Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozbieranie pilota do TV Samsung

11 Lis 2008 23:57 25573 7
 • Poziom 9  
  Mam problem otóż pilot się zacina i trzeba go wyczyścić, tylko nie wiem jak go rozebrać bez uszkodzeń;-), bo śrubek nie ma;-(
  Rozbieranie pilota do TV Samsung Rozbieranie pilota do TV Samsung
 • Poziom 12  
  Musisz go delikatnie podważyć najlepiej u góry lub na dole mniej więcej tam są po dwa zatrzaski jak już odsłonisz część pilota reszta pójdzie bez problemu. Powodzenia
 • Poziom 37  
  W środku może być śrubka, jak nie ma to podważasz delikatnie kartą "VISA" i jak zejdzie z zatrzasku, delikatnie jedziesz po obwodzie.
 • Poziom 43  
  Lepiej z tą VISĄ ostrożnie - żebyś czynnej nie użył bo może być problem droższy niż pilot.
 • Poziom 19  
  kazdy pilot zaradzam nozem z zaokraglonym czubkiem
 • Poziom 11  
  @!Robert.Q: <kazdy pilot zaradzam nozem z zaokraglonym czubkiem >

  Rada najprostsza i skuteczna. Najlepiej takim nożykiem zacząć od któregoś narożnika, trzymająć p[ilota klawiszami do góry. Wtedy nożyk lub jakieś cienkie i sztywne ustrojstwo plastykowe, wchodzi jak w masełko, w szczelinkę i jechać dalej delikatnie, po obwodzie, aż cala górna pokrywa pilota zostanie lekko podważona. Dalej już normalnie zdejmujemy dmuchamy, przecieramy czymś suchym, uważamy aby nie zgubić czegoś -co wypadnie z klawiaturki, u mnie ruchomy był klawisz "OK". Jednak każde takie otwarcie, zapewne i w serwisie, musi pozostawić nieodwracalne uszkodzenia delikatnej powierzchni, w miejscu kontaktu z nożem, także plastykowym, tu mniejsze uszkodzenia niz z metalowym nożykiem. Być może należy użyć plastykowego narzędzia, bardzo miękkiego, aby nie drapal i nie kaleczył rowka na pilocie. Ale i tak ktoś uważnie oglądający Waszego pilota, wysłanego potem do reklamacji gwarancyjnej, w serwisie- pozna, gdybyśmy najstaranniej nawet rozbierali pilota na gwarancji! W każdym razie, mojego pilota do Samsunga LED UE37D5500, AA59-000509A -tak właśnie otworzyłem; śmieci wydmuchałem, a ścieżki do kontaktu z powierzchnią grafitowych, rowkowanych czopków, lekko radzę przetrzeć suchą szmatką, bez włosków na odchodne, aby poprawić styk, bo powłoka metaliczna, nadrukowana, napylona(?) na tych miejscach styku zapewne lekko się utlenia, po jakimś roku czy więcej od pierwszego użycia pilota, a nawet podczas leżakowania w warunkach domowych. Stąd potem sa zwłoki lub brak reakcji na niektóre klawisze, zwłaszcza te- częściej używane.
 • Poziom 9  
  Opiszę jak sobie poradziłem z czyszczeniem pilota BN59-00861A.

  Rozbieranie pilota do TV Samsung[/img]

  Telewizor z pilotem zakupiony ponad cztery lata temu. Parę miesięcy temu przestał reagować jeden z klawiszy, około miesiąca temu kompletny "upadek", działa tylko załączanie poprzez jeden z przycisków, nic więcej. Sterowanie funkcjami wyłącznie z menu w odbiorniku ręcznie, model Samsung LE32B650T2WXXH gdzie kompletnie nic nie widać i słabe ikonki oświetlam najpierw latarką żeby w ogóle coś ujrzeć.
  Już miałem zakupiony na targu zamiennik pilota (miał być odpowiednikiem wszystkich pilotów Samsunga), na szczęście miał parę felerów (brak przypisania do funkcji telegazetowych, nie przypisany "niebieski" do wznawiania oglądania filmów ze źródeł zewnętrznych, od momentu wyłączenia filmu, mechanicznie nie działający jeden z przycisków wyboru) i go zwróciłem.
  Wtedy znalazłem ten wątek na forum i zachęcony wpisem poprzednika, mimo że nie mam talentów do delikatnych napraw takich urządzeń jak pilot, po zakupieniu odpowiedniego śrubokręta, spróbowałem. 15 minut i pilot jak nowy.

  najpierw odkręcamy dwie śrubki:
  Rozbieranie pilota do TV Samsung

  Następnie tępym scyzorykiem (oczywiście brzegi trochę porysowałem) usuwamy element z czoła pilota, poprzez który wydostają się wiązki podczerwieni. Gdy to wyskoczy, zaczynając od odsłoniętych teraz miejsc, podważamy ostrzem i wypychamy na zewnątrz krawędzie dolnej części pilota, kolejno jeden bok, później drugi.
  Rozbieranie pilota do TV Samsung
  Rozbieranie pilota do TV Samsung
  W ciepłej wodzie z dodatkiem kuchennego detergentu szybko przemyłem i przetarłem miękką szczoteczką wszystkie elementy z wyjątkiem zielonej płytki. Szybko wysuszyłem papierowymi chustkami i intensywnym dmuchaniem. Zieloną płytkę z elektroniką przetarłem namoczoną chusteczką (w tej samej wodzie z płynem) i momentalnie wysuszyłem. Myślę, że tłuszcz i osady usunąłem dokładnie.
  Po skręceniu i zatrzaśnięciu całości, funkelnówka nie śmigana.