Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie halogen GU10 pod gniazdko elektryczne.

fredryk 11 Lis 2008 20:25 7027 7
  • #1 11 Lis 2008 20:25
    fredryk
    Poziom 9  

Witam. Czy można podłączyć halogenki na GU10, pod gniazdko elektryczne. Na końcu przedłużacza przecinam kabelek, i mam niebieski oraz brązowy, logika oraz kolory wskazywałyby że można, ale chciałbym dowiedzieć się czy można na 100%?

-1 7
  • #2 11 Lis 2008 20:46
    any56
    Poziom 39  

Halogeny Na GU10 są na napięcie 230V, więc można je podłączyć do sieci energetycznej.
    Nie wiem tylko o jakim przedłużaczu piszesz...

0
  • #3 11 Lis 2008 20:49
    fredryk
    Poziom 9  

Zwykły przedlużasz, jeden koniec wchodzi do gniazdka elektrycznego, a na drugim końcu jest rozgałęzienie na dwa gniazdka.

0
  • #4 11 Lis 2008 23:39
    fredryk
    Poziom 9  

Różowym? Czy to jest docinkowa odpowiedź czy też sloganowa nazwa tego kabla? Przepraszam za głupie pytanie, ale mam małe doświadczenie z elektroniką, i dlatego mogę nie poznać się na żarcie.
    Mi chodzi o zwykły, najzwykleszy przedłżacz jak ten na zdjęciu:

http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/40/4060.dat

Domyślam się, że w przypadku 12V podtrzebny by był transformator, ale ja skorzystam ze zwykłych halogenów na 230 V tj.

Dwa oddzielne halogeny które razem wpinam do kostki z jednej strony, oraz rozcięty koniec przedłużacza który chcę wpiąć z drugiej strony.

Rozumiem żę moje rozumowanie jest poprawne?

1
  • #6 11 Lis 2008 23:48
    fredryk
    Poziom 9  

Oczywiście, mieszkanie studenckie w którym brakuje trochę światła. A kluczowym powodem jest to, iż znalazłem na allegro wyłącznik gniazdka elektrycznego sterowany radiowo, tzn. miałbym światełko zainstalowane bezinwazyjnie, które mógłbym sobie wyłączyć w dowolnej chwili za pomocą pilota.

Proszę o odpowiedź , a jednocześnie brak offtopu.

0
  • #8 12 Lis 2008 00:07
    Łukasz-O
    Admin Elektroenergetyka

A nie lepiej kupić zwykłą lampkę z atestem i znakiem CE i podłączyć do tego Twojego ustrojstwa a nie kombinować z żarówkami bez oprawek i wiszących na nie wiadomo czym?

Możesz tak podłączyć ale to nie po elektrycznemu i będzie stwarzało zagrożenie dla użytkowników tego wynalazku.

0