimś biegu z niskich obrotów.

  Czego to może być przyczyna ?

  Druga sprawa:

  Niepokoi mnie również praca silnika na biegu jałowym, słychać jakieś "klepanie" stukanie. Czym to może być spowodowane?

  Pozdrawiam

  Przeniosłem z działu "Samochody Technika". [MS]
 • #2
  mosiek2206
  Level 13  
  Miałem urwaną poduszkę silnika tez mi tak tłukło a przy mocniejszym hamowaniu tez tak uderza?? a klepanie nie jestem pewien ale może być to luz zaworowy.
 • #3
  Sedicivalvole91
  Level 2  
  Małe pytanko,czy wymieniałeś lub czy ktoś przed Tobą wymieniał kiedyś sprzęgło?! To dość słaba strona Corollki tamtej generacji. Czy stuki zmieniają swoje nasilenie albo tonację po naciśnięciu pedału sprzęgła czy raczej nie ma żadnej reakcji?!
 • #4
  gryfgryf
  Level 2  
  Mam corolle 1998r 1.4l i 3lat użytkuje muszę powiedzieć że te stuki to mogą być
  np jeżeli bieg jałowy i słychać stuki od strony skrzyni to może być tarcza sprzęgłowa miałem taką usterkę, pęka między obsadą na wałku a sprężynami w wyniku jest fatalna współpraca tych elementów (ta usterka to stuki od strony skrzyni i szarpanie również nierówna praca silnika) , przypuszczam że dzieje się to na skutek dynamicznej jazdy, zbyt gwałtownym zwalnianiem sprzęgła, poduszki naderwane też mogą prowadzić do uszkodzeń sprzęgła.