Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson fx7600 polsat(nagra?) i telewizja na karte (conax?)

11 Lis 2008 21:31 7608 3
  • Poziom 11  
    Mam dziwny problem a jestem w tym temacie bialy, teraz niedawno kupilem sobie dekoder. Mam satke (talerz), z taleza wychodza dwa kabelki zeby odbierac w jednym czasie i Hotbrid i Astre. Z tego idzie jeden kabel do domu, ktory bodlaczony jest do pioniera 1530 do wejscia oczywiscie IN do tej skrzynki podlaczony jest kabel do wyjscia OUT, i idzie do mojego pokoju do Fergusona FX7600 oczywisc do IN. Problem jest taki mam karte z telewizji na karte, wpisane tak samo sa klucze aktualne polsatu, caly polsat smiga, wszystko telewizja na karte tak samo, a gdy wlacze skrzynke z ktorej idzie sygnal do mnie(Pionier), mam brak kanałów TVP1, TVP2,TVP INFO, TVP KULTURA,TVP SPORT i NSPORT reszta smiga czyli HBO TVN, TVN TURBO i 24 i wszystkie polsaty działają. Dziwne jest tez to ze to sa podstawowe kanaly ktore powinny byc na telewizji na karte bez zadnych doplat a ja ja mam a na pionierze nie ma. Podlączalem takzwanymi Disekami czy niewiem jak to sie nazywa, rozdzielaczami sygnalu, i daje tylko sygnal i tak na jedna skrzynke nie rozdziela na dwa. Co moze byc problemem. Za kazde odpowiedzi z gory bardzo dziekuje.
  • Poziom 34  
    Nie da się rozdzielić jednego sygnały na kilka tunerów.
    Jeden kabel jeden dekoder.

Każdy dekoder powinien mieć swój konwerter , stosuje się konwertery podwójne poczwórne i z ośmioma wyjściami.

Rozrysuj dokładnie schemat swojej instalacji bo pewno jest coś spaprane.
  • Poziom 34  
    Cześć.
    I wszystko jasne.
    Pioniera 1530 to w tym układzie to master steruje on pracą konwertera , na drugim tunerze można oglądać tylko z tego pasma na które ustawił master (są 4 "pasma" > polaryzacje V i H dolnego i górnego pasma). Jako ze masz jeszcze zez to teoretycznie na drugim tunerze masz tylko 1/8 kanałów ( 2[Astra HotBird] x 4[polaryzacje V i H dolnego i górnego pasma]=8)

Żeby na drugim tunerze oglądać co chcesz potrzebujesz zamienić przy antenie konwertery na Twin-y i dokupić drugi disqc i oczywiście położyć nowy kabel do drugiego tunera.
    Ferguson fx7600 polsat(nagra?) i telewizja na karte (conax?)

Na fotce oprócz twinów w zezie jest monoblock twin czyli 2 twiny 2 disqc w jednej obudowie , jak masz odpowiednią antenę to możesz to kupić.