Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radeon 9600 Pro i wymiana wentylatorka?

soberpl 11 Lis 2008 22:47 1912 8
  • #1 11 Lis 2008 22:47
    soberpl
    Poziom 11  

Witam.
    Zauważyłem, że od jakiegoś czasu komputer wolniej działa i częściej się wiesza.
    Okazało się, że "padł" wentylatorek na karcie graficznej przez co bardzo się nagrzewała.
    Zabrałem kartę i pojechałem kupić nowy.
    Gdy znalazłem taki, który pasuje okazało się w domu, że po podłączeniu nowy wentylatorek w ogóle się nie kręci...
    Sprawdziłem raz jeszcze stary i od czasu do czasu się kręci.
    Pojechałem wymienić nowy wentylatorek na nowszy.
    Niestety w dalszym ciągu to samo - 0 reakcji.
    Nie wydaje mi się aby kolejny nowy wentylatorek mógł być uszkodzony. Powstaje więc pytanie co robię nie tak?
    Przecież na tym Radeonie jest tylko 1 wejście na kabelek z tego wentylatorka...
    Przypomnę, że gdy dam ten stary to działa (znaczy kręci się, ale tak jakby mu się nie chciało), a nowy w ogóle.
    Jakieś pomysły? W razie czego (jak karta znowu ostygnie...) to wrzucę zdjęcia jeżeli potrzebne. Z góry dzięki za pomoc.

PS.
    Głupio mi znowu jechać do sklepu i wymienić prawdopodobnie sprawny, nowy wentylatorek na jeszcze nowszy, bo coś źle robię...

0 8
  • #2 12 Lis 2008 01:31
    Interno
    Poziom 21  

Wentylator karty grafiki daj bezpośrednio do wiązki z zasilacza.
    Jeśli zadziała to sprawdź jakie masz napięcie zasilania wentylatora na karcie grafiki.

0
  • #3 12 Lis 2008 16:34
    soberpl
    Poziom 11  

"Wentylator karty grafiki daj bezpośrednio do wiązki z zasilacza."

eee tzn.?

Pytałem się sprzedawcy przy pierwszej wymianie czy jest możliwe aby ten wentylatorek był za słaby czy coś to powiedział, że nie ma takiej możliwości, bo one mają takie same napięcie.

Zdjęcia:
    Radeon 9600 Pro i wymiana wentylatorka?Radeon 9600 Pro i wymiana wentylatorka? Radeon 9600 Pro i wymiana wentylatorka?Radeon 9600 Pro i wymiana wentylatorka?

Tak na chłopski rozum po wyciągnięciu tego starego i włożeniu nowego, podłączeniu aż 1 kabelka powinno wszystko działać, mam rację?

0
  • #4 12 Lis 2008 18:40
    100bart
    Poziom 13  

Najprawdopodobniej to z zasilaniem wentylatora na karcie jest coś nie tak.
    Podłącz wentylator bezpośrednio do płyty głównej, na pewno tam znajdzie się
    jakiś wolny cooler-conector i kłopot z głowy.

0
  • #5 12 Lis 2008 22:00
    soberpl
    Poziom 11  

"Najprawdopodobniej to z zasilaniem wentylatora na karcie jest coś nie tak. "

Trochę dziwne skoro ten stary "działa". Kręci się powiedzmy na 75%, bo najwyraźniej jest coś zatarte/zużyte.

"Podłącz wentylator bezpośrednio do płyty głównej, na pewno tam znajdzie się
    jakiś wolny cooler-conector i kłopot z głowy."

hmm... nie mam (przynajmniej nie widzę) takiego wejścia na płycie głównej (ECS K7s5a). Jest wejście na 3 i 4, ale na takie jak na wentylatorku (2) nie ma... a do innych raczej nie powinienem podłączać prawda?

0
  • #6 12 Lis 2008 22:27
    Pytong
    Poziom 32  

A nie są zamienione piny w tym co kupiłeś? troche byłoby to dziwne no ale nigdy nie wiadomo

0
  • #7 12 Lis 2008 22:29
    soberpl
    Poziom 11  

Panowie, jestem Wam bardzo wdzięczny za wszelkie rady, ale proszę piszcie do mnie "łopatologicznie" :P

"A nie są zamienione piny w tym co kupiłeś?"

czyli, że jakby to było po mojemu spróbować wsadzić ten kabelek odwrotnie niż dotychczas?

0
  • Pomocny post
    #8 12 Lis 2008 22:39
    Pytong
    Poziom 32  

W sumie to praktycznie nie możliwe, ale kto wie. Chodzi o to czy czy we wtyczce nowego wentylatora kolory przewodów są w tym samym miejscu w którym sa w oryginalnym wentylatorze :)

0
  • #9 12 Lis 2008 22:59
    soberpl
    Poziom 11  

A jednak możliwe :) Po zmianie wszystko działa :) Dzięki wszystkim :)

0