Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chcę podłaczyć TV w samochodzie, parę pytań.

tony_tr 11 Nov 2008 20:10 11027 5
    tony_tr
    Level 22  
    Witam serdecznie.
    W samochodzie mam stacje multimedialna i mam możliwość podłączenia jakiegoś tunera tv. Z zasilaniem myślę, że nie będzie problemu bo większość zasilana jest 12V przy użyciu zasilacza, a jeśli jakieś inne napięcia to myślę, że z jakąś przetwornicą nie będzie kłopotu. Tunery tv firm specjalizujących się w car audio np Alpine to koszt około 1500 zł, więc szukam innej alternatywy. Zastanawiam się czy kopić zwykły tuner analogowy za 80 zł z allegro czy jakiś cyfrowy na karty za około 220 zł. To cyfrowego wiem, że wymagana jest antena około 80 cm. Nie wiem jaka ma byc antena do takiej analogowej i zastanawia mnie fakt, że np w domu antena jest nieruchoma i skierowana zawsze w tę samą stronę. Samochód na pewno nigdy nie będzie ustawiony tak samo, więc tu lepsza byłby chyba tuner cyfrowy... bo antena nie jest kierunkowa. Ale z drugiej strony nie wiem czy jest mi potrzebny cyfrowy tuner... czy na takowym odbiorę np polsat? Bo jak będe miał antenę pod tuner cyfrowy to nie ściągnę chyba polsatu którego odbieramy zwykłymi antenami... i po drugie z akarte trzeba płacić. Tuner analogowy jest dużo tańszy i jak narazie to w aucie wystarczyłyby mi te kanały ogólno dostępne czyli 1, 2, polsat... tylko nie wiem co bedzie z anteną?? jaka ma ona być? Żyby nie było, że będę musiał przestawiać samochód 10 razy, żeby ustawić dobrze obraz...
    Bardzo proszę o pomoc.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Mar$
    Level 21  
    Witam , odpowiedz będzie krótka pomysł bardzo trudny do zrealizowania wystarczy przyglądnąć się samochodom z TVP te z antenami na dachu i sam zrozumiesz że jest to niemożliwe w warunkach amatorskich.
    Pozdrawiam
    zbyszek_
    Level 26  
    Kolego auta nie musisz przestawiać ale za to musisz kręcić anteną , niestety, nic za free.Pozdr
    User removed account
    User removed account  
    tony_tr
    Level 22  
    Tak no z ta satelita to palnąłem głupstwo... w samochodzie to nie przejdzie.
    A co z odbiornikami DVB-T ??
    To coś w rodzaju satelity, czy po prostu telewizja naziemne, lecz nadawana cyfrowo...?
    lukaszlanga
    Level 16  
    DVB-T narazie w polsce nie jest uzywany pruby tego systemu sa w warszawie i okolicach zwykly analogowy tuner jest najlepszy a jesli chodzi oto ze anteny na domach sa skierowane w dana strone to chodzi oto ze anteny sa kierunkowa ale można kupic tez małe anteny dedykowane do samochodów ktore sa dookolne i sa na magnes