Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piecyk PG 6 regulacja przeplywu wody

RXE 12 Nov 2008 08:48 10716 13
    RXE
    Level 10  
    Witam wszystkich forumowiczów.Jestem tu nowym "nabytkiem",ale już mi się tu podoba.tyle rzeczy mozna się dowiedzieć.Mam zatem pytanko związane z moim piecykiem PG6,bo spośród wszystkich tematów o nim nie ma tego co ja potrzebuje.Kiedyś przestał mi odpalać piecyk,więc odkamieniłem nagrzewnicę roztworem kw. cytrynowego (robiłem to juz kilka razy w ciądu 10 letniej eksploatacji).No i teraz coś padło,bo ciśnienie jest O.K ,świeczka się pali,a piec nie odpala.Przeglądnałem wszystko(chyba),membrane,połączenia,filtr.I nic.To samo.Jeśli drodzy forumowicze moglibyście coś podpowiedzieć byłbym wdzięczny.Pozdrawiam.
    yuror
    Level 11  
    No brachu, kochałem kiedyś te piecyki, to było dawno ale może jeszcze coś pamiętam.
    Zamknij wodę. Odkręć kran. Wymontuj układ wodny. Weź kombinerki lub coś masywnego. Przy zapalonej świeczce wsadź je w układ gazowy (w to miejsce gdzie łączył się z układem wodnym) od dołu i wepchnij mocno do góry - będzie spory opór.
    Uważaj by nie spalić sobie brwi. Jeśli odpali palnik główny to pisz i będziemy myśleć dalej
    jarekgol
    Level 26  
    A jeśli nie to duża szansa na zabezpieczenie przeciw wypływowe gazu - czyli to co grzeje świeczka.
    12gucio
    Level 20  
    Witam!
    Jak chcesz sprawdzić bimetal to wystarczy śrubokrętem wcisnąć oś bimetalu.Nie rób tak jak radził Ci yuror to bardzo niebezpieczne i pracochłonne.
    yuror
    Level 11  
    Myślę, że skoro gość nie pisze to problem już został rozwiązany ale tak z ciekawości czysto przyrodniczej,
    12gucio czemu uważasz, że to niebezpieczne skoro iglica z układu wodnego właśnie w ten sposób otwiera gaz przy każdym odkręceniu kranu. Chcę żeby kolega RXE na chwilę zastąpił tą iglicę kombinerkami, bo zakładam, że to nie bimetal jak sugerujesz ale jednak membrana. Cała operacja nie powinna mu zająć też, więcej niż pięć minut.
    Jak by nie było, to szkoda, że nic dalej nie pisze bo ten piecyk to choć już antyk jest naprawdę fajowy :)
    12gucio
    Level 20  
    Witam!
    RXE pisał że przeglądał membramę.Ale czasem zdarzało się że była zapieczona ośka bimetalu.Sam {yuror} pisałeś że może osmalić sobie brwi,czy to jest bezpieczne?Grzejnik pg6 był dobrą konstrukcją .
    wiesci
    Level 10  
    Jeśli wymieniłeś membrame, to wyciąg iglice i przeczyść bardzo drobnym papierkiem ściernym i posmaruj olejkiem silikonowym.
    Tez mam taki piecyk, ale mam inny problem, nie odpala od razu tylko po około 15 sek. a wszystko wg. mnie jest ok, ale jedna coś jest nie tak.
    poradźcie coś.
    WS
    12gucio
    Level 20  
    Witam!
    W zespole wodnym jest zaworek trzeba go wkręcić całkowicie i cofnąć 1/2obrotu.Zaworek znajduje się w górnej części korpusu.
    RXE
    Level 10  
    Witam wszystkich.Po mojej dłuzszej nieobecności pojawiam sie ponownie i dziekuje za zainteresowanie i podpowiedź.Wskazówki Yurora były przydatne ,ale i tak nie ja naprawiłem piecyk.Okazało się,że w zespole wodnym zapchał się jakis zawór opóźniający.Gość go wykrecił i pracuje prawidłowo bez niego.(podobno zbędna rzecz :)Tak więc jeszcze raz dzięki i zamykam temat.pozdro
    petro1974
    Level 12  
    A mam pytanie ale nie wiem czy je mogę zadać znaczy zadać mogę ale nie wiem czy wolno odpowiedzieć :)

Do rzeczy

Czy możecie polecić kogoś z Warszawy kto naprawia Pg6 ?
    Moritouri
    Level 16  
    Cichego zabójcę należy dla własnego dobra wymienić nowy lub nowszy model wyposażony w wymagane zabezpieczenia.
    Kolego RXE.. W urządzeniach gazowych nie ma zbędnych części. A temat budowy zwężki Venturiego i tej śruby regulacyjnej był już poruszany....
    Zbigniew Rusek
    Level 37  
    Ja bym nie radził wymieniać PG-6, dopóki jest dobry. Te nowoczesne piecyki mogą nie zapalać w pełni lata z uwagi na to, że mają czujniki ciągu a wiadomo, że w lecie dosyć często zdarzają się "cofki" (u mnie większość "cofek" jest w czerwcu). PG-6 to dobry piecyk i wcale nie jest wielkim "pożeraczem" gazu (ale dobrze jest dać nagrzewnicę o dwu piętrach rurek z lamelkami).
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    Zbigniew Rusek wrote:
    Ja bym nie radził wymieniać PG-6, dopóki jest dobry. Te nowoczesne piecyki mogą nie zapalać w pełni lata z uwagi na to, że mają czujniki ciągu a wiadomo, że w lecie dosyć często zdarzają się "cofki" (u mnie większość "cofek" jest w czerwcu). PG-6 to dobry piecyk i wcale nie jest wielkim "pożeraczem" gazu (ale dobrze jest dać nagrzewnicę o dwu piętrach rurek z lamelkami).

BREDNIE !!!
    Lepiej dać się zabić ?